natalispb
אני הולך לקנות יצרנית לחם, בעוד שאני נוטה יותר לכיוון דגם ה- Panasonic 255.
הייתי רוצה לדעת אם אפשר לאפות קרואסונים, מאפינס ושאר מוצרי נתח במכונת לחם?
האם יש לכך טפסים מיוחדים, כיצד מתבצעת החלפה ויצירת מוצרים ביד, או שמא הכל נעשה על ידי הכיריים?
לדוגמא, אתה יכול לאפות פשטידות או שאתה צריך קודם להדביק אותן בעצמך ???
ועדיין, אילו דגמים אופים לחם רב דגנים בריא ???
natalispb
מעוניינים בסוגי בצק שונים, אפיית קרואסונים, פשטידות, לחם בריא רב דגנים וכו '?
טאניושה
יצרנית הלחם לא אופה מוצרי חתיכה, היא יכולה ללוש עבורם את הבצק, אך עליכם לפסל אותו בידיים, אך אם תרצו עוגה גדולה, יצרנית הלחם יכולה לאפות אותה. אצל יצרנית הלחם הצורה מלבנית אחת, האחרות לא. כל מכונות הלחם אופות לחם דגנים. עקוב אחר הפורום כאן ותמצא את כל התשובות לשאלותיך ביתר פירוט. בהצלחה לך.
אלן דלונגי
יצרנית הלחם (ככלל) אינה אופה קרואסונים ופשטידות. היא לשה את הבצק כמעט לכל דבר (למעט לחם קצף ותפיחה), ואופה בצורה (ברוב המקרים) תמיד את אותו הדבר - כיכר. אבל את הכיכר הזו אפשר להכין מבצק שמרים, או שהוא יכול להיות מאפין (אבל הצורה אינה מאפין!), זה יכול להיות חמאה - מתוקה, עם צימוקים, אגוזים, או מזנון חטיפים - עם חזיר, שום, עשבי תיבול. אבל תמיד באותה צורה - בצורת כיכר.

וריאציות על צורת האפייה מוצגות על ידי כמה תנורים צרפתיים שיכולים לאפות "ולא כיכרות". המספר המרבי של פונקציות הוא, כמובן, באיטלקית. אבל צורת האפייה היא עדיין אותה כיכר.

באופן כללי, עליך ללמוד היטב את האתר - יש מידע רב לבחירה.
natalispb
תודה רבה על תשובתך!
האם אתה יכול לשאול שאלה נוספת - אני באמת אוהב לבשל, ​​ואני אוהב כל מיני מאכלים מגוונים ויוצאי דופן, באיזה יצרנית לחם עלי לבחור? מה הסט המקסימלי של סוגי ryzlichny של לחם בצק ???
אלן דלונגי
ציטוט: דבורה

תודה רבה על תשובתך!
האם אתה יכול לשאול שאלה נוספת - אני באמת אוהב לבשל, ​​ואני אוהב כל מיני מאכלים מגוונים ויוצאי דופן, באיזה יצרנית לחם עלי לבחור? מה הסט המקסימלי של סוגים שונים של לחם בצק ???
ב- Delonghi 125S, בחירת התוכניות (ולפיכך מתכונים) אינה מוגבלת בשום דבר - יש אלפי כאלה, יש גם חלון שקוף בו נוח להתבונן בנכונות של מתכון חדש, בין אם האפיה שלך מוכן, או להוסיף עוד כמה דקות של לישה, או תפיחה של הבצק, או אפייה. ואז אתה רושם הפעם על דף נייר ומתכנת את הכיריים לתוכנית שלך. בעתיד, כלל לא תצטרכו להתבונן באפייה על פי מתכון זה. שמונה מהתוכניות שלך תוכלו להקליט ולאחסן בזיכרון הכיריים בו זמנית. ותוכל לרשום את התוכנית שלך "ממחברת" לפני שתתחיל את הכיריים תוך 1-2 דקות; יכול להיות מספר כלשהו של תוכניות כאלה - אפילו אלף. בתנורים אחרים, מספר התוכניות מוגבל למספר מוגדר בהחלט: 10-12-14 ... למתחילים, תנור זה כולל גם תכניות ומתכונים סטנדרטיים מוכנים מוכנים שלא צריך לתכנת. אבל לך לחנות, תראה תנורים שונים, אם אפשר - אולי זה לא יתאים לך בגודל.
סלסטין
ציטוט: דבורה

תודה רבה על תשובתך!
האם אתה יכול לשאול שאלה נוספת - אני באמת אוהב לבשל, ​​ואני אוהב כל מיני מאכלים מגוונים ויוצאי דופן, באיזה יצרנית לחם עלי לבחור? מה הסט המקסימלי של סוגי ryzlichny של לחם בצק ???

בכל תנור ניתן לאפות כמות מדהימה של מוצרים ולהכין בצק.
ההבהרה היחידה, שימו לב לפונקציה כזו כמו "אפייה" או "קאפקייק" עבור חלקם, כאן ניתן יהיה לאפות מוצר המותאם ביד (כמו תלתל) או עוגות, חתול.ללוש ביד, או אם הכנתם בצק ללחמניות ואתם מבינים שאין זמן או רצון לטרוח איתם, אבל הבצק הגיע, הפעילו מצב זה וקבלו לחם
כחול
בתנור ה- Clatronic שלי יש מצב "בצק אפייה עם אבקת אפייה".
אני לא מוצא מתכונים כאלה אולי אני נראה רע? הצע מתכונים כמו "זנגוויל" למכונת לחם.

האם ניתן לאפות בו על פי מתכונים כמו: קפיר + סודה + ריבה + ביצים + קמח?
טאניושה
blekitten "בצק אפייה עם אבקת אפייה" הוא בדרך כלל קאפקייק, אבל האם אפשר לאפות בו על פי מתכונים כאלה כמו: קפיר + סודה + ריבה + ביצים + קמח, אני חושב שאתה יכול, נסה להתנסות ולספר לנו.
3ay4ik
קראתי איפשהו שהבצק נשרף מכמות גדולה של אפייה. ואכן, עדיף לנסות לעשות זאת בעצמך. בכל מקרה, כולם רוצים ללמוד מהטעויות שלהם ..
כחול
לא, אשמח ללמוד מזרים
אך מכיוון שאיש לא ניסה זאת, אהיה חלוץ.
אכתוב את התוצאות :-)
טניה, אבל אל תגיד לי את המתכון לקאפקייק לקלאטרוניק שלנו
בפורום מצאתי רק את אלה שבהם חייבים להתחיל את הבצק ולאפות רק בתנור. אבל הבנתי שאפשר לעשות הכל בקלאטרוניק.
טאניושה
לקחתי מהפורום והוספתי פירות מסוכרים ואגוזים במקום צימוקים. אני אף פעם לא עושה כלום עם הידיים, הכנסתי הכל לתנור מיד.
3ay4ik
בפנסוניק 255 יש גם שני מתכונים למאפינס שניתן ללוש ולאפות ביצור לחם. אני יכול לכתוב מתכונים אם תרצה, אבל עדיין לא אפיתי אותם בעצמי.
כחול
אז ניסיתי לאפות קפיר + אבקת אפייה + ריבה + ביצים + קמח לפי המתכון.

התחלתי עם חצי מנה, אבל בשביל יצרנית לחמים צריך לקחת לא יותר מ- 1/4 מכמות המרכיבים במתכון לחתכים כאלה בתנור.
מכיוון שהצורה ביצרן הלחם צרה וגבוהה, ולבצק כזה אין מספיק משיכה כדי להתעלות גבוה. העוגה יצאה צפופה, במיוחד בתחתית, לכן יש צורך להניח חלק קטן יותר, התוצאה צריכה להיות זהה בגובה (אנסה שוב, אכתוב הבהרות).

קרום רגיל יצא לפי הטעם, חתך אותו לשלוש שכבות, מרח אותו ביוגורט.
בגודל - 4 קוסמישע הגונים.

תיקון למתכון - יש צורך בהרבה יותר קמח מאשר לאפייה בתנור. אם אתה שם את זה על פי המתכון, יוצאת slurry וגורמת ספקות שה- IT יעלה. למרות שהיה שווה לנסות לאפות בלי להוסיף קמח ...

תיקון למצב "קאפקייק" - ניתן לדלג על שלב ההעלאה, למבחן זה אין שום היגיון. שלוט על זמן האפייה - בדרך כלל העוגה נאפה בתנור למשך כ- 30 דקות, ויוצר הלחם אופה במצב "עוגה" למשך 70 דקות. אחרי 30 דקות אתה רק צריך לפתוח את מכונת הלחם ולתקוע אותו במקל

באופן כללי, זה יצא אכיל, הגיוני להמשיך בניסויים.
טנידיה
אם אני מעוניין ברצוני להציע מתכון לעוגת קורד. אני באמת אוהב. תלוי בכמות הקמח תוכלו להשיג אפשרויות שונות: אם אתם רוצים קמח רך ושמן יותר, פחות, הבצק מעט נוזלי. אם אתה רוצה עוד קצת קמח. אני מוסיף גם הרבה אגוזים - בוטנים (אני משפשף אותו דק מאוד על הלוח בעזרת מערוך, אפילו שמן משתחרר. אם תשים הרבה, זו תהיה עוגה שמנונית). שמתי גם הרבה צימוקים. סודה לשתייה ואבקת אפייה מוכנסים ברגע האחרון ממש. סודה לא אוהבת לערבב זמן רב, כמו קמח בבצק, למעט בצק שמרים.

4 ביצים
300 גרם סוכר
300 גרם גבינת קוטג '
170 גרם מרגרינה
300 גרם קמח
כפית אחת (אני משתמש בסודה לשתיה ומרווה עם חומצת לימון או יותר טוב עם לימון. אתה יכול אפילו לסחוט מיץ מהשלם ולגרד את הגרידה, ואז זה אפילו טעים יותר)
נכון, אני אופה בתנור, אבל אתה יכול לנסות אם תרצה. נכון, אני מתנסה בקמח. בדרך כלל יש פחות מזה במתכונים, ואני תמיד מוסיף את זה. אני יודע מה הבצק צריך להיות בערך. אני מכין 2 מנות בבת אחת.
לורה
יצרנית הלחם לא אופה, למרבה הצער, מוצרי חתיכה, אלא איזה סוג בצק היא מכינה - oo-oo-oo. כך שתוכלו לעבוד מעט עם הידיים, אך התוצאה מובטחת.
קוראטה
היא תלוש את הבצק - הוא יישאר להידבק.
אבל אז עלה רעיון (בהשראת תלתל) - ואם תדביקו גלילים עם מילוי ותשימו אותם באותו אופן, אז כבר תהיה פשטידה עם מילוי ... אני אבוא הביתה - בהחלט אנסה
קוראטה
ציטוט: סלסטין
אני חייבת גם לנסות .. אחרת הכדורים התחתונים לא יוכלו לעלות ..אם כי .. באופן כללי אנסה ..
אבל השאלה היא - אם אתה מכין מילוי של צימוקים - אז איך אתה יכול "להדביק" אותם, כדי שהצימוקים לא יתפוררו? אתה לא יודע? .. אני חושב - כדור אחד עם ריבה, אחד עם צימוקים, אחד עם פרג .. למרות שאפשר למרוח צימוקים בריבה))) אבל מה עם? הם מכינים גם פשטידות עם צימוקים. האם יש להוסיף לצימוקים משהו להדבקה?
אירין @
אני לא אוהב לאפות עוגיות זנגוויל, כי הבצק תלול מאוד עבורם וקשה ללוש אותו ביד. או שאולי תוכלו ללוש אותו בייצור לחם? ואז מרדדים על גבי זנגוויל ואופים בתנור.
האם מישהו עשה זאת?
מְעוּקָב
ציטוט: אירין @

אני לא אוהב לאפות לחמיצים, מכיוון שהבצק תלול מאוד עבורם וקשה ללוש אותו ביד. או שאולי תוכלו ללוש אותו בייצור לחם? ואז מרדדים על גבי זנגוויל ואופים בתנור.
האם מישהו עשה זאת?

יָקָר אירין @ , אני לא יודע אם אפשר ללוש את הבצק לג'ינג'ר ב- HP (אולי במצב כופתאות?), יש לי שאלה נגדית: אנא כתוב את המתכון לעוגיות הג'ינג'ר, ניסיתי לאפות אותם בעזרת מתכונים שונים , ותמיד אחרי שהם מתקררים לחם הג'ינג'ר קופאים והופכים לצלב בין ביסקוויט לאבן מרוצפת, אני אפילו לא מנסה ... אין ספק שיש איזה סוד?
אלן דלונגי
ציטוט: מעוקב

יָקָר אירין @ , אני לא יודע אם אפשר ללוש את הבצק לג'ינג'ר ב- HP (אולי במצב כופתאות?), יש לי שאלה נגדית: אנא כתוב מתכון לג'ינג'ר, ניסיתי כמה פעמים לאפות אותם באמצעות מתכונים שונים, ו תמיד אחרי שהם מתקררים לחם הג'ינג'ר קופאים והופכים לצלב בין ביסקוויט לאבן מרוצפת, אני אפילו לא מנסה ... אין ספק שיש איזה סוד?
הוסף לכל דקלום אבקת אפייה... אין נזק לגוף ממנו. שאל אותו איפה אתה קונה שמרים. מומלץ להוסיף קצת תמצית ארומטית טבעית (וניל, לימון, שקדים, תפוז וכו ') ויהיה לכם אושר ושיניים שלמות.

באשר לבצק הלחם הקצר, הוא נלוש בתנור ללא בעיות. אבל יש ניואנס: לפני שמכינים ג'ינג'ר יש לקרר אותו (הבצק) במקרר (לא במקפיא).
תנור כפרי
ציטוט: אלן דלונגי

באשר לבצק הלחם הקצר, הוא נלוש בתנור ללא בעיות. אבל יש ניואנס: לפני שמכינים ג'ינג'ר יש לקרר אותו (הבצק) במקרר (לא במקפיא).

ופחדתי ללוש לחם קצר ב- HP. זה חייב להיעשות מהר מאוד, בעזרת סכין או בידיים קרות, כדי שהחמאה לא תימס. והדלי, בעת הלישה, נראה לי קצת חם מהמנוע.
באופן כללי, מי יקבל את הבצק הקצר ב- HP - אנא דווח על מה ואיך)) בוא נחכה!
סלסטין
ציטוט: תנור כפרי

ופחדתי ללוש לחם קצר ב- HP. זה חייב להיעשות מהר מאוד, בעזרת סכין או בידיים קרות, כדי שהחמאה לא תימס. והדלי, בעת הלישה, נראה לי קצת חם מהמנוע.
באופן כללי, מי יקבל את המאפה הקצר ב- HP - אנא דווח על מה ואיך)) בוא נחכה!

לישתי בתנור על פשטידה מגוררת ועל סלסלה לפאי בצל (התמונה עם המתכון נמצאת באתר). בהתחלה חשבתי להתחרט, החמאה בחתיכות עם בצק נסעה סביב הדלי, ואז ממש כפית חלב נטפה והכל לאט לאט הפך לבצק חלק ומצוין אני חושב שללא חלב התוצאה תהיה זהה, פשוט קצת מואץ
היום אני הולך לחזור על הליך זה.
לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת
הסתכל בקטע "זנגוויל מהסרוגה". אני חושב שתמצא שם את התשובה לשאלתך. בהצלחה לך.
https://Mcooker-iw.icdself.com/in...mf&Itemid=89&topic=2211.0
אלן דלונגי
ציטוט: מעוקב

מהות במקום דבש? אתה עדיין יכול לקבל מתכון?
אתה יכול גם מותק. או המהות. למשל, אני לא יכול לסבול את הטעם והריח של הדבש במאפים. אפשר לגרד או לטחון כמה כפיות לימון או קליפות תפוזים יבשות ולהוסיף ...

בקיצור, המטבח הוא עבודת מעבדה מהנה בכימיה, פיזיקה, מתמטיקה, אמנויות ... ועוד. בשבילי באופן אישי, למרות שאני לא מורה קנאי.

ניסויים ומדע מדויק תמיד יעזרו לכם להשיג את התוצאה הרצויה.
סלסטין
ציטוט: אלן דלונגי

אתה יכול גם מותק. או המהות. למשל, אני לא יכול לסבול את הטעם והריח של הדבש במאפים.אפשר לגרד או לטחון כמה כפיות לימון או קליפות תפוזים יבשות ולהוסיף ...

את הריח הכי זנגוויל נותן ג'ינג'ר מגורר, הייתי משוכנע בעצמי כשביסקוויט הג'ינג'ר נאפה
לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת
מעניין אם אפשר לאפות גליל (עם כל סוג של מילוי) מכותנה? רק שהתנור נאפה בצורה מגעילה ... הייתי רוצה לפנק את הבית ולחמניות. אחרי הכל, יש את התוכנית "אפייה", אבל אם אתה מסיר את ה"מערבבים "ומכניס גליל לדלי (טוב, שיהיה עם חורים, זה בכלל לא מפריע לי) ומתחיל בתוכנית" אפייה ". ? נא לייעץ ... האם זה שווה את זה?
3ay4ik

אפיתי עוגיות זנגוויל לפי המתכון הכי פשוט: חלב, מרגרינה, סוכר, תבלינים וקמח. הם התבררו כאבן כשהתקררו. אבל אז היה צריך לטבול אותם בכוס של סוכר ומים ולהניח אותם לייבוש. לאחר מכן הם הפכו רכים וטעמם בדיוק כמו בחנות. ובכן, לא כמו טולה, אלא לחם ג'ינג'ר רגיל. אם מישהו מעוניין, אוכל לפרסם את המתכון.
3ay4ik
מתכון עוּגיִוֹת זַנגבִיל (הכנו אותם בסוף שנות ה -90, כאשר הסוכר והקמח ניתנו כמשכורת במקום כסף).
0.25 ליטר חלב (טרי או חמצמץ, זה לא משנה);
0.25 ק"ג סוכר;
כפית אחת סודה מרווה בחומץ;
1 כף. l. שמן חמניות;
בערך 1.5-2 כוסות קמח;
1/4 כפית. תבלינים (ג'ינג'ר, קינמון, פלפל אדום ושחור) ומלח.
ללוש, חותכים עיגולים בעובי 1 ס"מ ואופים. מרתיחים את הכוס מ -1 כוס סוכר ו -1 / 4 כוס מים (חלב) למשך 12 דקות (חובה). טובלים את עוגיות הג'ינג'ר בזיגוג ומניחים אותן בשורה אחת על צלופן לייבוש. זה צריך להיעשות במהירות, מכיוון שהזיגוג מתקשה. טעים מאוד! נסה זאת, לא תתחרט. ונראה לי שאפשר ללוש את הבצק ביצרן לחם, זה לא קשה במיוחד.
אפילו רציתי לנסות לאפות את עצמי. אז ציירתי הכל ..
אירין @
ציטוט: מעוקב

יָקָר אירין @ , אני לא יודע אם אפשר ללוש את הבצק לג'ינג'ר ב- HP (אולי במצב כופתאות?), יש לי שאלה נגדית: אנא כתוב את המתכון לעוגיות הג'ינג'ר, ניסיתי לאפות אותם בעזרת מתכונים שונים , ותמיד אחרי שהם מתקררים לחם הג'ינג'ר קופאים והופכים לצלב בין ביסקוויט לאבן מרוצפת, אני אפילו לא מנסה ... אין ספק שיש איזה סוד?
למען האמת, אני לא זוכר את הפעם האחרונה שאפיתי אותם. לכן יש לחפש את המתכון. התברר שהם קשים, אבל לא כמו אבן, אתה יכול לנשוך. אני זוכר שהיה קשה מאוד ללוש את הבצק. ועוד הרבה דבש הלך לשם. ובשביל טעם הנענע השתמשתי בכמה טיפות של שמן נענע מחנות התרופות.
נטלי 2403
שלום! אנחנו חדשים.
היכן אוכל למצוא מתכוני קאפקייקס באתר? ואז ליצרן הלחם יש אפילו תוכנית נפרדת לקאפקייקס, אבל יש רק 2 מתכונים. אני רוצה עוד. והנה מיליון כיכרות, אבל לא מצאתי קאפקייק.
עזרה לפליז!
טאניושה
Natalie2403 היכנס לפורום, שם תמצא את הקטע בצק ומאפה ממנו, לחץ והופיע בחלק העליון של תת-הקאפקייקס ואז בחר באחת מהן.
DonnaRosa
ציטוט: נטלי 2403

שלום! אנחנו חדשים.
היכן אוכל למצוא מתכוני קאפקייקס באתר? ואז ליצרן הלחם יש אפילו תוכנית נפרדת לקאפקייקס, אבל יש רק 2 מתכונים. אני רוצה עוד. והנה מיליון כיכרות, אבל לא מצאתי קאפקייק.
עזרה לפליז!
עוגות בייצור לחם (אוסף מתכונים)

https://Mcooker-iw.icdself.com/in...7.0
מתחיל
בגלל היעדר תנור רגיל, ניסיתי לאפות המן עם תפוחים ב- HP (על סודה) (כישלון מוחלט, מייד לזרוק - מעולם לא אפוי, נכשל והתכרבל), המן עם גבינת קוטג '(א כישלון, אבל אכיל יותר - לא מאוד אפוי, נכשל אבל פָּנִים שמר על הטופס). אני חושב שזה בגלל טמפרטורת האפייה שאינה מספקת. אני לא אנסה יותר. ואני רוצה לנסות לערבב פשטידה עם קצת מילוי. למי יש ניסיון? לַחֲלוֹק!
ראררקה
מתחיל, אבל אין מולטי-קוקר?
מתחיל
לא, ואין לי איפה לנסח את זה, ואין שום רצון לשלם עבור ליריקה יותר מדי.
סזלקססטר
מתחיל, ב- HP שלי, מתברר, פשטידות, מאפינס, קדירות וחבורה של כל דבר https://Mcooker-iw.icdself.com/index.php@option=com_smf&topic=143917.0
נטלישקה
מתחילומה יש לך x.האם התנור עובד ללא חשמל? אבל בסרט המצויר אתה יכול לא רק לאפות, אלא גם הרבה מאוד דברים. ומעט מאוד חשמל נצרך
מתחיל
ציטוט: נטלישקה
מתחיל, מה יש לך x. האם התנור עובד ללא חשמל?

מדוע לשלם עבור הפעלת שני מכשירים במחירי דלק מינימליים? מה אי אפשר לבשל במחבת, בסיר, בסיר לחץ או בסיר כפול? כך שמולטי-קוקר הוא חיוני לכך?
נטלישקה
מתחיל, יש לי גם גז. עד שהיה רב, גם אני חשבתי כמוך ולא הבנתי למה זה נחוץ. וכדי להבין, אתה צריך לקנות את זה. וב- x. אני אופה רק לחם ומכין בצק בתנור, כל השאר זה לא קרח. כן, אתה בעצמך כותב על זה. ומה המאפינס, הביסקוויטים, הפשטידות הצ'לי, היוגורט בקריקטורה
ראררקה
ציטוט: מתחיל

מדוע לשלם עבור הפעלת שני מכשירים במחירי דלק מינימליים? מה אי אפשר לבשל במחבת, בסיר, בסיר לחץ או בסיר כפול? כך שמולטי-קוקר הוא חיוני לכך?
תשלום כפול בגין ניצול לא הם אוכלים אותו דבר
ואפייה בסרט מצויר תצליחו
אני מסכים לחלוטין עם נטלישקה
מתחיל
נטלישקה, ללכת ליד, לא להתעכב, לא להוביל אנשים לפיתוי
תחילה עליך להידחק מ- HP עד למקסימום.
סבטלנה מזקרובנה
באקסלנד / 1425 שלי, המיקסר הפסיק לעבוד 1.5 חודשים לאחר הרכישה, לקחתי אותו ממגנט, אין תמורה. אבל זה אופה נהדר. לעתים קרובות אני אופה שם מניקים ומאפינס, היום אפיתי עוף מכרטיסים. בשרוול. נוח למנות קטנות, אל תניעו את התנור בכוח. 1300W אני פונה לתודעה הקולקטיבית, מה עוד אוכל לבשל בה? ברצוני לנצל אותו מכיוון שהוא קיים. כעת יש לי גישה לתוכניות יוגורט ואפייה.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם