פטריות כבושות

קטגוריה: ריקים
מִטְבָּח: רוּסִי
פטריות כבושות

רכיבים

פטריות מבושלות 1 ק"ג
מלח 1 כף. l.
סוכר 2 כפות. l.
שמנת חמוצה 3 כפות. l.
תבלינים, עשבי תיבול, שום

שיטת בישול

  • כבישה היא דרך נהדרת לשמר פטריות מבלי לגלגל אותן לצנצנות. פטריות מוחמצות הן בריאות יותר מאלה מומלחות, שכן חומצה לקטית נוצרת במהלך התסיסה. זה הורס את הקרומים העבים של תאי פטרייה, שמתעכלים בצורה גרועה על ידי בני אדם. סוג זה של שימור טוב במיוחד לפטריות, פטריות ופטריות ממלריות אחרות, שמתססות לאט מאוד כשהן מומלחות.
  • את הפטריות מנקים, מבשלים 20-30 דקות (למעט כובעי חלב זעפרן, אין צורך להרתיח אותן כלל) בתמיסת מלח 5% (50 גרם מלח לליטר מים). ואז הם נזרקים חזרה למסננת (אל תשפוך את המרק), הניח למים לנקז ולשטוף. פטריות צוננות מונחות בחביות, טנקים או מיכל אחר עם תבלינים, יוצקות במילוי חמוץ מתוק, מכוסות ב"כרית "של עלים ותבלינים, מכוסות סמרטוט נקי, עיגול עץ או צלחת, ומעליו מניחים מטען. (צנצנת מים, למשל).
  • את המילוי מכינים מרק סחוט מקורר, אליו מוסיפים מלח, סוכר ושמנת חמוצה בכמות הנ"ל (נתונים על פטריות מבושלות כבר!).
  • לפני שמניחים את הפטריות במיכל שמים את עלי האלון, הדובדבן, חזרת, השמיר (הרבה), כף או שתיים של חרדל מוכן, שום קצוץ טרי. ואז יוצקים שכבת פטריות, בערך 4-5 ס"מ, עם מזיגה, העלים חוזרים על עצמם (למעט אלון ודובדבן). ניתן להוסיף שכבות כאשר מרימים את הפטריות, אך מומלץ לשמור תוך 10 ימים מרגע הנחת השכבה הראשונה. השכבות מכוסות מלמעלה ב"כרית "(שכבה של לפחות 3 ס"מ) של אלון, דובדבן, עלי חזרת (" כרית "זו ניתן להעביר לראש כל שכבה הבאה כשהיא מתמלאת מחדש). מכסים בבד נקי מלמעלה, שלוחצים אותו בעיגול שטוח ובעומס (כמו בכרוב כבוש).
  • ניתן לקחת את הדגימה הראשונה לאחר 3-4 שבועות. רצוי לאחסן ב- T מתחת ל 12 * C, אך לא להקפיא. מלמעלה אינך יכול לסגור היטב את המכסה.
  • בתיאבון!
  • בתמונה, השכבה העליונה פשוט התססה, כך שעדיין נראה שמנת חמוצה. ואז זה "נעלם" ועובר לתסיסה של חומצת חלב. הטעם והיתרונות מדהימים!


לוקסה
אני אהיה הראשון לנסות תודה
מנהל
לינה, אפשרות מעניינת מאוד להמלחה, כמו שכל התהליך מוצדק - ואז צריך לנסות
לינאדוק
אוקסנה, אוקסן, תיאבון ובריאות!
לינאדוק
טטיאנה, המתכון לא נבדק על ידי דור. חשבתי שהוא מפורסם, אבל התברר שהוא לא! שמח לשתף!
מנהל
ציטוט: לינדוק

טטיאנה, המתכון לא נבדק על ידי דור. חשבתי שהוא מפורסם, אבל התברר שהוא לא! שמח לשתף!

נשאר לטוס לשוק הפטריות, אבל כבר אמרתי לעצמי "הוואאאייטייט"
לוקסה
האם זה אומר שמוסיפים יותר מלח לתמיסת המלח 5%? וסוכר ושמנת חמוצה מובנים. וכמה צריך להיות - מכסה את הפטריות? או גבוה יותר? האם כל המילוי נעלם (בו בושלו הפטריות)?
qdesnitsa
לינוצ'קה, תודה על המתכון!

טטיאנהויש לי פטריות במקפיא
לינאדוק
ציטוט: לוקסה
וכמה צריך להיות - מכסה את הפטריות? או גבוה יותר?
אוקסנה, המילוי אמור לכסות את הפטריות. כמו כרוב כבוש. המרק, כפי שעולה מהתרגול, אינו מספיק. אתה עדיין צריך להוסיף מים (לא הרבה, בערך 150-200 מ"ל גרם לכל ק"ג פטריות), אבל זה הכרחי.
MariV
דרך מעניינת מאוד לפטריות חמוצים! יש לי אבות צפון - הם אספו הרבה פטריות, והומלחו והתייבשו כל הזמן; אף פעם לא שמעתי על שיטה כזו!

אנחנו עדיין צריכים להכין את השמנת החמוצה עצמה - לא לעשות את זה עם זה שנרכש!
דופלטה
תודה, לינאדוק, סקרן מאוד ולא יכול לחכות לנסות את זה! מחר או מחרתיים - ליער!
לינאדוק
ציטוט: MariV
אנחנו עדיין צריכים להכין את השמנת החמוצה עצמה - לא לעשות את זה עם זה שנרכש!
אולגה, יש לי משלי הרבה זמן (אפשר לחתוך בסכין). אני תוססת את השמנת עם מחמצת של לקטינה "שמנת חמוצה", ואז אני שוב תוססת 5. אני משתמשת בקרם של 20% שומן. אבל אפשר גם לתסוס עם שמנת חמוצה מוכנה מהחנות.
MariV
אני מכין גם שמנת חמוצה בעצמי עם החמץ טונוס ממכון המחקר של תעשיית החלב. רציתי להגיד לך מה לא שווה לעשות עם החנות - עם חומרים משמרים ושומנים צמחיים.
לינאדוק
ציטוט: MariV
לא שווה לעשות עם החנות
אולגה, במשפחה שלי זה מזמן. אך לאחרים עשויים להיות אפשרויות אחרות. אני לא מתעקש, אבל ממליץ בחום.
לינאדוק
ציטוט: דופלטה
מחר או מחרתיים - ליער!
לריסה, לאריס, למעשה, בגלל היעדר גשמים, אספתי כאלה לא שגרתיים - אני מצטער (אבל זה נכון) - פטריות חלב, מעילי גשם פנינים, קורי עכביש, אוכמניות, כיפות, מטריות ו (מפחיד לומר) אפור-ורוד זבובי זבובים. אבל אני מומחה בעניין הזה, ולכן, לא נמצא בנושא, אני לא מייעץ לשום דבר. אבל טעים ...
דופלטה
האם פטריית החלב הזו - לא שגרתית?! לגבי השאר, אני מכיר רק כיפות, אוכמניות ושמשיות. ובכן, אני יודע גם על מעילי גשם שאנשים צעירים אוכלים, אבל אני עצמי מעולם לא אכלתי. ועוף אגריקים! שוב מופתע!
לינאדוק
ציטוט: דופלטה
האם פטריית החלב הזו - לא שגרתית?!
את ילדי מלמדים לדוגמא. וכשבכיתה ב '(תודה לאל, זה היה מזמן) הילד ציין את פטריות החלב למאכל, הוא קיבל "שתיים". אולי מה השתנה, אני לא יודע (הילדים שלי עצמאיים, הם מכינים הכל בעצמם, הם מוצאים לעצמם חזרות, ביומנים הם חותמים על רשותי עבורי, אני לא מדבר על בישול וניקיון). אבל כשהם נסעו ליער עם סבתא שלי הם אמרו שהם לא ילכו יותר - יש לה הכל - כיסא קרפדות לא אכיל, "ואנחנו יודעים שהם אכילים וטעימים"!
אלטוסיה
מתכון מעניין.
אמי גם תסיסה פטריות, אך ללא שמנת חמוצה וסוכר. תַעֲנוּג! ואכן, פטריות חלב שחור יצאו פשוט מדהימות.
אבל השנה רק צברנו דבש אגר, די יבש ביער שלנו (באזור). ואמא לא הולכת רחוק עכשיו (

אני אקח את זה לסימניות, תודה.
לינאדוק
אולגה, אין זה סביר כי פטריות יתססו ללא חיידקי סוכר וחומצה לקטית! כן, ושמנת חמוצה בעוד חודש כבר לא נראית לעין. אבל הטעם מדהים.
ג'וליה 007
בפעם הראשונה אני שומע על פטריות מוחמצות ומעולם לא ניסיתי טמבולי, אבל עכשיו אני ממש רוצה. תודה על המתכון! הם התעניינו מאוד.
לינאדוק
יוליה, נסה לחיות טוב!
שלנה
לינה, תודה על המתכון. מחר אני תסיס עליו פטריות דבש.
בארון התיקים שלי מצאתי מתכון קרוב לתסיסת פטריות. במקום שמנת חמוצה, הם מציעים להשתמש במי גבינה. ניסיתם תחליף כזה? במקום שמנת חמוצה לאחסן, זה כנראה יהיה טוב יותר, מה אתה חושב?
לינאדוק
ציטוט: שלנה
במקום שמנת חמוצה, הם מציעים להשתמש במי גבינה.
אלנהעשיתי גם על הסרום שלי. זה עבד טוב, אבל נראה לי שהחמצה גרועה יותר. אותה שיטה מאפשרת לאחסן פטריות כמו כרוב כבוש - רק במקום צונן. לכן, החמצה חשובה, כמו גם חומר משמר. אבל, באופן כללי, זה אפשרי, במיוחד אם מי גבינה לא היה מחומם מעל 60 * C. באותה שנה השתמשתי גם ב"חומר המשמר ד"ר אטקר "- חודש וחצי לאחר התסיסה אבקתי את הבד עם החומר המשמר הזה (תרתי משמע 1/4 כפית על כל שטח המיכל) והכל עמד בלי בעיות עד האביב. ובכן, בפוסט-משהו שכולנו סיימנו לתחתית. והמיכלים שלי הם 10 ליטר.
שלנה
לינה, תודה רבה על תשובה כה מפורטת! אכתוב את התוספות השימושיות הללו למחברת שלי ואביא בחשבון בעתיד.
היום תסיסתי פטריות באמצעות שמנת חמוצה (אבוי, קניתי בחנות). לאחר הזמן הקצוב, אשתף את רשמייי מהטעם.
שלנה
לינה, יש לי את התודה הגדולה ביותר על הפטריות !!!
היום ניסינו פטריות מוחמצות. אהבנו את זה מאוד! הטעם הרבה יותר מעניין מאשר מלוחים (והם ניסו הרבה על פי מתכונים שונים ומעקרות בית שונות). דומה מרחוק כבושים בתמיסה חלשה מאוד של חומץ. לשון קצת. מילאנו אותו בשמן והוספנו בצל (אם כי בדרך כלל מתבלים מלוחים בשמנת חמוצה). התברר שזה טעים.
כל המשפחה ביקשה להקפיד לומר "תודה" לפילגש של מתכון כל כך מצוין.
לינאדוק
אלנה, אני שמח שהמתכון עלה. תמיד עשינו את זה ולא חשבתי שהמתכון לא ידוע. לבריאותך ולתיאבון!
לוקסה
לינאדוק, ומה לחומר המשמר של הרופא, זה שמשמש לריבה?
מנהל
ציטוט: לינדוק

אלנה, אני שמח שהמתכון עלה. תמיד עשינו את זה ולא חשבתי שהמתכון לא ידוע. לבריאותך ולתיאבון!

מצאתי אפשרות שימורים זו בספר. מכונה "פטריות כבושות"
נכון, שם הדרך ניתנת ארוכה וארוכה - שלנו קל ומהיר יותר
קצב סימניות: 1 כף. l. מי גבינה חלב טרי לכל 3 ק"ג. פטריות טריות. אני חושב ששמנת חמוצה ביתית אינה גרועה יותר ממי גבינה.

לינאדוק, תודה על המתכון! אנסה גם לתסוס פטריות דבש, יש עדיין מעט
לינאדוק
ציטוט: לוקסה
מה עבור רופא משמר,
אוקסנהזה מאותה הסדרה - ד"ר אטקר, רק חומר משמר: פטריות כבושות

ציטוט: מנהל

מצאתי אפשרות שימורים זו בספר. מכונה "פטריות כבושות"
נכון, שם הדרך ניתנת ארוכה וארוכה - שלנו קל ומהיר יותר
קצב סימניות: 1 כף. l. מי גבינה חלב טרי לכל 3 ק"ג. פטריות טריות. אני חושב ששמנת חמוצה ביתית אינה גרועה יותר ממי גבינה.

לינאדוק, תודה על המתכון! אנסה גם לתסוס פטריות דבש, יש עדיין מעט
טטיאנה, אני בטוחה שתאהב את התוצאה!
לוקסה
לינאדוקואני אוכל להאכיל אותו רק בשנה הבאה. לפטריות לא קיבלו יותר. שמתי את הפטריות המלוחות במיכל קטן יותר ואבקתי אותה אצל הרופא, לפני שמזגתי תמיד חרדל, זה גם טוב, אבל התבנית עדיין מופיעה אחרי חודשיים. עדיף לשמור אותו במקרר, אך הוא אינו גומי. תודה!
לינאדוק
אוקסנה, עשינו גם השנה קצת - לא היו פטריות מיוחדות. ובכן, כלום, נדבר בשנה הבאה.
נאדיושיץ '
בנות, אני מכינה פטריות מוחמצות כבר הרבה זמן, ואני מאשרת שהפטריות טעימות להפליא. אני מכין את המתכון הבא.

פטריות כבושות.

מרתיחים פטריות (פורצ'יני, אפור, דבש, כוורת וכו '), ומוסיפים 2 כפות לליטר מים. מלח ו 1 כף. l סוכר, מצנן, מוסיפים 2 כפות. l חלב מי גבינה (אפשר 1 כף. l חלב חמוץ). מעבירים את הפטריות לצנצנת 3 ליטר (או מיכל אחר), מפזרים שמיר (מטריות), שום, עלי דומדמניות שחורות). עדיף לבחור מנות עם צוואר צר. שים חבורת גבעולי שמיר מעוותת מעל, תקע אותה כמו פקק כך שהפטריות יהיו בתמלחת. מכסים במכסה רופף ומשאירים במטבח לתסיסה (כמו כרוב כבוש) למשך 2-3 ימים. ואז הכניסו אותו למקרר או למרתף קר. לאחר 2-3 ימים המלח יירד, ימלא מלח טרי, ומלא שמן צמחי בערך 1 ס"מ (זאת כדי שלא יווצר עובש. אחרי 2-3 שבועות תוכלו לטעום אותו. אני שוטף את הפטריות מהמלוח, הוסיפו שום טרי קצוץ דק ומעט ירק. הפטריות שנותרו בצנצנת צריכות להיות טובעות בתמלוח כדי שלא יווצר עליהם עובש. עלה חזרת המונח מעל חוסך היטב מעובש. ואני מבטיח לכם שלא רק פטריות ממלריות טובות, אבל גם ספוגיות.

גלינה איב.
לינה, אם אתה לא מרתיח את הפטריות, אז שופך אותה עם מים? או שיש מרתח מפטריות אחרות ואז להשתמש בזה?
לינאדוק
גל, אני פשוט מלח את הפטריות, מוסיפה הרבה עשבי תיבול, שמנת חמוצה ותחת דיכוי. הם עצמם נותנים הרבה מיץ, אם יש מעט מיץ, אתה יכול להוסיף מרתח של אותם עשבי תיבול עם מלח.
אלנה קדיאווה
לינאאאא, איפה אתה?
לונה נורד
ריז'יקים עצמם מאוד "דוכמיאנים", מדוע הרבה דשא?
אלנה קדיאווה
חמצתי אותם, שמחתי, אני אראה מה יקרה. כיביתי את ערימות ושברי הפטריות, מחר אכין את הקוויאר שלך במקפיא,
לינאדוק
הנה אמא ​​חכמה! אתה תגיד גם תודה אלף פעמים. אתה אוסף אותם ומדווח עליהם בהדרגה, ממלא את המפרץ והדשא. אל תשכח את העומס, הם חייבים להיות מכוסים במלח.
לוקסה
תסיסתי גם את הק"ג הראשון. אני מקווה להוסיף לדלי.
לינאדוק
אוקסנה, העיקר להתחיל!
נטליסורל
נאדיושיץ ', האם אין מספיק מתכון במתכון שלך? היום תסיסתי פטריות לפי המתכון שלך, וכתסיסה שמתי קפיר מפטריות חלב. עשית את הדבר הנכון. עדיין לא אכלתי פטריות מוחמצות.
לינאדוק
נטלי, מלח הוא נורמלי, אבל קפיר הוא פטריות, ויש צורך בחיידקי חומצה לקטית, אז שמנת חמוצה, יוגורט, חלב אפוי מותסס, רק מי גבינה חמוצה.
אנטוליבנה
לינאדוק, לינה, לך לביתן.
נטליסורל
לינאדוק, תודה על התגובה המהירה. אז מסתבר שפינקתי את הפטריות או שאני עדיין יכול לתקן? מוסיפים שמנת חמוצה. יש לי רק צנצנת פטריות של 2 ליטר. האם כף אחת שמנת חמוצה מספיקה?
לינאדוק
נטלי, מספיק! הם (סטרפטוקוקים) ישמרו הכל, יעשו יותר. יש לי מיכל 20 ליטר.
נטליסורל
לינאדוק, מעולם לא ניסיתי את הפטריות האלה. אין לנו מתכון כזה בצפון.
אלנה קדיאווה
קטוע, שף, מילאתי ​​דלי של 7 ליטר, חבל שהוא לא ממש למעלה, העומס טמון שם. האם נוכל לאחסן אותו במקרר או במרתף? במרתף, כנראה שלא, מכיוון שהמכסה לא נסגר לחלוטין.
הדלי השני התחיל.
לינאדוק
פשתן, במרתף ואז אל תשכח לפזר את הבד באפר הרים.
אלנה קדיאווה
פטריות צריכות להיות מכוסות במלח מלא, נכון? לינה, והמכסה לא צריך להיות סגור לחלוטין, אבל מה אם משהו נכנס למרתף? טוב, סלח לי שהוצאתי אותה, היא אמרה לי להכין פטריות כאלה, אבל אני משעמם, אני לא רוצה לקלקל את זה!
לינאדוק
פשתן, אתה צריך מכסה לחלוטין, אבל המכשול העיקרי הוא אריג עם חומר משמר (יש לך אפר הרים), זה צריך להיות עד אפס מקום. ניתן להסיר, לשטוף ולשטוף במים רותחים אם זה. והמלוח בהחלט צריך לכסות הכל.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם