תכונות נבט חיטה

מקוקר: המתכונים הטובים ביותר על לחם

תכונות נבט חיטהעוד בימים ההם אנשים ידעו על תכונות החיטה המונבטת. זה מוזכר בכתבים של פילוסופים מפורסמים ובתווים של שאמאנים הודים קדומים. לדוגמא, במצרים העתיקה, אנרגיית השמש המעניקה חיים התאוששה על ידי החיטה המונבטת. הם אמרו שהיא מסוגלת לשמר מיניות, נעורים, כוח פיזי ויופי.

היתרונות של חיטה מונבטת. תכונותיו הרפואיות היו ידועות גם ברוסיה. זרעים מונבטים שימשו לעיתים קרובות להגברת עמידות הגוף בפני כל מיני מחלות. באביב ובסתיו זרעים אלה היוו תרופה מצוינת למניעת מחסור בוויטמינים. מכינים דגנים מונבטים כל מיני דגנים, מרקים, ג'לי ומנות רבות אחרות. רובנו מכירים קותיה. זו מנה רוסית אמיתית.

דגני חיטה היו מושא למחקרים ביוכימיים שונים פעמים רבות. דוחן התבסס היטב בעקרונות הדיאטה של ​​כל המדינות. מערכות שונות המגלמות תזונה מאוזנת ממליצות לכלול נבט חיטה בתפריט היומי.

ניתן להשיג מספר גדול של מנות על בסיס דגנים. מרתחי ריפוי מבוססים לעיתים קרובות על דגנים מונבטים. התכונות הרפואיות של הדגנים נובעות בעיקר מההרכב הכימי. כתוצאה מתהליך הנביטה, אנזימים מופעלים בגרגר החיטה. פעולתם מסייעת בפירוק חומרי הזנה בדגנים. כתוצאה מכך מופיעים התרכובות החדשות היעילות ביותר, אשר נספגות בגוף ללא שום בעיות.

תרכובות כאלה הן ביחס נורמלי, יש צורה חומצות אמינו, הסוגים הפשוטים ביותר של סוכר, ו חומצות שומן.

עשב חיטה מכיל ויטמינים מקבוצת B. הם עוזרים להבטיח קוהרנטיות של השרירים, המוח, הלב ומערכת העצבים. יחד עם זאת, התהליכים בהם תלויים הפעלת פעילות בלוטת התריס וחידוש הדם.

תכונות נבט חיטהכתוצאה מהשימוש השיטתי בזרעים, העור מתנקה, הציפורניים מתחזקות ומצב השיער משתפר. רמת הכולסטרול בדם יורדת. אל תשכח מהימצאותה של חומצה אסקורבית בחיטה המונבטת. זה חוסם את ההשפעות השליליות של גורמים היוצרים מכשולים לקליטה בגוף מגנזיום, סידן, אבץ וברזל.

נבט חיטה מרכז את האנרגיה והחוזק של צמח שטרם התפתח. יש להם תכונות ריפוי ומשקמות רבות. הקליפה העליונה של דגנים מונבטים (סוּבִּין) רווי בסיבים תזונתיים.

ברגע שהוא בגוף, חומר זה מתחיל להתנפח כאילו. זה מפעיל את פעולת המעיים. סיבים סופגים כל מיני חומרים מזיקים (חומרים מסרטנים, סיגים, רעלים).

צריכה קבועה של דגנים מונבטים, רוויים בכל מיני תרכובות, יחד עם כמות בינונית של מים, מועילה מאוד לבני אדם.

מומלץ לאכול אוכל כזה לסובלים מעצירות. גרגרי חיטה הם מניעה מצוינת נגד סרטן המעי הגס והחלחולת.

התוויות נגד... אם אתם סובלים מהחרפות כרוניות של מחלות קיבה או מעיים, עליכם לשכוח מדגנים מונבטים. הימנע מהאוכל הזה אם יש לך אלרגיות, שלשולים או כיבים. כמו כן, אין להציע זרעי נבט חיטה לילדים מתחת לגיל 12. הימנע מנבט חיטה אם עברת ניתוח לאחרונה.

E. N. Kassirova


רעיון עסקי: פתיחת מאפייה   כיתת אמן להכנת עוגת חג הפסחא אצל יצרנית לחמים

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם