מנהל
מאפייני סרום חלב

מי גבינה הוא תוצר לוואי של ייצור גבינה, גבינת קוטג 'וקזאין. תלוי במוצר המיוצר מתקבלים גבינה, קורד ומי גבינה. בייצור מוצרים אלה מומרים בממוצע 50% ממוצקי החלב, כולל רוב הלקטוז והמינרלים.

המרכיב העיקרי של מוצקי מי גבינה הוא לקטוז, שחלק המסה שלו הוא יותר מ- 70 מעלות / וו של מוצקי מי גבינה. מאפיין של לקטוז הוא הידרוליזה איטית שלו במעי, ולכן
תהליכי תסיסה, הפעילות החיונית של מיקרופלורת מעיים שימושית מנורמלת, תהליכים מוחלשים והיווצרות גזים מאטים. בנוסף, לקטוז הוא הכי פחות בשימוש בגוף לייצור שומן.

לפיכך, מוצרי מי גבינה ומי גבינה הם הכרחיים בתזונתם של קשישים ובעלי עודף משקל, כמו גם בעלי מאמץ גופני נמוך.

תכולת החלבון במי גבינה תלויה בשיטת הקרישה של חלבוני החלב, שאומצה בעת קבלת המוצר העיקרי. חלבוני מי גבינה מכילים חומצות אמינו חיוניות יותר מקזאין, הם חלבונים מלאים המשמשים את הגוף למטבוליזם מבני, בעיקר לסינתזה של חלבוני כבד, ליצירת המוגלובין ופלסמת דם.

ההרכב של חלבוני מי גבינה עולה בקנה אחד עם הרכב החלבונים בחלב האדם מאשר בהרכב החלבונים בחלב פרה, מה שמאפשר שימוש בחלבוני מי גבינה בייצור מוצרי חלב לתינוקות. תכונה של שומן חלב מי גבינה היא פיזור גבוה יותר מאשר בחלב, אשר משפיע לטובה על עיכולו.

כמעט כל המלחים והמיקרו אלמנטים של חלב, כמו גם ויטמינים מסיסים במים, עוברים למי גבינה, ויש הרבה יותר בגבינה גבינה מאשר בגבינת קוטג '.

תכולת מרכיבי החלב והתכונות הביולוגיות של מי גבינה מאפשרים לסווג אותה כחומר גלם תעשייתי יקר ערך הניתן לעיבוד למוצרי מזון ומזון שונים.

הסרום מכיל כמות גדולה של מים (93.7%). זה מגביל משמעותית את השימוש במי גבינה טבעית. לכן, במפעלים, מי גבינה עוברים עיבוד שונה על מנת לבודד חלקים מורכבים בודדים (שומן, חלבונים, סוכר חלב) או להגדיל את תכולת החומר היבש בו.

על פי הסטנדרטים הקיימים, כל מי גבינה המיוצרת חלב נתונה להפרדה. שומן החלב המתקבל נשלח לייצור שמן גבינה המשמש לעיבוד תעשייתי (גהי, שומן חלב). גבינת שמנת משמשת גם לנורמליזציה של חלב בייצור גבינה, לייצור גבינות מעובדות וגלידה. כדי לבודד שומן ממי גבינה ולנקותו מאבק קזאין משתמשים במפרידים - מפרידי חלבון ממי גבינה עם פריקה פועמת של המשקעים.

לאחר שהכנתם גבינת קוטג 'ביתית, אל תמהרו לשפוך את מי גבינה החלב, זה בהחלט יועיל! מי גבינה חלב אינה מוצר "תוצר לוואי", אלא המוצר העצמאי ביותר, שאין לו תחליף לא רק בבישול, אלא גם בקוסמטיקה.

מאפיינים ויתרונות של מי גבינה.

מי גבינה מסייעת בטיפול במחלות של מערכת העיכול - היא מנרמלת את המיקרופלורה במעי, מאטה את היווצרות הגזים ותהליכים מחוללים.

הודות לכמות הגבוהה של ויטמיני B, מי גבינה יכולים לשמש כמשקה מרגיע. משקאות מי גבינה יכולים להשפיע לטובה על מצבו הרגשי של האדם.

מי גבינה חלב מכילה כמות גדולה של ויטמינים מסיסים במים, כך שהיא יכולה להגן עלינו מפני צורות סמויות של מחסור בוויטמינים, וזה חשוב במיוחד כשאין ירקות ופירות טריים על שולחננו.

מי גבינה ממלאים תפקיד חשוב בטיפול התזונתי, במיוחד עבור קשישים. על ידי צריכת מי גבינה לפני הארוחות, אתה יכול להתמודד עם ירידה בהפרשת הקיבה של חומצה הידרוכלורית.

משתמשים בחלבוני מי גבינה בהכנת מוצרי מזון לתינוקות מכיוון שהרכבם דומה יותר לזה של חלב אם מזה של חלב פרה.

חלב מי גבינה מומלץ לאנשים עם בעיות עודף משקל. הוא משמש לטיפול בהשמנת יתר ולמניעת עודף משקל.

משחות גבינה הן מוצרי חלב חלבונים ועשויות ממסת אלבומין בתוספת מרכיבים בטעם וארומטי: למשחות קינוח - ריבות, ונילין, חתיכות פרי, סוכר, שמנת חמוצה; לפסטה חטיף - שום, ירקות מיובשים, עשבי תיבול ומלח.

חומרי חלבון מי גבינה דומים באופיים לחלבוני הדם, ולכן הם משמשים את גוף האדם להתחדשות חלבוני כבד, להיווצרות המוגלובין ופלסמה בדם. חלבוני מי גבינה, בהשוואה לקזאין, מכילים חומצות אמינו חיוניות יותר, לכן מנקודת המבט של הפיזיולוגיה התזונתית הם נחשבים למלאים יותר. בנוסף, יש להם השפעה אנטי סרטנית והם מסוגלים גם לשפר את מצב החיסון של הגוף. משחות גבינה מיועדות לצריכה ישירה. הם נעימים לטעם, בעלי עקביות עדינה ומריחה ואין להם שום מגבלות על השימוש. הכללת ממרח גבינה עם מרכיבי טעם בתזונה יכולה להגדיל משמעותית את עמידותו של הגוף בפני השפעות סביבתיות שליליות.

השימוש במי גבינה טבעית בייצור לחם ומוצרי מאפה מקמח חיטה

מי גבינה טבעית לפי OST 49-92-75 היא תוצר משני של עיבוד חלב לגבינת קוטג ', גבינות רנט וקזאין. יש לו מראה של נוזל ירקרק עם טעם וריח מי גבינה חלב נקיים ואופייניים.
באפייה ניתן להשתמש במי גבינה, מי גבינה לא מלוחים ובמי גבינה המתקבלים על ידי משקעים של קזאין.

מי גבינה מלוחה עם אחוז נתרן כלורי עד 6% אינה מומלצת לשימוש באפייה.

כאשר מייצרים מוצרי לחם מקמח חיטה, ניתן להשתמש במי גבינה טבעית:
- להפעלת המיקרופלורה התסיסה של שמרים נוזליים, השעיית שמרים, בצק נוזלי וכו ';
- להעצים את תהליך הכנת הבצק, להגדיל את הערך התזונתי של מוצרי לחם באמצעות ספוג ושיטות מואצות להכנת בצק ולשמירת קמח;
- לייצור זני לחם, המתכון שלהם מספק לשימוש בו.

כאשר משתמשים במי גבינה חלב להפעלת המיקרופלורה התסיסה או להעצמת תהליך הכנת הבצק, משתמשים בה במקום בחלק מהמים המשמשים להכנת הבצק.

כמות מי הגבינה הטבעית המשמשת תלויה בסוג ובאיכויות האפייה של הקמח בו משתמשים, בסוג מוצרי הלחם, בתכניות הטכנולוגיות שבהן משתמשים, וכן בחומציות הגבינה.

נתונים משוערים על צריכת מי גבינה טבעית בייצור מוצרי לחם מקמח חיטה מובאים בטבלה 3.

לחם העשוי מטפט חיטה ותערובת של טפט חיטה עם קמח חיטה בדרגה II (כל שיטה שאומצה באפייה) - צריכת מי גבינה,% למסת הקמח, בצורה טבעית 15-20%

לחם מקמח חיטה בדרגות II ו- I (ספוג, בזופרני) - צריכת מי גבינה,% למסת הקמח, בצורה טבעית 10-15%

מוצרי מאפה ומאפה מקמח II, I והדרגות הגבוהות ביותר ((ספוג, בזופרני) - צריכת מי גבינה,% למסת הקמח, בצורה טבעית 7-10%

מוצרי מאפה מקמח חיטה II, I והדרגות הגבוהות ביותר (מואץ) - צריכת מי גבינה,% למסת הקמח, בצורה טבעית 10-15%

מאפים מקמח חיטה של ​​I והדרגות הגבוהות ביותר (מואץ) - צריכת מי גבינה,% למסת הקמח, בצורה טבעית 10-15%

אם משתמשים בשמרים נוזליים בייצור לחם חיטה, מוסיפים מי גבינה טבעיים הן בשלב הכנת העירוי עבורם והן במהלך הכנת התערובת התזונתית. בעת הכנת בישול הוא יכול להחליף את חלק מהמים (כ -20%) בעת בישול במים חמים, או את כל המים בעת בישול בקיטור חי.

כתוצאה מכך, ניתן להוסיף מי גבינה טבעית עם שמרים נוזליים בכמות של 6-10% למשקל הקמח בבצק.

תוצאות טובות מתקבלות על ידי שימוש במי גבינה טבעית להפעלת שמרים דחוסים. במקרה זה משתמשים בו לדילול עלי התה או להכנת תערובת תזונתית המורכבת מקמח וממי גבינה טבעית ביחס של 1: 3. צריכת מי גבינה במקרה זה תהיה 4 - 6% לפי משקל הקמח בבצק.

כתוצאה משימוש במי גבינה כוח ההרמה של שמרים נוזליים ולחוצים משתפר, החומציות עולה מהר יותר והקצפה פוחתת.
את יתרת הגבינה ניתן להוסיף תוך כדי לישת הבצק. הכמות הכוללת שלו חייבת לעמוד בהמלצות המופיעות בטבלה, תוך התחשבות בסוג ואיכות הקמח, באיכות הגבינה ובטכנולוגיית הכנת הבצק בה משתמשים במפעלים.
בשיטות ספוגיות לניהול בצק ניתן להוסיף מי גבינה חלב טבעי במקום חלק מהמים גם לבצק וגם לבצק.

במקביל, זמן התסיסה של הבצק עם מי גבינה חלב מצטמצם ב -40 - 60 דקות. זמן התסיסה של בצק מעורבב עם בצק עם מי גבינה כמעט זהה כרגיל. הכנסת מי גבינה ישירות במהלך לישת הבצק מובילה להפחתת משך התסיסה שלו ב 20 - 40 דקות.

השימוש במי גבינה טבעיים בייצור לחם משיפון ותערובת של שיפון וקמח חיטה

כאשר מייצרים סוגים שונים של לחם משיפון ותערובת של שיפון וקמח חיטה, ניתן להשתמש במי גבינה טבעית:

• להעצים את מחזור הייצור, לחסוך קמח ולהגדיל את הערך התזונתי של הלחם;
• כדי לשפר את כוח ההרמה של תרבויות המתנע הנוזלי ולהפחית מעט את הקצף;
• לייצור זני לחם עם מי גבינה חלב טבעי הכלולים במתכון.

הנתונים המשוערים על צריכת מי גבינה טבעית בייצור זני לחם שיפון וחיטה שיפון מובאים להלן:

- על מחמצת עבה - צריכת מי גבינה,% למסת הקמח בבצק, בצורה טבעית 10-15%

- על מחמצת נוזלים מסורתית או מרוכזת בתוספת שמרים לחוצים או נוזליים לבצק - 10-15%

- על קצה הבצק או הבצק הבשל בתוספת שמרים נוזליים - 15-20%

כאשר משתמשים במי גבינה בפורמולה תזונתית, שימו לב לעקביות של תרבית המתנע הנוזלית המרעננת בנוסחה התזונתית עם מי גבינה. כוח ההרמה של תרבית המתנע הנוזלית עם מי גבינה משופר, התסיסה מצטמצמת ב-30-60 דקות.

נוהג גם להשתמש במי גבינה בחלב במקום בכל המים כאשר מבשלים את תערובת הקמח מי גבינה עם קיטור חי.

במקרה זה, עם בישול, אתה יכול לצרוך עד 15% מי גבינה לחלבון הכולל של הקמח בבצק.

כאשר מבשלים עלי תה עם מים רותחים, צריכת מי הגבינה תצטמצם ל 3-5% למסת הקמח בבצק.

הצריכה הגבוהה ביותר של מי גבינה (עד 15% לפי משקל הקמח בבצק) יכולה להיות כאשר מוסיפים אותה לתערובת התזונתיים לצורך רענון התרבית המחמצת הנוזלית.

תרבית פתיחה מחמצת נוזלית עם מי גבינה מקציפה פחות ומבשילה מהר יותר בממוצע בשעה אחת.

ניתן להשתמש במי גבינה גם להפעלת שמרים דחוסים.

שימוש בתרכיזי מי גבינה במקום בחלק מסוכר, מולסה או אבקת חלב בייצור מוצרי מאפה

בעת הכנת מוצרי מאפה, המתכון כולל אבקת חלב, מומלץ להחליף:

• 1 ק"ג חלב פרה יבש לכל ק"ג מי גבינה יבשים בתוספת 0.3 ק"ג שומן;
• 1 ק"ג חלב פרה רזה או 1 ק"ג חלב חמאה יבש לכל 1.5 ק"ג מי גבינה יבשה.

בהחלפה כזו, מינון מי גבינה יבשה לא יעלה על 3%, ומינון מי גבינה יבשים לא יעלה על 1.5% משקל קמח. מומלץ למרוח רכזי מי גבינה באותו שלב של התהליך הטכנולוגי בו ניתן הכנסת חומר הגלם שהוחלף. במקביל, משך התסיסה של מוצרים מוגמרים למחצה מצטמצם ב- 20-60 דקות, תלוי בסוג הקמח, בחומציות ובמינון הגבינה.

בייצור מוצרי מאפה מקמח חיטה בכיתה א 'וב', וכן זני לחם משופרים מתערובת של קמח חיטה ושיפון, שהמתכון כולל סוכר או מולסה, מומלץ להחליף לא יותר מ -1% סוכר. או 1.5% מולסה עם כמות מקבילה של לקטוז, הכלולה בתרכיזי מי גבינה. בייצור מוצרי מאפה מקמח פרימיום, מומלץ להחליף במי גבינה לא יותר מ 0.5 ק"ג סוכר. החלפה כזו אפשרית מבחינה כלכלית ואינה משפיעה לרעה על המאפיינים הפיזיים, הכימיים והאורגנולפטיים של הלחם.

עם החלפה חלקית של סוכר בתרכיזי מי גבינה, תכולת הסוכר במוצרים המוגמרים עומדת בתקנים שנקבעו במסמכים הרגולטוריים והטכניים הנוכחיים.

הכנסת תרכיזי מי גבינה במקום סוכר או מולסה אינה משפיעה לרעה על האינדיקטורים האורגנולפטיים והפיזיקוכימיים של איכות הלחם ומספקת עלייה בתשואה ב-0.5-1.5%.

השימוש בתרכיזי מי גבינה להעצמת תהליך הכנת הבצק בשיטות מואצות

ניתן להשתמש בתרכיזי מי גבינה כאמצעי להעצמת תהליכי התבגרות ותסיסת בצק בשיטות מהירות להכנת לחם. מינון התרכיז המונח תלוי בחומציותו, בדרגתו ובאיכות הקמח שלו ואמור לספק את החומציות הנדרשת של הבצק לאחר הלישה. בשביל זה מומלץ
השתמשו בגבינה מרוכזת ובמי גבינה עם תכולת חומר יבש של 40% וחומציות של 400 ט '(TU 49-803-81), מי גבינה מרוכזת של מי גבינה וגבינה עם תכולת חומר יבש של 30% וחומציות של 300 ° T (TU 49-798-81) מי גבינה מותססת
מעובה בתכולת חומר יבש של 30% וחומציות של 800 T (TU 49-718-80) כמוצרים המכילים כמות משמעותית של חומצת חלב.

כמות התרכיז מי גבינה (משקל יבש 30%) הנדרשת להכנת בצק לכיכרות פרוסות עם חמיצות התחלתית של 2.5 מעלות ונקבעת על ידי הנוסחה שניתנה בעבר (לכל 100 ק"ג קמח) היא 4.9 ק"ג.

העלות של כמות כזו של תרכיז מי גבינה גבוהה מעלות כמות קמח שווה ערך לחומר יבש. בהקשר זה, מומלץ להוסיף כחומר מחמצת כמות כזו של תרכיז מי גבינה שניתן להשתמש בו במקביל להחלפת 0.5-1.0% סוכר שמספק המתכון.

לפיכך, מומלץ להשתמש בתרכיזי מי גבינה להעצמת תהליך הכנת הבצק למוצרי לחם המכילים סוכר על פי המתכון.

מריחת תרכיזי מי גבינה למניעת מחלות תפוחי אדמה בלחם

כדי למנוע מחלת לחם עם תפוחי אדמה (צמיגה) ניתן להשתמש בתרכיזי מי גבינה עם חומציות גבוהה: מי גבינה מרוכז עם תכולת חומר יבש של 30%, מי גבינה מותססת לחה מרוכזת עם תכולת חומר יבש של 30% (TU 49- 798-81), מי גבינה מיובש וגבינה מותססת (TU 49-
803-81), מי גבינה מותססת (TU 49-718-80).

תרכזי מי גבינה מוחדרים על ידי לישה של הבצק בכמות 2 - 5 ק"ג (תלוי בחומציות) לכל 100 ק"ג קמח.
מנהל

בבית קָרִישׁ קל מאוד להכין סרום!
מתקבלת מי גבינה - זהו הנוזל שזורם מטה בעת בישול של קורד. בדרך כלל אנו שופכים את הנוזל הזה, בהתחשב בכך שהוא לא אכיל. עם זאת, זה מאוד שימושי כמשקה, ולאפיית לחם, להכנת בצק לפשטידות, להכנת לביבות, לביבות וכו '.

אתה יכול לבשל אותו מכל חלב, זה כבר עניין של טעם, ומה אתה יכול להרשות לעצמך לקנות.
עם כל מי גבינה הבצק מעולה ומתפח היטב.

את הסרום ניתן לקנות בחנות, או אצל החלבניות בשוק.

כיצד להכין גבינת קוטג 'ולקבל מי גבינה במקביל, תוכלו לקרוא בפורום, במדור מוצרי חלב, יוגורט, גבינה תוצרת בית ונושאים דומים.

השתמש בחיפוש בפורום, יש מידע רב
COGT
אבל יש לי משהו עם הסרום שלא צומח יחד. בזמן שאפיתי לחם איטלקי במים הכל היה נהדר, אבל ניסיתי אותו פעמיים עם מי גבינה והוא עולה גרוע יותר והגג נשאר כמעט לבן, לא מטגן. אני קונה את הסרום בחנות. אולי משהו לא בסדר איתה?
מנהל
ציטוט: מברג

מנהל! מה חיי המדף של מי גבינה תוצרת בית במקרר?

אם זה סרום ביתי, מתחת לפרה - עולה מְקָרֵר באומץ 2-3 שבועות. IN מַקפִּיא - אני שומר אותו במשך חודשים עד שאשתמש בו. הם מביאים צנצנת של 2-3 ליטר, יוצקים 500 מ"ל כל אחד. במיכלים חד פעמיים ומכניסים למקפיא.
דיאנה_צ'קה
ואני עושה את זה באופן קבוע מחלב חמצמץ רגיל (אחוז שומן גבוה 3.8). חבל לשפוך מוצר כל כך שימושי, ללחם בדיוק כמו שצריך. אני משתמש בו במקום במים בכל מתכוני לחם, עדיין לא היו טעויות
natamylove
ואני אופה לביבות על מי גבינה, עזים וגבינת קוטג 'עם גבינה

אז יש הרבה מי גבינה, אין לאן לשים - ועל פנקייק ניתן להשתמש בבת אחת בליטר 2.

ומאפינס מי גבינה אני עושה לעתים קרובות.

באופן כללי, בכל המתכונים עם חלב וקפיר, אני מחליף אותם במי גבינה.

ואני עושה אוקרושקה.
natamylove

עוגת סרום
=================
3 ביצים
1 כוס סוכר
1 חבילה סוכר וניל
1 כוס מי גבינה
100 גרם חמאה או מרגרינה
100 גרם צימוקים.
2-3 כפות קמח
מרטש או סודה לשתיה + חומץ

מקציפים ביצים עם סוכר + וניל,
מוסיפים חמאה מומסת
וסרום.

ואז להוסיף קמח, ללוש את הבצק כמו לפנקייק, אולי קצת סמיך יותר

להוסיף צימוקים

לֶאֱפוֹתמנהל

יש לזכור כי מוצרי חלב בחנות מכילים תוספים שונים, כולל אנטיביוטיקה ולהארכת חיי המדף. בנוסף, שימו לב להרכב המוצר, לעיתים קרובות חלב עשוי מחלב אבקה (חלב משוחזר), חלב סטנדרטי וכדומה. וזה משפיע על איכות החלב ואז על איכות הלחם.

את מי גבינה אפשר להכין לבד בבית, זה הנוזל שנשאר מהכנת גבינת קוטג ', מסתבר הרבה וניתן להקפיא.
אתה יכול גם לקנות מי גבינה בשוק מיצרני חלב שמוכרים חלב בעצמם.
לויה
מנהל, תודה על המידע היקר! קראתי את זה, אני אקח לב! פשוט שלטתי בגבינת קוטג 'ביתית, אני מאוד אוהבת אותה. קראתי גם שהסרום שימושי לחיות מחמד (ששומר על המידע שימושי). אני נותן את הסרום לתרנגולות, הם שמחים
לויה
ציטוט: natamylove
גברת עזים וגבינת קוטג 'עם עשיית גבינה
ניסיתי חלב עיזים. אם היא עדיין יכולה לשתות אותו, גבינת הקוטג ', בלשון המעטה, לא התרשמה. הריח היה יוצא דופן מאוד ... אולי יש זן של עזים עם חלב שמריח כמו פרה (מוכר יותר)?
תודה על מתכון הקאפקייקס, בהחלט אנסה!
ואסיה 987654321
יום טוב!
שאלה כזו: האם כשאתה אופה לחם לבן רגיל ב- x \ n, האם הגיוני להחליף מים רגילים במי גבינה? ואם כן, האם הפרופורציות של המרכיבים (קמח, מלח, סוכר) ישתנו? או, האם מי גבינה מוסיפים רק לפשטידות / לחמניות / לביבות, ורק מים משמשים תמיד לאפיית לחם רגיל?
אולי אלה דברים פשוטים וברורים, אבל אני לא יודע, קניתי לאחרונה יצרנית לחם.
מיראבל
ואסיה 987654321, השתמשו בשלווה במי גבינה לאפיית לחם.
אבל באופן אישי, אני מחליף איתו באופן חלקי את סך כל הנוזלים שמספק המתכון, אני לוקח בערך שעה שלישית
מנהל
הצעת מחיר: Vasya987654321

יום טוב!
שאלה כזו: האם כשאתה אופה לחם לבן רגיל ב- x \ n, האם הגיוני להחליף מים רגילים במי גבינה? ואם כן, האם הפרופורציות של המרכיבים (קמח, מלח, סוכר) ישתנו? או, האם מי גבינה מוסיפים רק לפשטידות / לחמניות / לביבות, ורק מים משמשים תמיד לאפיית לחם רגיל?
אולי אלה דברים פשוטים וברורים, אבל אני לא יודע, קניתי לאחרונה יצרנית לחם.

ניתן להוסיף גבינת קוטג 'או מי גבינה בכל מקום ממאפים וכלה בלחם. ובהתאם לאופן בו תרצו לקבל את הטעם והתוצאה, תוכלו להוסיף מי גבינה מ -1 כף. l. עד 100% החלפה של כל הנוזל. זה יראה את טעמך וחווית השימוש שלך.
בכל מקרה, למי גבינה יש השפעה מועילה מאוד על בצק הלחם. במקרה זה, לא ניתן לשנות את כמות המרכיבים האחרים, אך אם מי גבינה מתגלה כחומצית, ניתן להגדיל מעט את כמות הסוכר, או לדלל אותה במים.

פתיחת המדור "מרכיבים ואביזרים ללחם" https://Mcooker-iw.icdself.com/index.php@option=com_smf&topic=102465.0 וראה סעיף: מים ונוזלים אחרים - אני ממליץ!
ואסיה 987654321
תודה רבה שעזרת! מנהל, ותודה מיוחדת לך על הקישור.
לא מצאתי את החלק הזה על נוזלים מיד. אפיתי לחם גבינה, תוך שימוש ב 100% מי גבינה (מי גבינה לא חמצמץ, טרי, הכנתי גבינת קוטג 'בסיר איטי), במקום שמרים השתמשתי בבצק חמוץ, הלחם התגלה טעים, לא כמו אצל שמרים מים.
מסקנה - עם מחמצת ומי גבינה זה יוצא הרבה יותר טעים!
לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת
לאחרונה ב- LJ עם בוריס-bvallejo קרא את הדברים הבאים:

איכות הגבינה משחקת תפקיד מיוחד בלחם. אני משתמשת ביבש, נרכש, מחזירה אותו חצי שעה לפני לישה של הבצק. לחם מי גבינה (שלי) ביתי רק "מקולקל".

מתברר כי מי גבינה יכולה "לקלקל" לחם?

מנהל

כל קוליק משבח את המתכונים שלו על סמך ניסיונו ואיכות המרכיבים שלו.
לא קלקלתי שום דבר בלחם שלי - לחם נהדר מכינים תמיד עם מי גבינה - בתנאי שקוטג 'והמי גבינה עשויים מחלב מלא טבעי.
מבחינתי מי גבינה טריים בריאים יותר מאבקת מי גבינה מדוללת. זה כמו להשוות אבקת חלב מומס ואבקת מי גבינה מומסת

לחם אפשר להרוס לכולם - ויש מספיק חוויות כאלה בפורום
מרישה אלכסבנה
אתה צריך באמת לנסות להרוס את הלחם עם מי גבינה. לעתים קרובות אני אופה לחם על מי גבינה (אחרי גבינה ביתית), זה יוצא פשוט נהדר, ולא רק לחם, המשפחה שלי אוהבת יותר מכל פנקייק על גבי מי גבינה.
ShaKsA
מנהל, יום טוב. השאלה שלי היא: איך מקפיאים מי גבינה? טכנית, איך זה קורה: בשקיות או בבקבוקים? בזבזתי ארבעה ליטרים של חלב במי גבינה וקוטג ', נותרה כמות לא אמיתית של מי גבינה, אפיתי עליו לחם, בייגלה (ילדים שואלים) או לחמניות הם הבאים, וברור שלא יהיה לי זמן לעבד את השאר, גם אם גם אני מכין עוגה אחר כך. איך להקפיא אותו? תודה מראש על המידע
מנהל
זה תלוי במטרה לשמה קפוא הסרום וכמה.
אם אתה שותה את זה כל הזמן, אתה יכול להקפיא בקבוקים של 0.5-1 ליטר ואז לשתות אותו ביום ללא בעיות.
אם לאפייה, אז אני מקפיא במיכלים של 500 מ"ל. חד פעמי - מאוד נוח, מסתבר רק חתיכת לחם אחת.

עיין כאן בנושא, יש מתכונים לשתיית מי גבינה: חלב: חלב, יוגורט, גבינת קוטג ', גבינה, חמאה

חלב (גבינה, גבינה) מי גבינהמשקה מי גבינה חרס, מותק
(מנהל)
חלב (גבינה, גבינה) מי גבינהמשקה מי גבינה עם מיץ עגבניות
(מנהל)
חלב (גבינה, גבינה) מי גבינהפטל קיסל על מי גבינה
(מנהל)
חלב (גבינה, גבינה) מי גבינהמשקה מי גבינה מחלב עם מים מינרליים ודבש
(מנהל)


ממוסי
אחר צהריים טובים, טטיאנה!)
תודה על הטמקו, קראתי אותו בעניין.
אני מכין את הקורד שלי כבר הרבה שנים. אני נהנה להשתמש בסרום לאפייה. הקפא, אם כי עדיין לא הכרחי.אני משתמש בו באוקרושקה (אנחנו אוהבים את זה רק במי גבינה)))) ישנם שני כלבים ~ הם גם שותים בהנאה.
.... ו ... באתי לומר זאת: בהתחלה פחדתי להשתמש במי גבינה (מלוח) ללחם, אבל עכשיו אני אופה. אני פשוט מכוונת את כמות המלח בלחם. התחלתי לעשות את זה לפני כמה חודשים! .. קודם ניסיתי את זה. התוצאה מרוצה
ועכשיו אני אופה בכוח ובעיקר! פשוט הוצאתי לחם חיטה עם 270 מ"ל מי גבינה מ- HP ... הנה התוצאה ... תראה!חלב (גבינה, גבינה) מי גבינה


פורסם ביום שני 22 באוגוסט 2016 15:54

הנה פירור כזה ...
חלב (גבינה, גבינה) מי גבינה
לא יכולתי להתאפק!))) כרגע עם דבש ועם שחף!
מנהל

ריטה, לחם נפלא, במיוחד בהקשר, כל כך תחרה

למה לפחד ממי גבינה, זה מוצר חלב - אנחנו אוכלים גבינת קוטג ', ופוחדים מנוזל ממנו
אני שם, אני מכין ג'לי על מי גבינה
מוֹתֶן
פעם בבית קפה שמתי לב לדייסה, דייסה מבושלת עם מי גבינה, לא חלב או מים. עכשיו אני רואה את זה לעתים קרובות במנות רבות מחליפים חלב או מים נַסיוֹב, טבעי או יבש. אפילו חלב מרוכז קל מיוצר עם מי גבינה פחות קלוריות, אך טעים באותה מידה
ממוסי
ציטוט: מנהל
ניתן להשתמש באפייה מי גבינה קורד, מי גבינה לא מלוחים ומי גבינה המתקבלים על ידי משקעים של קזאין.

מי גבינה מלוחה עם אחוז נתרן כלורי עד 6% אינה מומלצת לשימוש באפייה.
... פשוט כתבתי בגלל השורות האלה ..
את העובדה שניתן להכיר את הגבינה במשך זמן רב, פחדתי מלוח. אבל לומר שיש לי את זה לא מלוח מדי. וכשאני אופה לחם על 400 גרם קמח, אני לוקח 260 ~ 280 מ"ל מי גבינה. אבל אני מוסיפה גם 1/3 כפית. מלח. אז כבר חישבתי הכל לטעמך.
יש לי HP Panasonic ויש שכבת קמח בין השמרים למי גבינה, כך שבזמן ההשוואה השמרים והמלח אינם באים במגע. אפילו שמתי את זה באיחור ללילה. הכל הצליח.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם