כלבים

מקוקר: המתכונים הטובים ביותר על חיות

כלביםמבין כל קבוצות גזעי הציד, הכלבים הם אולי העתיקים ביותר. זו הייתה היכולת של כבישה של כלבים לרדוף אחרי חיה עם קול (קליפה) ששימשה לראשונה אנשים קדומים. זה אופייני שהדרישות לכלבים אלה נבדלו מעט מאוד מהמודרניות. הם נדרשו גם לסבול, צמיגות - לא לוותר על המרדף אחר החיה, אגרסיביות, רגישות והחזקת קול קולי וקולני.

כלביםחובבי האזנה למוזיקת ​​התלהבות נלהבת ניתן למצוא כיום בכל רחבי העולם. מטבע הדברים, בחלקים שונים של כדור הארץ, ציידים גידלו גזעי כלבים המותאמים ביותר לתנאים המקומיים ולשיטות הציד. ישנם גזעים רבים של כלבים אלה בארצות הברית, אנגליה, גרמניה, צרפת, איטליה, הונגריה ומדינות אחרות. לכולם מאפיינים חיצוניים אופייניים ותכונות עבודה אינדיבידואליות. השימוש גם בגזעים אלה יכול להיות ממוקד בצורה מצומצמת, כמו למשל כלבי דם בדם של מדינות אירופה, המחפשים אחר בעלי חיים פצועים על שביל הדם. גזעי כלבים כאלה כמו כלבי השועל האנגלים והביגל, כלבי הבסט הצרפתיים, כלב הכלבים הנובראני והכלב הכלבי אמריקאי זכו להכרה ותהילה מחוץ למדינותיהם.

כלביםברוסיה, ציד עם כלבים נהנה זה מכבר מאהבה והיה למעריציו. כמו כל רודפי העולם, ציידים הכלבים שלנו פיתחו את הז'רגון המיוחד שלהם, לפעמים פשוט לא מובן לתמותה רגילה: טיפוס - חיפוש אחר בעל חיים בעלייה; porskanye - צעקות, כיוון הכלב לגבי מיקום הצייד; מחשוף - אובדן מסלול על ידי כלב vyzhlets - זכר צעיר.

כלביםבארצנו, הפופולריים ביותר הם כלבי ציד רוסיים ורוסיים, ובמידה פחותה, אסטונית, לטבית וליטאית. לאחרונה הם החלו לייבא מחו"ל ולהתרבות במדינות אירופה. נכון לעכשיו, רוסית ורוסית רוסית משמשת לציד ארנבות ושועלים, לעתים רחוקות יותר עבור בעלי חיים. כלבי הכלב של הגזעים הבלטיים התבססו גם כפרברים - כלבי דם, המסוגלים למצוא כלבים צעירים פצועים על שביל הדם.

כלביםהכלב הרוסי שימש זה מכבר את הציידים הרוסים, אך בציד כלבים קדם-מהפכני, לכלבים אלה הייתה מטרה צרה למדי - להוציא ארנבות, שועלים וזאבים מאיי היער בתוך צאן, עליו הושלכו אז לתפוס כלבי אפור. עם הכחדת ציד מורכב של כלבים עם כלבי כלב, ציידים ברובים החלו לצוד, תפסים תחתיהם ארנבות ושועלים, שעבורם הם משתמשים בכלבים בודדים, זוגותיהם - קשתות וצאן. עבודת הכלבים נעשתה קשה יותר והציבה דרישות גבוהות יותר לנטיות הציד שלהם. ציד עם כלב רוסי ורוסי רוסי מבוסס על העובדה כי בעל החיים שנרדף אחרי הכלבים בורח מהם בדרכיו שלו, מבלי לצאת מאזור המגורים. לתנועת החיה מתחת לכלבים יש צורה של מעגלים לא סדירים. על הצייד, המונחה על ידי קול החריץ, ליירט את החיה לבור הביוב שלה. הרבה כאן תלוי במיומנותו וידעו.

כלביםהכלב הרוסי המודרני הוא כלב בינוני, גובה הזכרים בשכמות הוא עד 68 ס"מ, מבנה צפוף, אופי רגוע, עם מעיל אדמדם צפוף. תקן הגזע אומץ בשנת 1925. הכלב הרוסי הרפואי הוא זן צעיר יותר, עד שנת 1951 הוא נקרא האנגלו-רוסי. הכלבים נראים חכמים כיוון שלקחו את צבע הכלבים האנגלים - Foxhounds, שנחצו בכלבים רוסיים בעת גידול הגזע. לבן עם כתמים שחורים ושזוף אדום בראשו ובירכיו של הכלב, יתר על כן, ניכרים בשטח. למרות שקיימות השקפות שונות על איכויות העבודה של כל גזע, יש להכיר בכך שהן דומות במובנים רבים.

כלביםכלבי אסטון, לטביה וליטאיה הם גזעים חדשים למדי, אם כי הם גודלו על ידי כלבי כלבים מקומיים על בסיס חומר הרבייה שלהם. תנאים מקומיים נלקחו בחשבון ביצירת הסלעים. לכן, כל הגזעים אינם גדולים (הגדול ביותר הוא הכלב הליטאי, שזכריו יכולים להיות בגובה בשכמות של עד 56 ס"מ), מכיוון שכלבים צריכים לעבוד בתנאים של מעט שלג, חוץ מזה כלבי כלה בגובה כזה אינם יכולים להזיק בעלי החיים של צבי צבי. לנטיות הציד של גזעי הכלב הבלטי יש גם דרישות מיוחדות: להיות צייתני ביותר; לפעול במגע עם מישהו, אפילו צייד לא מוכר; כשצוד עם מכלאה, הסיע את החיה לא רחוק יותר מקו הרובה, וגם תוכל לחפש אחר בעלי חיים פצועים בשביל דם.

כלביםבדרך כלל גזעי כלבים מוחזקים מחוץ למגורי המגורים. המקום הטוב ביותר הוא כלוב מרווח. כאשר רוכש גור, על הצייד קודם כל לשקול את מקורו. אילן יוחסין עם מידע על המפיקים יכול לשמש ערובה לאיכויות ציד. לא כדאי לקחת גור מתחת לכלבים מפוקפקים, שכן חסרונות וסגנות בוודאי ישפיעו אחר כך: יש לבחור גור מכל המלטה חזק ומאוכל, עם אופי תוסס ועליז. בגידול כלב כלבים ממלא תפקיד מיוחד על ידי יצירת קשר עם כלב צעיר והיכרות עם הסביבה, היער ותושביו. לשם כך, עליך ללכת איתה ביער ובשדה בתדירות האפשרית. באותה תקופה, לא נורא להציג לגור את הפקודות הבסיסיות הדרושות לציד: להתקרב אל אות השיחה והצופר, להגיב לפקודה "לא". יש לעודד את גישת הצוות בכל פעם בחיבה ובעדינות. אבל לא צריך "לטרטל" כלב צעיר עם פקודות, הכלב חייב להיות צייתני, אבל עצמאי. בזמן ההליכה, שנה את כיוון התנועה, ובמקביל צעק, הודע לחיית המחמד שלך עליך. בהתחלה עדיף, כדי לא להפחיד את הגור, לטייל במקומות פתוחים יותר, ולעבור בהדרגה משיחים לסבך יער. כדאי לעשות טיולים כאלה עם כלב מנוסה, ואז הצעיר יתרגל במהירות למצב ולסביבה.

כלביםהם עוברים למירוץ האמיתי של הכלב הצעיר בסתיו. עדיף לעשות זאת בשעות הבוקר המוקדמות, כאשר החיה בתנועה והמסלולים טריים. כשרואים את החיה, הם מובילים את הכלב בשביל, מעודדים את התעניינותו בו ואת הרצון להמשיך. ראשית (כדי להעיר עניין), אתה יכול להקים כלב צעיר עם ניסיון מנוסה בחיפוש, אבל אז עדיף להקציף את הכלב לבד, אחרת הוא יצבור חסרונות ויתחיל להראות נטיות תלויות, וישאיר את העיקרי עבודה של מציאת זכר לבן זוג. אפילו בקשת, לפעמים צריך להצליף כלבי ציד. תלוי במצב הגופני של הכלב, הכלב מאומן 1-3 פעמים בשבוע. המיומנות מושחזת בציד מעשי ומגיעה עם ניסיון.

A. A. Sbitneva


אדריכלים נוצות   טרויקה רוסית

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם