תכונות הריפוי של אשחר הים

מקוקר: המתכונים הטובים ביותר על אכילה בריאה

מהשפה הלטינית, אשחר (אשחר) מתרגם מילולית כ"סוס מבריק ". הרומאים הקדמונים נתנו שם זה לשיח הענפי שצמח על החולות ועל חלוקי הנחל לאורך גדות הנהר, מסיבה כלשהי. הם הבחינו שאם סוסים מוזנים באופן קבוע בעלי אשחר הים או פירות, שיער הסוסים יהפוך מבריק ומבריק.

אשחר הים פורח בחודש מאי. הפירות מבשילים בסתיו ונשארים על הענפים לאורך כל החורף. פירות היער בצבע עגול וכתום. העיסה העסיסית מכילה עצם חומה כהה בפנים. אשחר הים טעם מעט מריר. אבל עם הכפור הראשון, המרירות נעלמת. טעמו של פירות היער הופך לחמוץ-מתוק.

הצמח עשיר בחומרים ביו-אקטיביים. זה קודם כל ויטמינים B הכלול בפירות. הם עשירים גם בקרוטן, חומצות אורגניות, טאנינים, יסודות קורט של ברזל, מגנזיום, בורון, סיליקון. העלים הם מחסן של ויטמין C. הענפים והקליפה מכילים טאנינים.

סגולות הריפוי של אשחר הים היו ידועות עוד מימי קדם. מרתח של פירות יער שימש תמיד כתרופה מצוינת לטיפול במחלות עור, פריחות שונות, כיבים שאינם מרפאים. הוא שימש גם לראומטיזם, והזרעים שימשו כחומר משלשל. כיום מכינים מאשחר הים מוצר תרופתי יקר כזה כמו שמן אשחר הים. אתה יכול גם להשיג את זה בבית. לשם כך, מיץ טבעי סחוט מוגן במקום קר והשמן הצף מוסר.

שמן מעיסת פירות וזרעים עשיר בויטמין E, קרוטן, חומצות שומן, המעורבים בחילוף החומרים של העור. למטרות מניעתיות, השמן משמש באופן פנימי וחיצוני כחומר משכך כאבים וריפוי פצעים. בגניקולוגיה, זה עוזר לשחיקה בצוואר הרחם, אנדוקרוויציטיס, קולפיטיס.

עבור אקזמה, כיב לופוס, חזזית קשקשת, שמן אשחר הים נקבע דרך הפה, 1 מ"ל ליום, או חיצונית כמשחה. במקביל, אריתמה פוחתת, בצקת פוחתת, כאב ושריפה מוקלים, הקילוף נעצר. יש גם השפעה טובה בטיפול בכוויות, אך ללא תועלת רבה בהשוואה לטיפולים אחרים.

בטיפול המורכב במחלת כיב פפטי, משתמשים בשמן אשחר הים למשך 3-4 שבועות במינון של כפית אחת 3 פעמים ביום. בהתחלה זה עלול לגרום לצרבת ולגיהוקים חמצמצים בגלל הימצאות כמות גדולה של אשחר הים. חומצות שומן חופשיות... מגנזיה שרופה או תמיסת סודה לשתייה 2% מנטרלת אי נוחות. סודה מוסיפה בדרך כלל ישירות לשמן אשחר הים ומנערים היטב לפני השימוש.

תכונות הריפוי של אשחר הים משתרעות גם על סינוסיטיס, דלקת הלוע היפרטרופית ודלקת הגרון האפונית. בנוסף, שמן אשחר הים משמש לטיפול בכוויות קור, פצעי מיטה ופלגמון. ברפואת עיניים ואונקולוגיה, תכונות הריפוי של אשחר הים משמשות כחומר מונע כנגד התפתחות שינויים ברקמות אטרופיות במהלך חשיפה לקרינה. בנוסף לשמן אשחר הים, נעשה שימוש בחלקים אחרים של הצמח בפרקטיקה הרפואית, אך במידה פחותה בהרבה.

שאקין P.A.


9 יתרונות מדהימים של ג'ינג'ר, החל משיפור העיכול וכלה במאבק נגד שפעת והצטננות   היתרונות של תה צמחים מרפא

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם