עשב מלפפון

מקוקר: המתכונים הטובים ביותר על גינת גן וירק

עשב מלפפוןזה נקרא גם בוראז ', בוראז', או אפילו בוראז '; השם האחרון משמש, עם זאת, רק על ידי בוטנאים. בכל רחבי העולם גידול דשא מלפפונים מוגבל למדי, ברוסיה הוא נדיר מאוד, בעיקר כצמח צמחי, מרפא ומרפא בגנים. אך ברומא העתיקה ובאירופה של ימי הביניים, השעמום היה נפוץ בתפריט הלוחמים והזוג הטרי. פעם האמינו שפרחים עוזרים להרים את הרוח ולהבריח עצב.

עשב מלפפוןההתעניינות בעשבי מלפפון במערב אירופה גברה לאחר פרסום ספרו של וולטר Schoenenberg "מיצי צמחים - מקור לבריאות". המחבר טען כי מיץ בוראז 'הוא, בעצם, משקה אהבה טבעי.

עשב מלפפוןבינתיים, עשב מלפפון נאכל כתחליף למלפפונים, ומוסיף אותו ל רוֹטֶב, סלטים, תוספות, אוקרושקה, מרקי ירקות קרים ו בּוֹרשְׁט, משמשים לפעמים לטעם תמיסות, יינות, פונץ ', חומץ.

העלים מכילים חומצה אסקורבית (עד 17 מ"ג%), קרוטן (3.4 מ"ג%), חומרים ריריים (עד 30%), חומצות מליות ולימון, כמויות משמעותיות של אשלגן חנקתי; פרחים - ריר ו שמן חיוני.

עשב מלפפוןברפואה, עלי עשב משמשים טריים ויבשים לשיגרון מפרקי, שִׁגָדוֹן, מחלות עור, כחומר מרגיע, חומר משלשל קל וציפוי.

סלט ויטמינים העשוי מעשב מלפפון מונע דלקת בכליות ובמעיים ומפחית גירוי אצל אנשים נרגשים בקלות.

עשב מלפפוןעשב מלפפונים הוא עשב נפוץ בשדות ובשממות. זהו צמח שנתי או דו שנתי ממשפחת הבוראז'ים. העלים בשרניים, גדולים, קשיחי שיער, שלמים, משוננים היטב לאורך הקצה; יש ריח של מלפפונים טריים. גזע מסועף, עבה ושעיר סוער. פרחים כחולים גדולים שמוטים עם חמש אלמנטים סגולים כהים נאספים בתפרחת מתפשטת של קוריבוז.

הפרי הוא אגוז מלבני, מצולע ולא שווה, חום כהה כשהוא בוגר, כמעט שחור.

עשב מלפפוןכדי להשיג צמחייה מוקדמת, זרעים נזרעים לפני החורף או תחילת האביב. בחממות, זריעה בשורה או באופן אקראי (6-8 גרם למ"ר); בשדה הפתוח, שורה אחת או סרט עם מרווח שורות של 45-50 ס"מ, בין שורות 20 ס"מ (3-4 גרם למ"ר). שתילים מדללים פעמיים, ומשאירים מרחק בין צמחים של 15-20 ס"מ. הטיפול מורכב משחרור מרווחי שורות ועישוב. ניתן להשתמש בצמחים שהוסרו בדילול השני.

שלוחין


אשחר הים   איך מגדלים תפוחי אדמה טובים

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת האתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם