מנהל
כיצד להשתמש באיזידרי בצורה חכמה יותר (מידע שימושי מניסיון רב שנים)

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר

כל דבר רוצה להשתמש בו במיומנות ותושייה.
דברים חכמים הם כמו אנשים חכמים: ככל שהם משתמשים בהם יותר במיומנות, כך יכולותיהם גבוהות יותר.


דבר חכם מרמז תמיד על שימוש חכם - זה, אם תרצה, החוק השלישי להצלחה. כמובן שלאיזידרי יש דרישות משאלות משלו ועצות סתם. הם הובאו אלינו על ידי קווין אנדרסן עצמו ועוזרו הקבוע, הטכנולוג הקולינרי קורל קיד. בשנת 2010 הם הגיעו לסרטוב, ל- OOO "טיטאן", וקיימו סמינר שאת המתווה שלו אני נותן כאן.

המקום הנכון

בואו ניקח בחשבון:
- המאוורר יונק אוויר באופן פעיל;
- פלסטיק באיכות מזון באיכות גבוהה אינו מיועד לשמש ישירה;
- ייבוש בדרך כלל ממלא את האוויר בריחות עבים.

המשמעות היא שהמייבש לא צריך להיות על הרצפה, לא ברפת מאובקת, לא בשמש, ועדיף שלא בחדרים מיושבים. מקומו הוא על השולחן, במטבח הקיץ או על האכסדרה, בצל, עם אוורור טוב. אין ניירות או סמרטוטים מתחת - הם יכולים לחסום את כניסת האוויר! בייבוש תעשייתי "Ultra-1000" מותקן אפילו על שולחנות סריג - למחזור טוב יותר.

טעינה נכונה
- גם אם מייבשים רק מגש אחד או שניים, הוסיפו תמיד עד חמישה מגשים ריקים: זו כמות האוויר המינימלית הדרושה לצורך זרימת הדם והפצת החום הטובה ביותר.
- הנכון ביותר: טען תחילה את כל המגשים, ואז הפעל את המייבש. אבל אתה יכול להוסיף מגשים חדשים למייבש פועל. העיקר לא להשאיר אותו ללא מכסה לאורך זמן: כך שהאוויר פשוט לא נכנס פנימה, עף החוצה לאורך היקף המגשים.
- רק לידיעה: לא משנה כמה מגשים מיובשים, חמש או עשרים - זמן הייבוש כמעט זהה. המשמעות היא שככל שיותר טעונים מגשים כך ייבוש זול ומהיר יותר. ושולי הבטיחות של "איזידרי" - חלילה.

כשהם חוסכים כסף בחשמל, החקלאים האסיאתיים שמו עד ארבעים מגשי עגבניות (!) על ה- Ultra-1000 - ושום דבר, הכל מתייבש. ובמצב של ריקים משפחתיים "איזידרי" עובדים במשך 15-20 שנה. מייבשים רבים משנות הייצור הראשונות, המיוצרים במחצית הראשונה של שנות השמונים, עדיין בחיים.

טמפרטורת הייבוש היא דבר משוער. מניסיון, 50 מעלות צלזיוס אופטימליות לירקות ולגידולי שורש, ו 55 מעלות צלזיוס לפירות עסיסיים יותר. אך חובבי אוכל גולמי יכולים להוריד אותו ל 45 מעלות צלזיוס: כך הם יהיו רגועים יותר.

זמן ייבוש

משוער מאוד, פלוס מינוס 5-7 שעות. לחות האוויר, סוג ומימיות החיתוך, צפיפות האריזה - הכל משפיע כאן. הנתונים העיקריים מובאים בעלון. בקרוב תלמד לנסות להתייבש בבגרות בזמן. אבל עבור רוב הפירות, האופטימום הוא 10-15 שעות. לכן, יותר נוח להדליק את המייבש בערב או בבוקר. ואם תצטרכי לעזוב והייבוש יתייבש בלעדיך? פשוט הורידו את הטמפרטורה ל- 15 מעלות צלזיוס - גוף החימום יכבה ("אולטרה"). והעביר את "חטיף החטיפים" למצב הראשון (35 מעלות צלזיוס). שום דבר רע לא יקרה.

טמפרטורת הייבוש האופטימלית היא המיומנות העיקרית של המייבש.

"איזידרי" מווסת את הטמפרטורה עם שגיאה של חצי מעלה, תוך התחשבות בתכולת הלחות היורדת של המזון. לשם כך, גוף החימום פועל בעומס מלא במשך השעתיים הראשונות: המים המאודים תופסים חום רב. ואז האידוי נופל והמוצר נדחס - המכה מוגברת ועומס גוף החימום מופחת באופן יחסי. חסוך באנרגיה, אך שמור על הטמפרטורה! האם המוטו של המעבד החכם הוא.

מדוע קשיים כאלה? .. הוכח שאם הטמפרטורה אופטימלית, מוצר יבש שומר על 94-96% מכל החומרים הפעילים הביולוגית והוויטמינים.זרעי עגבניות, מלפפונים, תותים מייבוש כזה נותרים קיימא תמיד. השווה: במהלך רגיל, כלומר הקפאה והפשרה של משק הבית, 60-70% מחומרי המזון נשמרים, ובפיתולים הרגילים שלנו, 10-30%. באופן כללי, "איזידרי" מתייקר משני דברים: מעבד חכם והאיכותי ביותר, אך גם פלסטיק ABS כיתה מזון יקר. אבל אי אפשר להשיג אוכל בריא באמת בלי כזה או אחר. ולמען חצי הבריא או רבע מהבריאים - האם היה שווה לבנות גינה? ..

מודיעין בישול

אתה יכול לייבש הכל למעט: אבוקדו, בשר חזיר גולמי ועוף גולמי (מוכן - אפשר), ביצים, גבינות רכות ובשרים שומניים. הסיבה שמנה. זה מתחמצן ומתדרדר באוויר.

הדבר העיקרי: ייבש רק את הפירות והירקות הטעימים, הבשלים והאיכותיים ביותר. לעתים קרובות הטעים ביותר הם בשלים יתר. לדוגמא, בננות כהות מעט, כבר קיווי רך, פיג'ואה, שזיף, שזיף דובדבן.

הם גם הזולים ביותר, וזה נחמד. רק - לא חמוץ ובלי ריקבון. אגסים ותפוחים הם בשלים ביותר, אך לא יותר מכך: בשלים יתר על המידה, זנים רבים הופכים לבשרניים או ל"תפוח אדמה ". אבל אם הם לא הופכים חמוצים, הם מכינים מרשמלו מעולה. אפרסמון, רך כמו ג'לי - מרשמלו מוכן. ייבוש מדהים ויציב, אך לא מחמיר.

עובי הנתח הטוב ביותר הוא 5 מ"מ. זה יכול להיות עבה יותר, אבל ייקח לו כמעט כפול זמן להתייבש. שזיפים, שזיפי דובדבן, אפרסקים, נקטרינות ומשמשים צריכים להיות חתוכים לשניים, מגולענים ומוצאים עם העיסה. או שאתה יכול פשוט לחתוך את החצאים למקטעים. בננות מתחלקות בקלות לשלושה קטעים לאורך - אנחנו מייבשים אותם ככה. חצאי תותים מתייבשים פעמיים או שלוש מפלחי 5 מ"מ - כמעט יומיים.

ייבוש סיים מתכופף, אך אינו משחרר לחות. אם זה כבר מחץ ונשבר, אז הוא מיובש יתר על המידה. זה בסדר: הטעם לא מתקלקל. אך סוגים רבים של פירות, כאשר הם יבשים, אינם יכולים להחזיר את המראה הטבעי שלהם על ידי ספיגת מים. קל להחזיר את הייבוש הרגיל: מילאתי ​​אותו באותה נפח מים וחיכיתי חצי שעה. ואז - בעוגות, עוגות וכלים אחרים.

על חומצה

פירות רבים שאינם נבדלים מ"אוזבקיזם שטוף שמש "מיוחד - אפרסקים ונקטרינות, משמשים בלתי מצויים, שזיפים ושזיפי דובדבנים (עור חמוץ!), קיווי, תותים חמוצים, קלמנטינות וכו '- מכילים חומצה רבה ומתברר שהם חמצמץ ברגישות בעת ייבוש. לפני הייבוש, לאחר שכבר חתכתם או הוצאתם את הזרעים, טבלו אותם במשך 3-6 שעות בתמיסת סוכר חזקה (קילו סוכר לליטר מים). ייבוש ייצא - תלקק את האצבעות! אתה יכול לקחת דבש, אבל זה קוטע חלקית את הארומה של הפרי. כאן מי אוהב מה.

תשומת הלב: אפילו באיסידרי לא מייצרים צימוקים כמו בשוק. אני לא יכול להשיג שזיפים מיובשים כמו בחנות.

יש לכך שתי סיבות. ראשית: עור עבה וצפוף של פירות יער. שנית: עודף חומצה. לכן, כל יצרני צימוקים ושזיפים מיובשים משתמשים בהלבנה: הם מורידים את גרגרי היער למשך כמה דקות בתמיסה חלשה של סודה, שמרתחת. העור נסדק, החומצה עוזבת חלקית.

אנחנו יכולים לעשות את אותו הדבר, אבל במקום סודה, ממיסים סוכר במים רותחים. ואם הענבים מתוקים וגדולים, אפשר פשוט לחתוך את גרגרי היער לשניים ולהסיר את הזרעים. לאחרונה ייבשנו צרור ענבים קנויים, לא טעימים במיוחד. התברר שהוא טעים וארומטי יותר מצימוקים!

אגב, זה מעניין: כל עצמות קטנות אחרי "איזידרי" הופכות איכשהו לשבריריות ואווריריות - כמעט אכילות. קל ללעיסה. אפילו ענבים. וגם תפוזים קליפות. ולימונים. קל מאוד להפריד את עיסת ההדרים היבשה, ואת העור היבש קל לטחינה - גרידה מעולה!

לְהַדבִּיק

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר

פירות יער - דומדמניות, חמוציות, לונגבניות, דומדמניות - לא מתייבשים טוב, והייבוש חמצמץ. מהם, כמו גם משזיפים דובדבנים, שזיפים, אפרסקים, תותים, משמשים, קיווי - זה יותר נוח והרבה יותר טעים להכין מרשמלו. נוח יותר להוסיף לו סוכר-דבש, ותבלינים, במידת הצורך. והתבשיל מתגלה כאוניברסלי באמת!

טכניקה ראשונה. לא ניתן לכבס את מגש המרשמלו עם חומרי ניקוי - הוא עשוי מפלסטיק כזה של מזון. לפני ששופכים את המרשמלו, יש להקפיד לשמן אותו בשמן צמחי - דק, אך כולו.הרבה יותר קל להסיר את הפסטילה החמה: היא מתקררת - היא מתייבשת במקומות. המריא - שטף את המחבת במים חמים ללא מטליות כביסה קשות. כך שזה יימשך שנים רבות.

עכשיו לפרטים הקולינריים. הניסיון הוכיח: אין לטחון מחית פירות בבלנדר. כלומר, זה אפשרי, אבל זה לא כל כך יפה. עדיף הרבה יותר פשוט לטחון אותם עם מחץ מחורר או לקצוץ אותם מעט במעבד מזון, להוסיף סוכר או דבש. חתיכות פרי שומרות על חומרים שימושיים, מקשטות את הטעם ושומרות על צבע בהיר. וצבע המרשמלו חשוב מאוד! בשמש כל פרי הופך לחום - יש חוסר רצון, וב"איזידרי "- צבעוני, תוסס, טעים. הארומה של פירות רבים מוארת ומועצמת במינון קטן של קינמון.

אפשר להוסיף למרשמלו שיבולת שועל ופתיתים אחרים - מקבלים "מוזלי". ניתן להוסיף זרעים ואגוזים, אך יש צורך בניסיון. גולמי - זה לא נראה טעים מאוד, טחון - מתחמצן במהירות ויכול לקלקל את הטעם. והמטוגנים בדרך כלל מפריעים, סופגים את הארומה של הפרי, ומתברר שלא אחד ולא השני. אבל יש כאן גם יצירות מופת. דוגמה לכך היא צ'רצ'חלה, אגוזים טריים במשחה עבה של מיץ ענבים. אך מדוע עיסת הפירות האחרים גרועה יותר?

סתם יוגורט פירות יבשים עם שומשום - טעים. אתה יכול להכין בקלות "קזינאקי רך", פשוט קח את המילוי. המרשמלו הכי טעים יצא ... מריבת שזיפים! הם ניסו מיד "להצטייד" בריבה גולמית - פייגואה, טחונה בסוכר 1: 1. והם גילו: מתוק מדי כמעט אינו מתייבש. הוסיפה שיבולת שועל - היא מתייבשת, אבל היא מתגלה מדי. אבל איזה ממתקים יצאו ממנו! שקדים מטוגנים מוחדרים ל"פלסטלינה "המיובשת העשויה מפיג'ואה, והכדור הזה מגולגל בפתיתי קוקוס ... מעולם לא הספקתי לטעום אותו כמו שצריך!

שימוש במרשמלו הוא עניין של דמיון. זהו "פרי מיובש" בלעדי לתה, ו"כוסות "לגלידה, קרמים וליקרים. וקישוט עוגה, והושרה - שכבה או חלק מהמילוי לעוגה. ואפילו ריק לריבה. במקרר, בשקיות, הוא נשמר חודשים ושנים והופך לשברירי. הוא הוציא אותו, פרש אותו, נשכב מעט - שוב גמיש. ניתן לייבש אותו כמעט "יבש" - יאוחסן גם ללא מקרר.

נוֹסָף

אם אתה מעדיף פרי ללא הקליפה, תזדקק למכונה מסובכת - "מסיר קולף-חותך-אמצע". אתה יכול לקלף תפוחים, אגסים, אפרסמון וכל פירות הדר כדי להסיר את הגרידה. ואז מהעורות הנותרים קל לייבש תה פירות. ניתן לערבב עם עשבי תיבול ותבלינים - זה ייצא כמו בחנויות התה המובחרות, רק בלי טעמים.

על ייבוש פרחים

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר

לסיום - יפה: כדי לתלות אותם אנכית, צריך טבעות - מגשים ללא מסגרת. אך מחירם זהה למחיר של מגשים קונבנציונליים. חבר'ה בעלי תושייה פשוט גוזרים את המסגרת מהמגשים, ואין בעיה. פרחים יבשים כמובן אינם נשארים "חיים" - הם מתייבשים, מאבדים את צורתם. אך מצד שני, הצבע נשאר כמעט מקורי. זהו חומר נהדר לפרחים. פרחי פרחים יכולים לייבש הכל באיזידרי, עד לפרוסות הדרים ופרוסות אבטיח.

מבחינתנו, חשוב שהארומה תישמר היטב בפרחים. החל מפריחת דובדבן ועוזרד, תוכלו להתייבש בעשרות תה פרחים במגוון רחב של טעמים. אתה רק צריך לא להתייבש יתר על המידה. אם עלי הכותרת עצמם ריחניים, כמו אלה של ורד, חרצית או ציפורן חתול, עדיף לייבש אותם בנפרד מהכלי הגס יותר.

וכמובן שלא כדאי לייבש ולשתות הכל: יש גם פרחים רעילים! כאן אתה צריך להיות סקרן, להבין. או יבש ידוע. אנחנו מבשלים כבר זמן רב את פירות היער והפירות המיובשים שלנו, עלי הדומדמניות ועשבי התיבול השונים ואפילו לא מסתכלים לכיוון תה בטעמים: "מחוספס כימי". ויש פרחי "תה" משלהם! לדוגמא, חרצית בהירה. קומקום הזכוכית שומר על יופי אמיתי לנפש. הסינים מקנאים! מסעדות מגניבות מעשנות בעצבנות ...

מָקוֹר: 🔗

מנהל
טיפים שימושיים

אובדן אספקת חשמל

במקרה של הפסקת חשמל, מייבש ה- Ultra FD1000 נשאר בטמפרטורה שקבעת, אך במקרה של מייבש ה- Snackmaker FD500, עליך לאפס את הטמפרטורה לטמפרטורה הרצויה.

ככל שאתה מתייבש, כך אתה שולט יותר.תוכלו להבחין כי ישנם גורמים רבים המשפיעים על תהליך הייבוש והתוצאה, כמו לחות, גובה, הכנה ואיכות המוצר הטרי.

הכנה

בחר אוכלים בשלים ופרוס אותם במהירות. אל תשאיר אותם מחוץ למייבש זמן רב, מכיוון שהדבר ישפיע על איכות המוצר הסופי. אם אפשר, חתכו ירקות ופירות לאותו מספר פרוסות. אז תדע בדיוק כמה חתיכות להכניס למתכון המועדף עליך. כדי לייבש את האוכל באופן שווה ובאותו זמן, חותכים אותו לחתיכות שוות ובעובי 5 מ"מ, או משתמשים במעבד מזון או חותך.
עיבוד ראשוני

נמנע מחמצון ומונע אובדן ויטמינים חשובים. כחלופה לחומצת לימון או חומצה אסקורבית, ניתן להשתמש במיץ הדרים טבעי לטיפול.

יִבּוּשׁ

מקם תמיד את המייבש שלך באזור מאוורר היטב. מומלץ לחמם מעט את המייבש לפני תחילת העבודה. מומלץ לייבש סוג מזון אחד בכל מגש ולא להוסיף מזון גולמי למזון מיובש חלקית בתהליך הייבוש, מכיוון שזה עלול להשפיע על זמן הייבוש. צריכה להיות רק שכבה אחת של אוכל על כל מגש.

בדיקת יובש

במידת האפשר, בצע אותה לפני תום הייבוש, מכיוון שמזונות יבשים יתר על המידה מאבדים את תכונות הוויטמין והטעם שלהם. בנוסף, הם לא מתאוששים טוב. מקורר, לאחר הייבוש, יש לשבור חתיכה של המוצר לשניים ולסחוט אותה, אם לחות לא יוצאת, זה אומר שהיא מוכנה.

פירות וממתקים הם בדרך כלל רכים ומשיים לאחר הייבוש, אולם אם הוסף דבש, הם יכולים להיות מעט דביקים. ירקות הופכים להיות קשים או פריכים, ודגים ובקבוקים מטומטמים הופכים לקשים או גמישים.

אריזה

יש לקרר תמיד מזון מיובש לפני שאורזים אותם בכלי אוויר ומים אטומים למים.
אריזות ואקום ומיכלי זכוכית הם אידיאליים לאחסון ארוך טווח של מזון מיובש.
לרוב משתמשים במיכלי זכוכית, ששימשו בעבר לאחסון מזון.
ניתן גם להשתמש במנגנון לאיטום שקיות, אך לשם כך יש צורך להוציא כמה שיותר אוויר מהתיק.
מכיוון ששקיות ניילון רגילות נושמות, לכן הן גם מאפשרות לחות לעבור בהן.

אִחסוּן

יש לאחסן מזון מיובש במקום קריר, חשוך ויבש. עם ירידה בטמפרטורה לכל 10 מעלות צלזיוס, חיי המדף גדלים כמעט ארבע פעמים. המקרר או המקפיא הם מקום איחסון אידיאלי למזונות יבשים דלי חומצה כמו ירקות, בשר ודגים. על ידי הכנסת מזון מיובש למקפיא למשך 48 שעות, ניתן למנוע חרקים.

התאוששות

כדי להימנע מאיבוד ערך הוויטמין של המזונות, אין להוסיף יותר מדי מים בעת השרייתם. כמות המים שהמזון יספוג והזמן הנדרש לכך תלוי במידת היובש שלהם. אם כל המים נספגו אך המוצר עדיין נראה יבש, הוסיפו עוד מים. מים רותחים מזרזים את תהליך ההחלמה.

למרות שניתן לאכול פירות יבשים מיובשים כחטיף, ניתן גם לבשל או להשתמש בפשטידות, ולהחליף אותם על ידי הוספת כוס מים אחת לכוס פירות יבשים. תנו להם לעמוד במים עד להחזרתם המלאה, ואז השתמשו בהתאם להוראות.

לגבי ירקות, כלל האצבע להחלמה הוא 1 כוס מים או כוס מוצר יבש. בעת הרתיחה מוסיפים ירקות ופירות מיובשים ישירות למחבת, אך זכרו כי ניתן להוסיף מים נוספים לירקות המיובשים להחלמה מלאה.

מקור: 🔗
מנהל
ייבוש פרי

שולחן טמפרטורת ייבוש מזון

רשימת Ultra FD1000 Snackmaker FD500 FD300 קלאסי
עשבי תיבול ותבלינים 35-40 מעלות צלזיוס נמוך לא מומלץ
ירקות ופרחים 50 ° C בינוני כולל.
פירות וממתקים 55 מעלות צלזיוס בינוני כולל.
בשר ודגים 60 מעלות צלזיוס לא מומלץ

טמפרטורת ייבוש:
- Ezidri ultra FD1000 - 55 ° C.
- חטיף אזילדרי FD500 - בינוני.
- FD300 קלאסי - מצויד במפעל.

זמן ייבוש ממוצע: 10-14 שעות.

פירות שונים לוקחים זמנים שונים לייבוש. זמן זה עשוי להשתנות בהתאם לעובי החלקים, תכולת הלחות של הפרי, תכולת הסוכר, לחות האוויר, הגובה. הציבו את המייבש באזור מאוורר היטב על מנת שהאוויר הלח שנמלט ממנו לא ייכנס אליו שוב. לפירות יבשים באיכות גבוהה בחרו בפירות יציבים ובשלים עתירי סוכר וויטמינים. פירות בשלים יתר שימושיים ביותר להכנת מרשמלו. פורסים במהירות כמה פירות שיש צורך למגש אחד. ואז הניחו מיד את המגש הזה על המייבש ואז המשיכו לחתוך את המנה הבאה.

הכנת פירות

שטפו היטב פירות, הסירו אזורים רקובים, עצמות וזנבות. נגבו יבש במגבת נייר. בדרך כלל חותכים את הפרי בעזרת סכין חדה, מעבד מזון, חותך תפוחים וכו 'לפרוסות בעובי של לא יותר מ -5 מ"מ. זה מבטיח ייבוש אחיד. אם תרצה, ניתן לייבש עם הקליפה תפוחים, אגסים, הדרים ואבן.

האם יש צורך בעיבוד מקדים

זה לא הכרחי עבור רוב הפירות, רק קוצצים ויבשים. עם זאת, עיבוד מקדים שומר על צבעו הטבעי של הפרי ועל הויטמינים החשובים A ו- C.

חומרים משמרים טבעיים כמו מיצי הדר ואננס מונעים את ההשחמה שקורה בדרך כלל עם תפוחים. פורסים את הפירות היישר למיץ. הוציא אותם לאחר חמש דקות. תנו למיץ להתנקז והניחו את הפירות על המגשים. ניתן לטפל בפירות אבן (משמשים, שזיפים וכו '), קיווי ותמרילו בתמיסה: לדלל חלק אחד של דבש בשני חלקי מים. מחממים מעט את הפתרון הזה כדי שהדבש יומס לחלוטין, ואז מקררים אותו, מכניסים אליו פירות ונותנים לו להתבשל למשך 10-12 שעות. זה יעזור לשמור על צבע הפרי ולהפוך אותו לזיגוג, מה שהופך אותו לטעים עוד יותר.

כדי למנוע את החשיכת הפרי, יש להניח אותם למשך 2 דקות בתמיסה של חומצה אסקורבית או ציטרית - 15 מ"ל (1 כף) ל -2 ליטר מים. ואז מוציאים אותם, מסננים ומניחים את הפירות על המגש.

שחרור

הפיכת חצאי משמשים או שזיפים, שהונחו כשהעור כלפי מטה על המגש, מזרז את תהליך הייבוש. יש לחתוך פירות גדולים יותר לרבעים או לפרוסות בעובי 5 מ"מ.

פיצוח בעור

כאשר מייבשים פירות שעווה שלמים כמו ענבים, דובדבנים או אוכמניות, טבלו אותם במים רותחים למשך שלוש דקות. יחד עם זאת, הקליפה שלהם נסדקת, הופכת נקבובית יותר, מה שמאפשר הסרת לחות מהירה יותר ומאיץ את תהליך הייבוש. אל תשכח לקרר את הפירות במים קרים לאחר טבילה במים רותחים. יש לחתוך ענבים גדולים לשניים ולהניח אותם על המגש, עם העור כלפי מטה, ללא מים רותחים.

מילוי מגשים

הניחו פירות על המגש בשכבה אחת, מבלי לחפוף אותם, מכיוון שהדבר יכול להאריך את תהליך הייבוש. מגש אחד מכיל כחצי קילו מזון גולמי.

בדיקת יובש

מרבית הפירות לאחר הייבוש יהיו גמישים וקשים ללא טיפות מים כאשר הם יבשים לחלוטין. קרע את היצירה לשניים, סחט וודא שלא נשארת לחות בפנים.

התאוששות

מספיקה כוס מים אחת לכוס פרי אחת. מים רותחים מזרזים את תהליך ההחלמה. תן לעמוד עד להחלמה מלאה ואז השתמש בהוראות. לסלט פירות ניתן להכין אותו במיץ פירות, או ישירות ביוגורט.

לחות גבוהה

בלחות אוויר גבוהה מומלץ לייבש:
- במייבש החטיף FD500 - גבוה;
- ב- Ultra FD1000 - בטמפרטורה מקסימלית של C כדי לפצות על עודף לחות.

ייבוש פירות:

- Ultra FD1000 - 55 מעלות צלזיוס.
- חטיף FD500 - בינוני.
- FD300 קלאסי - מצויד במפעל.

הערה:

זמני הייבוש הם ממוצעים.

בלחות אוויר גבוהה:
- Ultra FD1000 - מקסימום מעלות צלזיוס
- חטיף FD500 - גבוה.

מָקוֹר: 🔗
מנהל
לְהַדבִּיק

טמפרטורת ייבוש
- Ezidri Ultra FD1000 - 55 מעלות צלזיוס
- חטיף עזידרי FD500 - בינוני
- FD300 קלאסי - מותקן במפעל

זמן ייבוש ממוצע: 10 - 12 שעות

הערה:

אם לחות האוויר גבוהה, הגדר טמפרטורה גבוהה יותר:
- Ultra FD1000 - מקסימום מעלות צלזיוס
- חטיף FD500 - גבוה

ניתן להכין פסטילה עם ממותק (סוכר או דבש) או מחית פירות או ירקות לא ממותקים, מבושלים או לא מבושלים. פרי מגורד גס יוצר פסטיל עבה יותר מחית. פירות שמתחמצנים מהר יותר מאחרים (משמשים, תפוחים, אפרסקים, פירות יער וכו '), עדיף לחמם תחילה עד 100 מעלות צלזיוס, ואז לקרר, ורק אז לבשל מהם מחית.

- הניחו את המזרן על מגש שנמצא מחוץ למייבש, השמנו מעט את המזרן בשמן צמחי כדי שהמרשמלו המוגמר לא יידבק למזרן.
- מכינים (מועכים, מגררים) מחית סמיכה של פירות או ירקות בשלים יתר על המידה.
- מורחים את פירה עם כפית על תבנית הטפטוף, משומנת בשמן צמחי. באופן אידיאלי, שכבת הפירה באמצע התבנית צריכה להיות דקה יותר מהקצוות.
- הניחו לא יותר מ -2 כוסות מחית על משטח Ultra FD1000 אחד, ו- 1.5 כוסות על משטח FD500 של חטיף.
- הניחו מגש עם מגש מחית על בסיס המייבש.
- הימנע משפיכת מחית על הבסיס, מכיוון שהדבר עלול לפגוע במייבש.
- אל תזיז את המייבש בעת ייבוש מחית.
- הגדר את החטיף FD500 לבינוני ואולטרה FD1000 ל 55 ° C.
- בדרך כלל ניתן להחשיב את המרשמלו מיובש כאשר הוא מפסיק להידבק במרכז המזרן. פסטילי בננה וגרגרים עשויים להיות מעט דביקים. כדי שהמרשמלו לא יהיה שביר ועם מספר גדול של זרעים, עדיף לשלב פירות יער עם פירות אחרים.
- זמן הייבוש הממוצע הוא 12-14 שעות, כלומר ללילה.
- פסטילה מבושלת על מערבל (בלנדר) חלקה יותר; ואילו הפרי הכתוש סמיך יותר וייקח לו זמן רב יותר להתייבש.
- הסר את הפסטיל כשהוא עדיין חם, ואז גלגל אותו בצינור, מקרר, עטוף בניילון נצמד והניח בכלי אטום. הממתק יאוחסן במקרר זמן רב יותר.

מגיש בקשה

פסטילה הוא חטיף נהדר. ניתן לשחזר אותו על ידי דילול עם מים או מיץ ביחס של 1: 1 ומשמש כרוטב או מחית. קל להכין קינוח נפלא לילדים ממרשמלו - כמו שכבה בביסקוויטים או מילוי לפשטידות. להכנת ריבה ללא סוכר, מוזגים שלושה חלקים של מרשמלו עם חלק אחד של מים רותחים.

ייבוש פסטילי פרי

- Ultra FD1000 - 55 ° C.
- חטיף FD500 - בינוני
- FD300 קלאסי - מותקן במפעל

זמן ייבוש ממוצע: 12-14 שעות

הערה: אם לחות האוויר גבוהה, הגדר טמפרטורה גבוהה יותר
- Ultra FD1000 - מקסימום מעלות צלזיוס
- חטיף FD500 - גבוה

מָקוֹר: 🔗
מנהל
ייבוש ירקות

טמפרטורת ייבוש
- Ezidri Ultra FD1000 - 55 מעלות צלזיוס
- חטיף עזידרי FD500 - בינוני
- FD300 קלאסי - מותקן (במפעל)

זמן ייבוש ממוצע לירקות: 6-10 שעות

זהירות - לחות גבוהה תגדיל את זמן הייבוש

ירקות שונים לוקחים זמנים שונים לייבוש. זמן ייבוש זה עשוי להשתנות בהתאם לגודל החלקים, הלחות, הגובה ותכולת הלחות של המזון עצמו.

הציבו את המייבש באזור מאוורר היטב על מנת שהאוויר הלח שנמלט ממנו לא ייכנס אליו שוב. לירקות מיובשים באיכות גבוהה, בחרו מזון בוגר ומוצק. כמו פירות, יש לחתוך ירקות במהירות ולהניח על המגש כדי למזער את אובדן הויטמינים.

הַדְרָכָה

שטפו ירקות ביסודיות, הסירו אזורים ורקבות רקובים. בדרך כלל הם נחתכים עם סכין חדה, מעבד מזון וכו 'לפרוסות בעובי 5 מ"מ. זה מבטיח ייבוש אחיד. תרמילי שעועית ואספרגוס נחתכים בזווית תלולה.

עיבוד ראשוני

יש לאדות מזון כמו שעועית ואפונה כדי לשמור על צבעם, לעצור שינויים כימיים בהרכב ולהרוג מיקרואורגניזמים הגורמים לריקבון. בנוסף קיטור פותח נקבוביות ומפחית את זמן הייבוש.

טיפול באדים

ממלאים סיר עם מכסה צמוד עם מים רותחים 20 מ"מ. מניחים את הירקות הקצוצים ברשת מיוחדת, ומכוסים במכסה, מעבדים אותם לפי הטבלה. מצננים אותם במים קרים כדי לעצור את תהליך הבישול.תן למים להתנקז על ידי טלטול הרשת וייבש בעזרת מגבת נייר.

טיפול במיקרוגל

מכניסים את הירקות הקצוצים למיקרוגל ומבשלים כרגיל 2 דקות תוך ערבוב מדי פעם.

מילוי מגשים

מניחים פרוסות ירקות בשכבה אחת; מגש אחד מכיל כחצי קילו ירקות גולמיים. יש להניח על מגש הרשת ירקות רטובים מאוד כמו עגבניות כך שניתן יהיה להוציאם ביתר קלות מהמגש לאחר הייבוש.

בדיקת יובש

קח חתיכה צוננת, התכופף וקרע אותה לגזרים. זה צריך להיות קשה וקשוח מספיק ללא כל רכות או טיפות לחות.

התאוששות

הוסף 1/2 כוס מים ל -1 כוס ירקות יבשים, תן לשבת (כ -20 דקות) ואז השתמש במתכונים שלך. מים רותחים מאיצים את תהליך ההחלמה. במרקים או בתבשילים מוסיפים ירקות מיובשים ישירות למחבת ללא השריה מוקדמת, הם יתאוששו במהלך הבישול.

ירקות מיובשים טחונים

ירקות מיובשים כמו בצל, שום, פטריות, סלרי ניתן לטחון בבלנדר ולהשתמש בתבלינים, מרקים, סלטים ואוכל לתינוקות.

ייבוש ירקות:

טמפרטורת ייבוש
- Ezidri Ultra FD1000 - 55 מעלות צלזיוס
- חטיף עזידרי FD500 - בינוני
- FD300 קלאסי - מותקן במפעל

הערה:

בלחות אוויר גבוהה:
- Ultra FD1000 - מקסימום מעלות צלזיוס
- חטיף FD500 - גבוה

זמני הייבוש הם ממוצעים.

מָקוֹר: 🔗
מנהל
ייבוש בשר ודגים

טמפרטורת ייבוש:
- Ezidri Ultra FD1000 - 60 מעלות צלזיוס
- חטיף האזידרי FD500 - גבוה
- FD300 קלאסי - לא מיועד

זמן ייבוש ממוצע: 6-8 שעות

מִתנַדנֵד
מִתנַדנֵד

בילטונג
מטומטם, חתוך לרצועות

זהו בשר נא, בדרך כלל בקר או בשר צבי, שמומלחים או מרינדים ואז מיובשים. לא מומלץ לייבש עוף וחזיר גולמי (לא מבושל).

בשר מבושל מיובש

הרתיח את הבשר תחילה, ואז חתוך לחתיכות קטנות וייבש. ניתן לבשל בשר כחלק ממנה: מבושל, אפוי או מטוגן. ואז לייבש אותו ולהחזיר אותו על ידי הוספת מים. לייבוש זה, ניתן להשתמש בעוף ובבשר חזיר, שלא ניתן להשתמש בהם בכדי להכין קפיצות.

דגים מטומטמים

זהו דג נא, מומלח, לפעמים מעושן, ואז מיובש לתכולת לחות נמוכה.

ייבוש בקר מטומטם

בחר בשר בקר רזה ללא שומן, מכיוון שהשומן יעבור לקשל במהלך האחסון. מ -2 ק"ג בקר רזה תקבלו חצי קילו מטומטם. פורסים את הבקר לרצועות ארוכות של 5 מ"מ. קל יותר לחתוך בשר קפוא חלקית. קל יותר ללעוס בשר פרוס על פני התבואה מאשר פרוס לאורך.

מִשְׂחָק

יש להקפיא בשר רזה לפחות 60 יום בכדי להרוג חיידקים ומחלות שחיה זו עלולה לשאת.

מָקוֹר: 🔗
מנהל
ייבוש עשבי תיבול ותבלינים

טמפרטורת ייבוש:
- Ezidri Ultra FD1000 -30 - 40 מעלות צלזיוס
- חטיף עזידרי FD500 - נמוך
- FD300 קלאסי - לא מיועד

זמן ייבוש ממוצע לצמחי מרפא: 4-8 שעות

קל לגדל עשבי תיבול. עדיף לייבש אותם בקיץ, להשתמש בהם במרקים, רטבים, לתפירה ואפייה בחורף. בעת ייבוש עשבי תיבול, ניתן לשלוט על הטמפרטורה, המאפשרת לשמור על צבעם ועל ערך הויטמין.

אוספים עשבי תיבול בשעות הבוקר המוקדמות כאשר הם הכי ריחניים.

ייבשו עשבי תיבול עם גבעולים שכן הם עלולים להתפזר במהלך הייבוש. לזרעים ייקח זמן רב יותר להתייבש, לשם כך עליהם להשתחרר מהקליפה.

עשבי תיבול יכולים להכהות אם מייבשים בטמפרטורה גבוהה מדי. זה לא צריך לעלות על 35 מעלות צלזיוס או נמוך לייבוש נכון של עשבי תיבול ו 40 מעלות צלזיוס או נמוך עבור תבלינים.

הַדְרָכָה

מפרידים את העלים מהגבעולים ושוטפים היטב. זרעים ועלים מופרדים בקלות במהלך הייבוש.

מילוי מגשים

הניחו מגשי רשת על המגשים כדי למנוע עשבי תיבול של נשפך החוצה מהמגשים. הניחו עשבי תיבול על המגש בשכבה אחת. בעת ייבוש זרי עשבים, השתמשו במגשים חלולים בין המגשים הרגילים כדי להגדיל את גובהם.

בדיקת יובש

לאחר הייבוש, עלי עשבי התיבול מתפוררים והזרעים הופכים לשבירים. מוציאים עלים מיובשים מגבעולים, מניחים להתקרר ומכניסים לכלי אטום. לאחר מספר ימים, בדוק אם הופיע עיבוי על הקירות, ואז עליך להמשיך לייבש.

אִחסוּן

אחסן עשבי תיבול בכלי אטום עם מכסה מוקפד היטב במקום חשוך, קוצצים או טוחנים כשמשתמשים בו כדי להפיק עוד טעם.

אין לאחסן עשבי תיבול בשקיות נייר, מכיוון שהנייר יספוג את השמנים בעשבי התיבול, מה שמוביל לאובדן ניחוחות. תייגו את המיכלים עם שמות עשבי התיבול, מכיוון שקשה לזהות אותם לאחר הייבוש.

שימוש בעשבי תיבול יבשים

מקילוגרם עשבי תיבול אחד נותרו כ- 125 גרם במהלך הייבוש. ישנם עשבי תיבול, כמו כוסברה ובזיליקום, מאבדים את ריחם מהר יותר משל עשבים אחרים, במיוחד ככל שעשבי התיבול מזדקנים.

תה צמחים

קח 1 כפית. עם צמרת עשבי תיבול יבשים בכוס מים רתוחים. תן לזה להתבשל במשך 5 דקות ולסנן.

מָקוֹר: 🔗
מנהל
ייבוש פרחים

טמפרטורת ייבוש:
- Ezidri Ultra FD1000 - 50 מעלות צלזיוס
- חטיף עזידרי FD500 - בינוני
- FD300 קלאסי - לא מיועד

זמן ייבוש ממוצע: 6-12 שעות

זהו שימוש מעניין מאוד עבור מייבשי איזידרי ותופתעו מהתוצאה. על ידי שליטה על טמפרטורת הייבוש, תראה שכל חלקי הפרחים מתייבשים במהירות, מבטלים אובדן צורה, מה שקורה לעתים קרובות בשיטות ייבוש אחרות.

מרבית הפרחים הפתוחים לרווחה כמו ורדים, אדמונית, חמניות, חינניות, לארקפור ודלפיניום מתייבשים היטב. ניתן לייבש ניצני אדמוניות, חמניות, קמליה ואפילו מגנוליה באמצעות מגשים חלולים.

סיר - פרח של פרחים

כשאתם אוספים פרחים לקערית, קוטמים ניצנים פתוחים רצוי בבוקר אחרי שהתפלה הטל. בחר אותם לצבע, צורה ורעננות. חותכים עלים ריחניים וניצני פרחים, ללא כל פגמים, בעזרת סכין חדה. הסר עלי כותרת מניצנים גדולים והניח אותם בשכבה אחת על מגש, או השתמש במגש חלול אחד או שניים בין שכבות ניצני פרחים.

בעוד שרוב תערובות העציצים משמשות כעל בסיס ורדים או לבנדר כבסיס, ישנם פרחים רבים אחרים, כמו חבצלות, יערה, יסמין ועלים ארומטיים כגון גרניום, שמעניינים מאוד ומעניקים טעם ספציפי של זיעה-פורית. יש לקרוע ניצני ורדים הדוקים לכוסות 5 מ"מ. וחתך כל ראש גדול של ציפורן הגינה שלך לשניים כדי לוודא שהוא מתייבש בצורה אחידה.

שלבו את כל המרכיבים לאחר הייבוש והכללו כמה תבלינים כדי להוסיף נגיעה מוסקית לטהור הזיעה. מחזיקים כמו שורש סגול וקליפת לימון יעזרו לשמור על ניחוח עלי הכותרת.

אחסן פוטפורי בכדים אטומים ממתכת או מקרמיקה במקום קריר ויבש עד 8 שבועות. לנער מדי פעם. מניחים חלק מהתערובת הזו בכלי יפה ומתענגים על הריח עד שהוא דוהה ויש להחליף את התערובת.

זיעה אקזוטית - ניתן להכין את הפרי מפירות בוסר, ירקות, אגוזים וקונוסים, שאותם ניתן לשלב עם פרחים מיובשים של חמניות, קלנדולה, ציפורן חתול, ציפורן חתול או חינניות גדולות.

צ'ילים אדומים, ירוקים וסגולים בכל הצורות והגדלים ניתנים לייבוש שלם או לחתוך לאורכם. הם ייצרו פאנל יפהפה בקערת עץ או בשילוב עם אצטרובלים ואגוזים.

תערובות זיעה-פוררי

המרכיבים והפרופורציות לסיר-טהור הם מאוד אינדיבידואליים ותלויים בטעם ובמה שקיים בזמן נתון של השנה.
כל המתכונים משתמשים בחומרים מיובשים

הפרופורציה הבסיסית לסיר-פוררי היא כדלקמן:
- 4 חופנים של עשבי תיבול או פרחים
- 1-2 כפות. l. מקבעים (שורש סגול או קליפת לימון מיובשת)
- 1-2 כפות. l. תערובת תבלינים
אופטימלי: כמה טיפות שמן פרחים - השתמשו במעט.

בקערה גדולה שלבו לאט את כל הפרחים או עשבי התיבול המיובשים. שלבו שמן פרחים, מקבעים ותבלינים בקערה קטנה ונפרדת.מערבבים אותם ומפזרים בצורה אחידה על תערובת הפרחים, עשבי התיבול המפוררים. ארזו את הזיעה-קערית בקערת קרמיקה נקייה עם מכסה מוקפד היטב. יש לאחסן במקום קריר וחשוך למשך 6-8 שבועות, לטלטל או לערבב אחת לשבועיים כדי לאפשר לתערובת הסיר-purri "להבשיל" ואז להיות מוכנה להכנס לקנקן וליהנות מהצבע והריח של הזיעה-purri שלך. .

זיעה מתוקה - פוררי מתובל
1 כוס עלי כותרת ורדים
2 כפות. l. רוזמרין
1/2 כוס קליפת תפוזים טחונה
1 כף. l. ציפורן שלם
1/2 כוס פרחי לבנדר
2 כפות. l. קמומיל
1 כף. l. זרעי כוסברה
מקל קינמון 1 טחון

זיעת חורף - purri
10 חתיכות. צ'ילה אדומה וירוקה
20 בליטות גדולות
10 שקדים לא קלופים
1 כוס פרוסות לימון
2 כפות. l. תערובת תבלינים
10 פרחי חמניות
4 ראשים עם זרעי מגנוליה
10 אגוזי מלך לא קלופים
1 כוס צלחות אגס
1 כוס טחב (חזזית)

תערובת קיווי
1 כוס צלחות תמריו אדומות
1 כוס פרוסות תפוז
1 כוס צ'ילי ירוק
1 כוס פרוסות קיווי
1 כוס ניצנים גדולים
1 כוס אגוזי מקדמיה

כדורים מבושמים

מזכרות ארומטיות ארוכות טווח אלה מתייבשות בקלות ובמהירות על מגשים בתוספת מגש חלול אחד או יותר, תלוי בגודל הפרי. תפוחים, תפוזים, לימונים וליים מתאימים להכנת כדורים ארומטיים.

בעזרת סיכת ראש חוררים את קליפת התפוח באופן שווה סביב כל היקפו ומניחים גרגיר סיינפין בכל חור. כל הקליפה חייבת להיות מכוסה לחלוטין. ואז מגלגלים את התפוחים לתערובת הבאה, מכסים אותם בזהירות.
קינמון 35 גרם
כפית אחת אבקת שורש סגולה,
35 גרם אגוז מוסקט טחון.

תנו לחרוזי הריח לשבת בתערובת זו מספר ימים, מסתובבים מדי פעם. הניחו את הכדורים על תבנית מוצקה על המגש והוסיפו כמה מגשים חלולים ככל שהכדורים משתלבים חופשי בין המגשים. יבש בטמפרטורה של 40 מעלות צלזיוס עד לקמטים ובהירים - כ- 36 שעות.

בזמן הייבוש קושרים סרט ארוך או חוט סביב כל כדור, או עוטפים רשת וקושרים סרט.

מָקוֹר: 🔗
מנהל

מרק דלעת

דלעת 1 ק"ג
2 בצלים קצוצים
2 כוסות מים
2 שיני שום טחונות
2 כפית מרק בקר
2 כפית סהרה
חצי כפית שקדים טחונים
2-3 כוסות חלב
מלח, פלפל לפי הטעם
חצי כפית קארי (לפי הטעם)

מקלפים וחותכים את הדלעת לחתיכות. מרתיחים את הדלעת, הבצל, השום, הסוכר, המים והמרק עד שהדלעת רכה. מערבבים את התערובת עם חלב עד למחית ומוסיפים תיבול. מצננים ויבשים על תבנית מוצקה משומנת מעט למשך 8 שעות בטמפרטורה 55 מעלות צלזיוס או בינונית.
ניתן לאחסן את המרק כמארשמלו או כאבקה (טוחנים על מטחנת קפה) להכנת מרקים מיידיים.

מרבית מרכיבי המרק כמו כרישה, עגבניות ותרד קלים לייבוש וניתן לטחון אותם גם בקלות לאבקה למרק מיידי במטחנת קפה. להכנת מרק מוסיפים 1 כף. l. תערובת יבשה למרק בספל ויוצקים מים רותחים, המרק יהיה מוכן תוך מספר דקות.

מָקוֹר: 🔗
מנהל

כלים בשריים

דרום אפריקה בילטונג (מטומטמת)
בשר צבי 1 ק"ג
1 כף. l. מלח גס
2 כפית סהרה
חצי כפית פלפל שחור טחון
1 כף. l. כוסברה טחונה
¼ כוסות חומץ

חותכים את הבשר לרצועות בעובי 10 מ"מ ומניחים במרינדה למשך הלילה. מוציאים מהמרינדה ומייבשים על תבנית רשת או תבנית מוצקה משומנת בשמן צמחי למשך 10-12 שעות בטמפרטורה גבוהה או 60 מעלות צלזיוס, עד שהבשר גמיש אך אינו נשבר.

בשר בקר יבש מתוק אינדונזי
1 ק"ג בקר פרימיום
250 גרם סוכר חום
1 כף. l. ג'ינג'ר טחון
1 כף. l. מיץ לימון
כפית אחת מלח
3-4 כפות. l. כוסברה טחונה

חותכים את הבשר לרצועות 5 מ"מ לרוחב התבואה ומוסיפים את המרינדה. אל תוסיף שום מים אחרים, מכיוון שהמיץ בבשר ידלל את המרינדה. תן לעמוד בן לילה.מוציאים את הבשר מהמרינדה, מייבשים על רשת או תבנית מוצקה למשך 8 שעות בטמפרטורה גבוהה של 60 מעלות צלזיוס.

פסטילה מבשר טחון
1 ק"ג בשר טחון פרימיום
2 בצלים, חתוכים לקוביות
6 שיני שום טחונות
4 עגבניות חתוכות לפרוסות
חצי כפית אבקת צ'ילי
2 כפית אורגנו

מטגנים את כל המרכיבים ללא שמן במשך 5 דקות, תוך ערבוב מתמיד בכף עץ, עד שהבשר הטחון מתכהה. מסירים שומן שנוצר לאחר הטיגון. מערבבים בבלנדר עד לקבלת תערובת אחידה. מורחים על מגש מוצק, משומנים מעט בשמן צמחי ומייבשים 8-10 שעות בטמפרטורה גבוהה או 60 מעלות צלזיוס.
לצורך הכנה מחדש, הוסיפו כוס מים חמים אחת לכוס בשר טחון מיובש ובשלו עד שהיא חמה מספיק. זה יכין מרק סמיך ומזין.

צלעת טלה בערבית
טלה רזה של 2 ק"ג
2 בצלים, חתוכים לקוביות
מרשמלו חבושים עם ג'ינג'ר
1 כף. l. שמן זית
1 כף. l. כוסברה או פטרוזיליה
תערובת של שחור, קאיין, פלפלים מתוקים ומלח

חותכים את הבשר לצלעות, מערבבים עם תבלינים ובצל. מחממים שמן במחבת כבדה ומבשלים את הצלעות עד שהם רכים. הסר את כל שומני הבישול. מוסיפים פסטיל חבושים, חותכים לחתיכות קטנות ומבשלים כחצי שעה נוספת.
מגישים עם יוגורט לא ממותק ותפוחי אדמה מבושלים.

חזיר חמוץ מתוק עם אורז
500 גרם חזיר
2 תפוחים קצוצים
אננס משומר 240 גרם
כפית אחת שורש ג'ינג'ר
2 בצלים קצוצים
100 גרם שעועית ירוקה
2 כפות. l. סוכר חום
כפית אחת חוּמצַת לִימוֹן
חצי כפית אבקת קארי
חצי כפית כּוּרכּוּם
3 כפות. l. קמח תירס
3 כפות. l. רוטב לטיגון
מלח לטעימה

חותכים את החזיר לרצועות או קוביות קטנות, ומסירים את כל השומן. מטגנים עם מלח וג'ינג'ר עד שהם רכים על אש נמוכה עם מכסה סגור. מוסיפים ירקות, פירות ושאר מרכיבים ומבשלים עוד כשעה על אש נמוכה. מניחים על מגש אחיד ומייבשים 8-10 שעות בטמפרטורה גבוהה של 60 מעלות צלזיוס. הופכים לאחר מספר שעות ייבוש.
להכנה מחודשת מוסיפים מים ומביאים לרתיחה תוך ערבוב מתמיד. מבשלים 20 דקות ובעת ההגשה מניחים על האורז על צלחת.

אורז:
הכן 2 כוסות אורז לפי הוראות החבילה. מורחים אותו על מגש אחיד ומייבשים ב 55 מעלות צלזיוס או בינוני. כדי להכין מחדש, הוסיפו אורז כמות שווה של מים רותחים והניחו לעמוד במשך 5 דקות.

כל מאכלים: תבשילים, קדירות, קופסאות שימורים, ספגטי ושעועית מבושלת ניתנים לייבוש ולהרכיבם מחדש כמתואר במתכון חזיר חמוץ מתוק עם אורז.
יש לחתוך בשר לקוביות או לרצועות, ובשר טחון פשוט מושלם לייבוש.

מרינדה 500 גרם בשר בקר רזה או בשר צבי כדלקמן
4 כפות. l. רוטב סויה
4 כפות. l. רוטב שבועסטר
1 כף. l. רוטב עגבניות
1/2 כפית פלפל שחור
2 שיני שום
1/2 כפית מלח
1 כף. l. ג'ינג'ר טחון
1 כף, L, אבקת קארי

טובלים את הבשר לחלוטין במרינדה, מכסים ומעבירים למקרר למשך 6-8 שעות. מסננים את המים ומניחים את הבשר על המגשים, תוך הנחת מגש מוצק על המגש התחתון כדי למנוע טיפות מים לחדור פנימה למייבש. ניתן להניח את הבשר גם על מגשים וגם על רשתות. הופכים את הבשר אחרי ארבע שעות. בשר יכול להיחשב מוכן אם הוא מתכופף כמו זרד ערבה מבלי להישבר.

לא אמורות להיות כתמים לחים. חיי המדף של בשר כזה הם 4 שבועות. לאחסון ארוך יותר, יש להניח בשר בכלי אטום במקרר או במקפיא.

קורנביף ג'רקי (בקר)
קח את הקורנביף המתובל מוכן לעיבוד. חותכים אותו לרצועות ארוכות וצרות ואחידות. מניחים על מגש רשת. יבש עד לריכוך. קורנביף מיובש צריך להישבר בקפל, אך לא צריך להיות שביר. ארזו את הקורנביף בשקית ניילון ואחסנו במקרר.

ייבוש בשר מבושל

השתמש בבשר בקר רך, בשר צבי, חזיר, חזיר או עוף והסר את כל השומנים. שאריות סטייק ובשר על האש הם אידיאליים.וודאו שהבשר מבושל לחלוטין. חותכים לרצועות 5 מ"מ או קוביות של 10 מ"מ, מייבשים על מגשי רשת על מגשים למשך 6-8 שעות בטמפרטורה גבוהה של 60 מעלות צלזיוס. הבשר המיובש צריך להיות יציב ופריך ללא לחות. חיי מדף 6 שבועות, בקירור 8 שבועות, מקפיא 6 חודשים.

בשר שנבשל או נאפה במסגרת מנה צריך לחתוך דק כך שיבש וירקות יבוצעו ויוחזרו בו זמנית. בשר טחון חריף, תבשיל עוף סיני (צ'או מיין), קבב חזיר - הכל יכול להיות מיובש. לא מומלץ להחזיר דגים מבושלים.

יש לייבש ארוחות מוכנות על מגש משומן מעט בשמן צמחי למשך 6-8 שעות בטמפרטורה גבוהה של 60 מעלות צלזיוס. מערבבים לאחר שלוש שעות ייבוש. יש לאחסן בכלי אטום במקום קריר וחשוך או בשקיות לשימוש חיצוני, אותו יש לאחסן במקרר או במקפיא עד לשימוש.

להחלמה פשוט שפכו מים קרים, הביאו בהדרגה לרתיחה תוך ערבוב מתמיד. מבשלים על אש נמוכה מאוד עד להחלמה מלאה.

מָקוֹר: 🔗
מנהל
מנות דגים ופירות ים

ייבוש דגים

קח דג רזה וטרי, קלף אותו במהירות, ושמור עליו קר עד להתייבשות. וודאו שהדג לא הוקפא בעבר. ניתן לייבש דג זה גם, אך הטעם והמרקם יהיו נמוכים יותר.

חותכים את הדג לרצועות 5 מ"מ ומשרים במשרה 6-8 שעות במקרר. מרינדה זו צריכה להכיל 4 כפיות. מלח לק"ג דגים טריים. הניחו דגים על מגשי רשת על מגשים והתייבשו 6-8 שעות בטמפרטורה גבוהה של 60 מעלות צלזיוס עד שהדגים קשוחים ולחות יוצאת - אך לא מתפוררת.

אחסן בכלי אטום במקום קריר או חשוך או במקרר, או בהקפאה עמוקה במידת הצורך למשך יותר משבועיים. עדיף להשתמש בדגים עם אחוזי שומן נמוכים כמו בקלה, מעץ וכו '.

מרינדת לימון
4 כפית מלח,
2 כפות. l. פטרוזיליה מיובשת
2 כפית אבקת בצל
1/2 כוס מיץ לימון
מערבבים היטב ומשמנים כל שכבת דג בצורה אחידה.

רכיכות אכילות

ניתן לייבש רכיכות הן גולמיות והן מבושלות: בסיר בלחץ למשך 1-2 שעות או מבושלות על אש נמוכה למשך 5-6 שעות, ואז מיובשות למשך 16-24 שעות בטמפרטורה גבוהה של 60 מעלות צלזיוס. להתאוששות, השאר להחדיר למים למשך הלילה. רכיכה גולמית, חתוכה לרצועות או טחונה במטחנת בשר, יבשה במשך 6-10 שעות בטמפרטורה גבוהה של 60 מעלות צלזיוס ומספיקות להתאוששות בכמה שעות.

דיונון

מקלפים את הדיונון ביסודיות וחותכים את גוף הדיונון והמחושים לחתיכות 10 מ"מ, מבליחים במשך 5 דקות ומייבשים על מגש רשת למשך 8-12 שעות בטמפרטורה גבוהה של 60 מעלות צלזיוס. כדי לשקם, יש להשרות 1 ליטר מים עם? ח. ל. סודה לשתיה עד שהיא רכה, או שאפשר לצרוך אותה מיובשת כמו שעושים היפנים.

דג מיובש עם שמנת חמוצה
1 כוס שמנת חמוצה
ל ' פלפל
¼ כוסות מיונז
1 כף. l. פטרוזיליה מיובשת
2 כפות. l. מיץ לימון
1 כוס דג מיובש
שן שום אחת טחונה

מערבבים יחד שמנת חמוצה, מיונז, מיץ לימון, שום, פלפל ופטרוזיליה. קוצצים דגים מיובשים ומערבבים עם הדבק הזה. מגישים עם קרקרים, צ'יפס, עגבניות מיובשות, קישואים או פרוסות מלפפון.

מָקוֹר: 🔗
מנהל
סלטים

סלט פירות
1/2 כוס כל פירות יבשים: קיווי, נקטרינה, אננס, משמש, תות, שזיף, אפרסק, תפוח
4 כוסות מים או מיץ פירות
½ כוס ברנדי (לפי הטעם)

מחזירים מחדש עד למכרז ומעבירים למקרר.

לשימור: מערבבים כוס פרי מוכן וכוס סוכר אחת, מבשלים תוך ערבוב מתמיד. מבשלים עד שמסמיך.

סלט פירות טרופיים
1/2 כוס כל פירות יבשים: אננס, מנגו, פפאיה, פרי הדר, קוקוס
2 כפות. l. ג'ינג'ר מגובש
2 ½ כוסות מיץ תפוזים

משלבים פרי וג'ינג'ר, מוסיפים מיץ ומערבבים בעדינות. הניחו לעמוד עד שהפירות רכים. טעים עם גלידה.

מוסיפים מעט ליקר תפוזים.
מנהל
ירקות יבשים

עגבניות מיובשות בשמן ארומטי
¼ כוסות שמן צמחי
3 שיני שום טחונות
1 כוס עגבניות מיובשות
1 צ'ילי אדום קטן מיובש
פטרוזיליה יבשה, אורגנו ורוזמרין
1 כוס שמן זית כתית מעולה

מחממים שמן צמחי בסיר קטן, מוסיפים שום, רוזמרין וצ'ילי. מטגנים עד שהשום פריך וזהוב ולשמן יש טעם. מסירים מהאש ומצננים בטמפרטורת החדר. ממלאים צנצנת של חצי ליטר בעגבניות יבשות ועשבי תיבול ויוצקים מעל את השמן הארומטי המסונן. מוסיפים שמן זית לכיסוי העגבניות לחלוטין. סוגרים את הצנצנת ומצננים, חיי מדף כ- 6 חודשים.

אם העגבניות יבשות מדי, הן לא יספגו את השמן. מגישים עם קוביות גבינת פטה.

עגבניות מיובשות לפסטה (פסטה)

שמים את העגבניות המיובשות, פלפל הקאיין, החציל המיובש בשכבות בצנצנת, משנים שכבות שום ובזיליקום. כשהצנצנת מלאה, מוזגים את שמן הזית מעל.

לְשָׁרֵת:
מוציאים את חלקי הירקות מהצנצנת, חותכים אותם לרצועות דקות, מוסיפים יין לבן או אדום לרכות. מוסיפים את השמן בו ירקות עמדו, מחממים ומערבבים עם הפסטה. מעליו פרמזן מגורד או הגבינה האהובה עליכם.

אתה יכול להוסיף אנשובי.
מנהל
מנות פרי

פירות מזוגגים, תמריו והדרים
1 ק"ג פרי
2 כוסות מים
1 כוס סוכר

מקלפים את הפירות וחותכים לפרוסות בעובי 5 מ"מ. יוצקים סוכר עם מים ומרתיחים. מקררים את הסירופ שנוצר, שמים בו פירות ומשאירים לילה. מסננים את הסירופ בעדינות ומניחים את הפירות על מגש הרשת שעל המגש. יבש 12-14 שעות בטמפרטורה של 55 מעלות צלזיוס או בינונית.

ניתן לטבול קצה אחד בשוקולד מומס.

במקום ½ כוס מים, ניתן להשתמש בחצי כוס נענע.

ריבועי פרי
200 גרם חמאה
ביצה 1
1 1/2 כוסות קיווי מיובש
3 כוסות גדולות כדורי אורז או תמריו
½ כוס סוכר
כוס מים אחת

מחזירים פרי במים חמים למשך 5 דקות. מרככים חמאה וסוכר בקערה, מוסיפים ביצים, ואז פירות יבשים. מבשלים 5 דקות. מוסיפים כדורי אורז. שמים על צלחת שטוחה ומצננים. חותכים לריבועים ומפזרים קוקוס. אחסן קפוא עד הצורך.

עוגיות אפרסמון וגבינת שמנת
מרשמלו אפרסמון 1
גבינת שמנת 25 גרם

ללוש קלות אפרסמונים מחמירים או לא מחמירים. יבש במשך 10-12 שעות בטמפרטורה של 55 מעלות צלזיוס או בינוני. מצננים ומכסים בשכבה עבה של גבינת שמנת. חותכים לעיגולים בעזרת סכין חדה או מספריים.

מגישים עם תה או קפה.

זר מאכל

אתה יכול להשתמש בקרטון עגול או במגש רשת עם הרבה שוקולד מותך כבסיס. חותכים תפוחים ואגסים בקליפות, חותכים אנכית לחתיכות בעובי 5 מ"מ, יבשים 8-12 שעות בטמפרטורה 55 מעלות צלזיוס או בינונית. אל תשתמש בחתיכות הראשונות והאחרונות, שלרוב עורן. שימו חתיכות קטנות של תפוחים ואגסים במרכז, הם יהיו ליבת הזר. ואז הניחו טבעת אחת או שתיים של פירות יבשים סביב המרכז. תותים וקיווי מיובשים יוסיפו טעם לזר וימלאו חללים ריקים. בתחתית הזר ניתן להוסיף סרט בד סקוטי קשור בקשת. כבסיס הזר תוכלו להשתמש במרשמלו קיווי, בטעם שופע עם שוקולד מומס.

ניתן לתזמן זר כזה ליום האהבה או לשנה החדשה. את הזרים האלה כיף להכין ותענוג לתת. הם יפים למראה, טעימים ובריאים.

ריפוי פסטיל
1 כוס שיבולת שועל
2 כוסות יוגורט משמש
2 כוסות מחית בננה בשלה
½ כוס שקדים קצוצים

מערבבים היטב וייבשים במשך 16 שעות בטמפרטורה של 55 מעלות צלזיוס או בינונית.

אתה יכול להשתמש בפירות חתוכים לקוביות במקום בננות.

סוכני ריפוי טרופיים
1 כוס חמאת בוטנים
½ כוס מותק
1 כוס אבקת חלב
½ כוס זרעי שומשום
2 כוסות אננס מיובש, מנגו ובננה, קצוצים

שלבו חמאת אגוזים, חלב ודבש לתערובת אחידה.ואז מוסיפים פירות יבשים ושומשום, מערבבים היטב. סוחטים היטב את התערובת, ממלאים סיר בקוטר 20 ס"מ וחותכים את התערובת לחתיכות קטנות. הסר בזהירות את החלקים והניח על מגש רשת וייבש למשך 6 שעות בטמפרטורה של 60 מעלות צלזיוס או גבוהה עד שהוא פריך.

ריפוי פסטילים יהיה טעים עם כל שילוב של פירות.

כדורי פרי
2 כוסות תערובת פירות יבשים
½ כוס חלב מרוכז ממותק
½ כוס שקדים קצוצים
½ כוס פתיתי קוקוס

שלבו פירות יבשים ושקדים, הוסיפו חלב וערבבו היטב. מצננים שעתיים ואז מעצבים לכדורים של 15 מ"מ ומגלגלים פנימה את הקוקוס. יבש במשך 5 שעות בטמפרטורה של 60 מעלות צלזיוס או גבוה עד שהחוץ פריך. יש לאחסן במיכלים סגורים היטב.

ניתן להשתמש בפירות יבשים עודפים מהעונה האחרונה, קצוצים בבלנדר.

כדורי פרי עם חמאת בוטנים
1 כוס פתיתי קוקוס
2 כוסות תפוחים מיובשים, מגורדים
½ כוס חמאת בוטנים
כפית אחת וניל

שלב את כל החומרים ולערבב היטב. יוצרים כדורים של 15 מ"מ ומייבשים במשך 5 שעות בטמפרטורה של 60 מעלות צלזיוס או גבוה עד שהם פריכים מבחוץ.

ניתן להשתמש במרשמלו בננה מגורר במקום תפוחים.

גרידת הדרים מזוגגת
2 כוסות גרידה
כוס מים אחת
1 כוס סוכר

מכסים את הגרידה מעט במים ומביאים לרתיחה על אש נמוכה. הכינו סירופ עם מים וסוכר (השתמשו במים שעליהם התבשלו הקליפה כדי שלא יהיה להם טעם מריר). מבשלים את הסירופ תוך כדי ערבוב מדי פעם עד שכל המים מתאדים והסירופ מסמיך. משרים את הקליפה בסירופ, מסננים עודף סירופ, מייבשים על מגש רשת על מגש למשך 14-16 שעות בטמפרטורה של 55 מעלות צלזיוס או בינוני.
מתכון למיקרוגל:

הכינו סירופ ממים וסוכר, הוסיפו את הגרידה, הכניסו למיקרוגל, הרתיחו, ואז שימו על מצב בינוני ובשלו עד שהפירות רכים ונקיים. מסננים את הסירופ ואז מייבשים כמתואר לעיל.

אפשר להשתמש בתאנים חתוכות לשניים או ברבעים ולהרתיח עד שהם צלולים (1-1.5 שעות). מסננים עודף סירופ. טובלים את הפרוסות באבקת סוכר, קינמון או ג'ינג'ר.

עוגות פירות לחג המולד
3 כוסות תערובת פירות יבשים, כולל גרידה ומיץ מלימון 1 ותפוז אחד
כפית אחת תערובת תבלינים
1 כוס סוכר חום
כפית אחת מלח
חצי כפית ציפורן קרקע
כפית אחת קינמון
¼ כוסות ברנדי, וויסקי או רום
1 ½ כפית אגוז מוסקט טחון

טוחנים את הפירות בבלנדר, מוסיפים את שאר המרכיבים ומערבבים היטב. העבירו את המסה שהתקבלה למיכל עם מכסה סגור היטב. אחסן במקרר או במקום קריר וחשוך.

אתה יכול להשתמש במלאי של פירות יבשים בשנה שעברה או להכין פשטידות טרופיות עם אננס, קוקוס ופפאיה. רצוי להקפיא פירות יבשים, כך שיהיה קל יותר לטחון אותם בבלנדר.
מנהל
מוצרי מאפה

פריטרים עם תפוחים, אננס ופייג'ואה
1 כוס פירות יבשים
כוס מים אחת
1 כוס קמח
כפית אחת אבקת אפייה
3 כפות. l. סהרה
ביצה 1
⅓ כוס חלב
כפית אחת חמאה רכה
קורט מלח

משרים פרי עד להחזרתו המלאה. מקציפים את הביצה ומוסיפים חלב וחמאה. מוסיפים קמח מנופה, אבקת אפייה, מלח וסוכר ומקציפים לתערובת אחידה. מכסים את הפרי בבצק זה ומטגנים עד שהם חומים מכל הצדדים. הניחו על מגבת נייר להסרת עודפי שמן.

מפזרים סוכר וקינמון.

עוגת ספוג עם קיווי ותמרילו
2 כוסות תמריו מיובש או קיווי, מזוגגים
2 כוסות מים
ליקר דובדבן (כמה)
⅓ כוסות שקדים
מרשמלו תמריו
ביסקוויט 1
1 כוס פודינג וניל

מחזירים פרי עד שהם רכים. מניחים את מרשמלו תמריו בתחתית קערת הזכוכית. מעל שמים עוגת ספוג ספוגה בחריף, ואז פירות, מפזרים גם משקאות חריפים. למעלה עם פודינג ולקשט בשקדים. מצננים לפני ההגשה.

אתה יכול להשתמש במרשמלו שזיפים וברנדי במקום מרשמלו ליקר תמרי.
מנהל
קינוחים, שתייה

קינוח בננה ורום
2 כוסות בננות מיובשות
½ כוס רום
קצפת
2 כפית עם חלק עליון סוכר חום

יוצקים רום ומים על בננות יבשות ומוסיפים סוכר. מכניסים לתנור עד שהבננות רכות. מגישים חם עם שמנת.

שפיץ שזיף
Past פסטיל שזיפים
¼ כוס מים
1 כוס סודה גדולה או לימונדה

שוברים את הפסטיל לחתיכות קטנות, מערבבים עם מים ומיקרוגל למשך 2 דקות. מערבבים היטב ומצננים. שלבו עם סודה או לימונדה.

לריח חריף, הוסף ריבס או מרשמלו תפוח.

קוקטייל בננה
1 כוס חלב
1 כוס יוגורט טהור
½ כוס פסטיל בננה
חצי כפית וניל
כפית אחת דבש, לטעימה)

מניחים את כל החומרים בבלנדר ומערבבים עד שהמחית סמיכה וחלקה. מגישים מייד.

קשה מאוד לשבור בננות מיובשות בגלל אחוז הסוכר הגבוה שלהן, לכן הכניסו אותן למקפיא לפני הקיצוץ.

טעים וויטמין לילדים.

פירות יבשים בברנדי
4 כוסות פירות יבשים (קיווי, אננס, אפרסק, משמש, שזיפים, תפוחים, פירות הדר, תמריו צהוב, תאנים)
2 כוסות סוכר
2 כוסות ברנדי או רום
2 כוסות מים

מניחים פירות יבשים בשכבות בצנצנת זכוכית. תוך כדי ערבוב מרתיחים את הסוכר והמים. מקררים ומוסיפים ברנדי או רום. מערבבים ויוצקים מעל הפירות. לא מומלץ למלא את הצנצנת עד כמה שהיא תגיע, מכיוון שהפרי יגדל בנפחו. השאירו לחדירה למספר חודשים. מגישים לצד גלידה, שמנת או עוף קר או חזיר.
מנהל
מוזלי

המוזלי של סבתא סמית
1 כוס שיבולת שועל
3 תפוחים
½ כוס פתיתי שקדים
1 כף. l. דבש
1 כף. l. שמן צמחי
1 כוס יוגורט משמש
מיץ מלימון 1 ½ כפית. מלח
¼ כוסות שומשום

מגרדים תפוחים בקליפה. מוסיפים מרכיבים אחרים ומערבבים היטב. תן לעמוד 20 דקות. הניחו את התערובת על תבנית מוצקה על מגש וייבשו במשך 20 שעות בטמפרטורה 55 מעלות צלזיוס או בינונית, תוך ערבוב מדי פעם.

מוזלי דבש כתום
3 כוסות שיבולת שועל
1 כוס מיץ תפוזים
½ כוס פירות יבשים קצוצים
חצי כפית מוסקט
½ כוס זרעי חמניות
2 כפות. l. דבש נוזלי
½ כוס נבט חיטה

שלב דגנים, פירות, נבטים, זרעים ואגוז מוסקט. מחממים דבש ומיץ תפוזים בסיר קטן, מביאים לרתיחה תוך ערבוב קבוע. טובלים תערובת של פירות ואגוזים בסירופ. תן לזה להתבשל ואז מרוקן את עודף הסירופ. ייבש על מגש מוצק על מגש למשך 10 שעות בטמפרטורה של 55 מעלות צלזיוס או בינונית.

ככל שהתערובת מתייבשת זמן רב יותר, היא תהיה שבירה יותר.
מנהל
פסטילה (מתכוני המתמודדים)

פסטילה "שיש"

אנו לוקחים מלון ארומטי מתוק ולינוברי טרי (או קפוא טרי).
טוחנים (בנפרד) בבלנדר.

יוצקים לתבנית מרשמלו משומנת קלות, ומחליפים בין מחית למלונית.

יבש באזידרי בחום 50-55 מעלות (בינוני) למשך 7 שעות.

עוטפים בגלילים וחותכים ל"פסטילים "ונהנים מהטעם המנוגד של חומציות לינגוברי ומתיקות מלון ארומטי.

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
פסטילה "אגדת טייגה" (לונגבוני עם צנוברים)

אנו לוקחים לינגוברי ים טריים (או קפואים). טוחנים בבלנדר. אם תרצה, ניתן להוסיף סוכר לפירה לינגוברי (1 כף לכל 0.5 ליטר מחית).
מערבבים את מחית הלינגוברי עם צנוברים.

מניחים על מגש מרשמלו משומן מעט.

יבש באזידרי ב 50-55 מעלות (בינוני) עד למכרז.

אנו חותכים את העיגול המיובש ל"פסטילים "ומטעינים את עצמנו בכוח ובאנרגיה של מתנות הטייגה הסיבירית.

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
"פסטילה לאבא"

עגבניות, לא שן שום גדולה, מעט פלפל שחור, חמישה עלי בזיליקום גדולים אני טוחנת בבלנדר.

מרחתי את המסה על יריעת מרשמלו, משומנת בשמן זית ומייבשת 12-15 שעות.

אכלו טעים עם לחם שיפון טרי.

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
פסטילה "בויארוצ'קה"

קח גרגרי עוזרד, בלאן או אדים במסחטת מיץ.
משפשפים דרך מסננת.
אפשר להוסיף סוכר לפי הטעם.
יבש באיזידרי.
אפשר להוסיף למחית העוזרד ענבים, שוקולד, פטל, אשחר ים.
כבר טעם וארומה אחרים.
והקפידו להוסיף אגוזים. אני עושה עם לוז.
טריים, פשוט נקצרים, הם מתייבשים עם המחית ולא מתייבשים.
בתצלום יש מרשמלו עם ענבים כהים ואשחר ים.

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
פסטילה "תפוח"
תפוחי ליבה וקוצצים במעבד מזון או מגרדים גס עם הקליפה. זה הבסיס.
להלבשה, קחו גרגרי יער ויקטוריה קצוצים או קפואים, הוסיפו בננות בשלות כתושות. מערבבים הכל טוב. המסה צריכה להיות כמו בצק פנקייק. מערבבים עם תפוחים ומניחים על מגשי מרשמלו משומנים. יבש ב 55 מעלות 11 - 12 שעות. הסר חם וגלגל מיד.

גרגרי היער להלבשה יכולים להיות שונים - תותים, תותי בר, ​​חמוציות, לינגוברי ים, יערה, אשחר ים ואחרים. ניתן להשתמש בריבת שזיפים או בריבות אחרות. לגמישות, מוסיפים מחית פירות יער בננות, רצוי בשלים יתר. אם חמוץ, הוסיפו מעט סוכר.
אתה יכול להוסיף קצת קינמון.
ברי חדש בהלבשה וטעם וארומה שונים של מרשמלו!

ממתק תפוחים מחליף צ'יפס, ואם מוסיפים זרעים או אגוזים, אז אנחנו לוקחים לעבוד בשביל תה או נותנים ילדים לבית הספר. ואז הם חייבים להיות עטופים בניילון נצמד.
בתיאבון!

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
"קרקרים תפוחים בננה"
קלפו תפוחים ובננות בשלים. הכן כמה כפות דבש (אם התפוחים מתוקים, אתה יכול להסתדר בלי דבש או להחליף בכמה תמרים אם אתה אלרגי לדבש).

טוחנים את הפירות במעבד מזון או בבלנדר, מוסיפים דבש.
משמנים את מגש המרשמלו בשמן צמחי. מריחת המסה על המזרן היא שלב שאפילו העוזרים הקטנים יכולים להתמודד איתו בצורה מושלמת.

הוסיפו אגוזים ... אגוזי מלך או שקדים - לבחירתכם!

אם מייבשים את המרשמלו למצב כמעט מוצק (15-18 שעות, תלוי בעובי השכבה), לא תוכלו לגלגל אותו לצינורות, אלא לסדר אותו בצורה של עוגיה.
לדוגמא, חותכים למלבנים בעזרת סכין או מספריים לשולחן. בצורה זו, נוח להגיש אותו עם תה או לקחת אותו כחטיף בדרכים.

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
"ממתקי שקדים"
קלפו תפוחים מקומיים בשלים והוסיפו מעט קינמון.

טוחנים עד לקבלת מרקם חלק. אם התפוחים לא מתוקים מספיק, אפשר להוסיף גם סוכר חום או דבש לפי הטעם.
לאחר מכן, כרגיל, הניחו את מסת התפוחים על מגש משומן בשמן צמחי והניחו לייבוש. אבל לא להביא אותו למוכנות, אלא לתפוס את הרגע שבו המרשמלו כבר לא נוזלי, אלא עדיין דביק ופלסטי, כמו פלסטלינה.

מדביקים את האגוזים במרשמלו ליצירת סוכריות קטנות, מגלגלים בקוקוס ומשאירים לייבוש עוד כמה שעות.
ממתקים מיובשים לא נדבקים זה לזה, הם נשמרים בצורה מושלמת בצנצנות זכוכית או פח.
הם יכולים להיות מתנה נחמדה.

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
תענוג יוגורט
בשביל המרשמלו אנחנו צריכים: יוגורט, צנוברים ופרג.

ניתן לערבב את היוגורט עם צנוברים, או להניח עליו.
מניחים על מגש מרשמלו משומן מעט.
יבש באזידרי ב 50-55 מעלות (בינוני) עד למכרז.

מתברר משהו כמו דסטארחאן מזרחי.

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
"חדוות היצירתיות"
כך קורה שבמהלך החיים היכולות השונות שלנו באות לידי ביטוי. עכשיו, למשל, כשאני מעל גיל שלושים, היה לי צורך להכין את החורף למשפחתי. כדי שיהיה טעים, ומקסימום ויטמינים, ופירות וירקות - מהגינה שלך - מבחינה כלכלית.

המשפחה שלי אוהבת מיץ. בוא נעשה את זה! ושאר הבשר? לזרוק זה בזבוז! אבל לפחות אנחנו מייבשים את המרשמלו, מדובדבנים - ניסיתם את זה?

אם המיץ היה מבושל, אז אנחנו מעבירים את הדובדבנים דרך מסננת, כך שהזרעים מופרדים מהמחית. ואם המיץ נסחט, יש לך מסה מוכנה של פירות יער, יתר על כן, ללא טיפול בחום. הוסף מעט סוכר לקבלת טעם וגמישות בסיום. רק לא יותר מ 1/10 ממסת הגרגרים הכוללת, אחרת היא תידבק ותייבש רע. ובואו נוסיף ... למשל אבקת ג'ינג'ר! תבלינים כל כך מרגשים, שאתה מרגיש כמו יוצר ...

הבורא, הוא נמצא בכל אחד מאיתנו.בצעירותי, עדיין בבית הספר, כמו רבים הייתי נוטה לצייר, לצייר תמונות. כמה זמן פנוי היה לך אז, כמה הזדמנות לעשות משהו? עכשיו אין זמן לתמונות. הכל - רץ, ממהר, מאוחר. אנחנו לא עומדים בתענוגות היצירתיות. אבל מה עוצר אותך? רק צעד אחד!

אני מוציא מהארון חצאי תפוחים מיובשים מהגישה האחרונה למייבש, אני מורחת את הדובדבן והג'ינג'ר על מגש המרשמלו עם בד. נתחיל ליצור!

איך נראה חצי תפוח? חצי תפוח, מישהו יענה. והוא יהיה צודק. אז, אנו מציירים שלם משני חצאים. ואנחנו נחתוך מעט את העלים במספריים. ניתן לחתוך פרוסות תפוח בקלות במספריים אם העקביות נכונה וגמישה. חבל שאין אגוזים, אפשר יהיה להצליל איתם את הציור במקומות ריקים. ואם מאותם תפוחים, אבל הציור קצת יותר מסובך ...

אז חרציות פרחו מתחת לידיים. ולמרות שביליתי יותר זמן בהכנת המרשמלו מהצפוי, זה היה כל כך נהדר! ובכן, הטעם, בזכות הדובדבן הבהיר והטארט, הג'ינג'ר המחמם, התגלה כראוי לעיצוב חיצוני.

אבל אם בזכות תמונות אלה אמן מתעורר בך, נמתח במתיקות ומתחיל לקשט את העולם, אז לא קראת לשווא את המתכון.

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
פסטילה להצטננות
כשאני מטפל בחברים ומכרים עם מרשמלו, אני שומע מהם לעתים קרובות: "טוב שיש מה לעשות, אבל אין לנו מה לעשות בגינה שלנו". "אז גם אין לי כלום בגן," אני אומר בתגובה ומחייך. במילה "שום דבר" אני מתכוון ל"שום דבר לא אכיל ".

כשמסתכלים לגינה שלי, חברים מנידים את הראש - איך הכל מכוסה בדשא! כן, הדשא צמח היום. האם כדור הארץ נותן לנו משהו חסר תועלת? אני הולך לקטוף את העשב הזה לחורף. אני אייבש קמומיל, לימון, נבל, תירס, ציפורני חתול, סרפד, פטל, אמהות וחורגות וכו '. לא משכתי אותו במיוחד, מתברר שכל בית המרקחת גדל על מיטת הגן, אין צריך ללכת לכל מקום אחר עשבי תיבול. אז אני אתן לילדים מרשמלו לחורף עם תרופה להצטננות.

קח 1 תפוז, עלי פטל וגרגרים, גבעולי ריבס, פרחי תירס וקלנדולה, נבל, סרפד, אמא ואמא חורגת. אילו צמחי מרפא אתם צריכים, יגידו האינטואיציה. סובב את עשבי התיבול במטחנת בשר. לחבורה (כדי שהפסטילה תתייבש בצלחת אחידה ולא תישבר) אני לוקח בננות בשלות יתר. נהגתי להשתמש בהם להתקררות בחורף: ללוש חצי בננה בכוס, לשפוך עליה מים רותחים, לערבב אותה. אני שותה את הג'לי שנוצר מכאבי גרון, עוד הצטננות. האם בננות יקרות לטיפול? לא, בננות בשלות יתר זולות מאוד בשוק בקיץ. ואילו מתוקים מתקבלים בצורה יבשה, אין צורך בסוכר! אני בהחלט לישה בידיים בננות למרשמלו, מדמיינת עד כמה זה ייצא טעים ובריא. מערבבים עשבי תיבול ודייסת בננה, מוסיפים 1-2 כפות. מותק, מערבבים ומניחים לייבוש.

נסה גם את זה, זה טעים יותר ממתן דוקטור אמא. ולגבי היתרונות, לגבי אנרגיית חיים - כיצד ניתן להשוות?

בפעם הבאה אני בהחלט אניח את השלט הסלאבי העתיק "אודולנקה" על הפסטיל, בו אבותינו השתמשו כדי לעזור במחלות. זה לא יהיה עלינו להחליט אם זה יהיה חזק יותר או לא, אבל זה ייראה מקורי. האם אתה יכול לבקר איתה את המטופלת, האם היא תשמח, אתה חושב?

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר
פסטילה עם פלפל
אבל מה אם תוסיפו מעט חריפות למרשמלו המתוק?
אנחנו לוקחים משמשים ובננות בשלים מאוד, ללוש.
מגרדים את המלפפון. לשם מה מלפפון? עבור המיסה, יש הרבה כאלה השנה, על מיטת גן חמה!
אני מוסיפה תערובת של פלפלים (יש "מיל" בהישג יד, אולי יש אחרים), אני משלבת הכל, מערבבת ומניחה על המגש.

איך לקשט זה עניין של דמיון שלך. אתה יכול להשתמש בפרוסות מאותן בננות ומלפפונים, או שאתה יכול להשתמש בכותרת ורדים. הם לא נותנים טעם, וכתוצאה מכך, המרשמלו מתברר - כמו צעיף פבלובו פוסאד, אפילו לתערוכה, אפילו ליריד!

מה הטעם הזה אוהב?
עבור יין חם ללא אלכוהול, אולי: מחמם, עשיר. אני רק רוצה לאכול עוד ביס!

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר

מָקוֹר: 🔗

מנהל
תבלין

תיבול פירות יבשים חמצמצים
½ כוס קיווי מיובש ¼ כוס בצל מיובש
½ כוס אפרסקים מיובשים
¼ כוסות ענבים יבשים
¼ כוסות עיגולי תפוזים יבשים
כפית אחת אבקת ג'ינג'ר
½ כוס סוכר חום
כפית אחת מלח
1 כוס חומץ לבן
כוס מים אחת
1/8 כפית פלפל קיין
כפית אחת אבקת קארי

מניחים את כל החומרים בסיר, מביאים לרתיחה ומבשלים שעה. ואז לקרר, לבקבוק ולאטום.
שים חתיכת גבינה (למשל קממבר) על קרקר וכף תבלין מעל.

תיבול תמריו חמוץ
1 כוס תמריו מיובש
½ כוס בצל מיובש
ג'ינג'ר טחון
½ כוס תפוחים מיובשים
¾ כוסות ענבים יבשים
½ כוס אננס מיובש
1 כוס חומץ לבן
1 כוס סוכר חום
2 כוסות מים
כפית אחת תערובת תבלינים
1/8 כפית פלפל קיין
כפית אחת מלח

מניחים את כל המרכיבים בסיר, מביאים לרתיחה תוך כדי ערבוב מדי פעם, עד שהסוכר מתמוסס. מבשלים שעה עד שהפירות היבשים מורכבים מחדש לחלוטין והתערובת מסמיכה. מגניב, בקבוק ואטום.

אתה יכול להשתמש לא רק בפירות יבשים בלבד, אלא לשלב אותם עם פירות טריים ומשומרים, אלא להוסיף פחות מים. התיבול הזה טוב מאוד עם חזיר בגריל.

קארי צמחוני
1/2 כוס מהפירות והירקות היבשים הבאים. אננס, תפוחים, קיווי, עגבניות, פלפלים חריפים אדומים וירוקים, בצל.
1 צ'ילי (לפי הטעם) 1 כף l. אבקת קארי
2 כוסות מים או מרק
2 כפות. l. קמח
2 כפות. l. חמאה

מניחים קארי, חמאה וקמח בסיר ומבשלים על אש נמוכה, תוך ערבוב מדי פעם, עד לקבלת מרקם חלק. מוסיפים פירות יבשים, ירקות ומרק ומבשלים במשך שעה.

להעצמת הטעם, בישלו את הקארי יום לפני ההגשה. ניתן להחליף חלק מהמים בחלב קוקוס.

תיבול עגבניות בשמן ארומטי
¼ כוסות עגבניות
2 כפות. l. חומץ
6 כפות. l. שמן עגבניות
2 כפות. l. צלפים
פלפל שחור טחון
1 כף. l. פטרוזיליה יבשה

שלב את כל החומרים בבלנדר עד לקבלת תערובת אחידה. מגישים על נתח מוצרלה, מלפפון או עם סלט ירקות טרי. חישוב לחצי כוס.

פסטו עגבניות בשמן ארומטי (תיבול פסטה)
½ כוס עגבניות
כוס מים אחת
½ כוס שמן עגבניות
2 שיני שום
פלפל שחור גרוס לפי הטעם
¼ כוסות צנוברים
2 כפות. l. גבינת פרמזן

הביאו את העגבניות והמים לרתיחה ובשלו 10 דקות. מסננים מים, חוסכים מים. בבלנדר טוחנים את העגבניות עד למחית, מוסיפים שמן, צנוברים, שום, מלח ופלפל. קוצצים גם עד מחית. מערבבים עם גבינת פרמזן, מוסיפים את המים שנותרו מהבישול ומביאים למצב רוטב. מגישים עם פסטה, מזלפים מעל. שומרים במקרר בכלי סגור היטב למשך כשבועיים. חישוב לכוס 1 ¼.

חזרת, שום ואבקת ג'ינג'ר

חזרת, שום וג'ינג'ר, קליפה, קוצץ וטחון. מורחים על מגש מוצק ומייבשים במשך 3-5 שעות בטמפרטורה של 50 מעלות צלזיוס או בינונית.
טוחנים לאבקה ומייבשים שוב אם אינכם בטוחים שהאבקה יבשה מספיק.

בעת השימוש, קח 3 כפות. l. אבקה, יוצקים חומץ לבן, מניחים לעמוד לספיגת החומץ, מערבבים עם ½ כוס שמנת חמוצה.

מגישים עם בשר בקר בגריל.
מנהל
miscellanea

זיגוג גבינת שמנת
גבינת שמנת 250 גרם
125 גרם חמאה
כפית אחת ונילין
2 כוסות אבקת סוכר

מקציפים חמאה וגבינה, מוסיפים ונילין ואבקת סוכר. מקציפים שוב עד לקבלת מרקם חלק. יוצקים את הציפוי על העוגה ומפזרים אגוזי לוז.
מנהל
מתכונים לסושיזי

אוסף מתכונים למנות שהוכנו עם תבניות סושי סושיזי.

רולדת ג'ינג'ר ואגוזים (לשלוש לחמניות)
3/4 כוס זרעי שומשום
כפית אחת ג'ינג'ר טחון יבש
3/4 כוס גרעיני דלעת
125 גרם חמאה
3/4 כוס פתיתי קוקוס
1/2 כוס חלב מרוכז
עוגיית זנגוויל 250 גרם (קצוצה)
1/2 כוס משמשים מיובשים או ג'ינג'ר מסוכר (טחון)
באמצע הגליל: 20 יח 'אגוזי ברזיל

מערבבים את כל החומרים היבשים יחד, משלבים עם חמאה מרוככת וחלב מרוכז. מערבבים חמאה וחלב בידיים עד לקבלת מרקם חלק.

קח 1/2 כוס מתערובת זו ולבש מחצית מהסושיזי ועשה את אותו הדבר עם החצי השני. השתמש במוט דחיפה כדי ליצור חריצים בשני החצאים. הניחו את אגוז הברזיל במרכז החריצים, חברו לחצאים, סגרו את התפסים, החזירו את המכסה וסובבו לסגירה. הופכים את הדוחף לסימן (5 סיבובים) וסוחטים מעט את התערובת פנימה.

סוחטים את התערובת על נייר עטיפה, עוטפים ומכניסים למקרר למשך כשעה. מסירים את העטיפה וחותכים לחתיכות.

גליל עוגיות עם סוכריות על מקל (לשתי גלילות וחצי)
250 גרם ביסקוויטים מאלט (קצוצים)
כפית אחת תמצית וניל
1/2 כוס סוכר חום
100 גרם חמאה
1/2 כוס חלב מרוכז
2 כפות. l. לודרה קוקוס
באמצע הגליל: ליקוריץ מגוון, סוכריות על מקל או מרשמלו

מרככים חמאה, מערבבים עם חלב מרוכז, וניל וסוכר, ואז מוסיפים קוקוס ועוגיות כתושות.

קח 1/2 כוס מתערובת זו ולבש מחצית מהסושיזי ועשה את אותו הדבר עם החצי השני. השתמש במוט דחיפה כדי ליצור חריצים בשני החצאים. הניחו את המילוי שבחרתם בחריצים. סוגרים את סושיזי, הופכים את הדוחף וסוחטים מעט את התערובת פנימה. סוחטים את התערובת על נייר עטיפה, עוטפים ומכניסים למקרר למשך כשעה. מסירים את העטיפה וחותכים לחתיכות.

שוקולד סלמי (לשתי גלילות וחצי)
עוגיית זנגוויל 250 גרם (קצוצה)
100 דובדבנים מזוגגים (קצוצים)
2 כפות. l. רום כהה
50 גרם דובדבנים אדומים וירוקים שלמים
150 גרם שוקולד מריר
ביצה 1
50 גרם חמאה לא מלוחה

מניחים עוגיות כתושות בקערה, מוסיפים רום ומערבבים בעזרת מזלג. קוצצים את השוקולד, מניחים אותו בקערה בסיר מים חמים אך לא רותחים, ונותנים לו להמיס. מוסיפים שמן תוך כדי ערבוב. מוציאים את הקערה מהסיר ומקציפים את הביצה לתערובת החמה. מוסיפים את העוגיות הכתושות והדובדבנים, מערבבים היטב ומניחים להתקרר.

קח 1/2 כוס מתערובת זו ולבש מחצית מהסושיזי ועשה את אותו הדבר עם החצי השני. השתמש במוט דחיפה כדי ליצור חריצים בשני החצאים. מניחים חריצים אדומים וירוקים שלמים. סוגרים את סושיזי, הופכים את הדוחף וסוחטים מעט את התערובת פנימה. סוחטים את התערובת על נייר עטיפה, עוטפים ומכניסים למקרר למשך כשעה. מסירים את העטיפה וחותכים לחתיכות.

מתכון בסיסי לעוגיות ביתיות
250 גרם חמאה
ביצה 1
1/2 כוס סוכר
3 כוסות קמח לבן
כפית אחת תמצית וניל

מקציפים חמאה, סוכר וונילין עד לקבלת תערובת אחידה. מוסיפים ביצה טרופה היטב. מנפים את הקמח לתערובת החמאה. מניחים על קרש מקומח. קח 1/4 כוס מתערובת זו ונמרח על מחצית הסושיזי ועשה את אותו הדבר עם החצי השני. סוגרים את סושיזי, הופכים את הדוחף וסוחטים מעט את התערובת פנימה.

סוחטים את התערובת על קרש, חותכים לחתיכות בעובי 10 מ"מ עם סכין חמה, מניחים על תבנית אפייה משומנת ואופים 12-15 דקות בטמפרטורה של 190 מעלות צלזיוס עד שנוצר קרום חום.

עוגיות שוקולד צ'יפס

מוסיפים 2 כפות. l. קקאו לקמח מנופה.

עוגיות שוקולד צ'יפס

מוסיפים 1/2 כוס שוקולד צ'יפס לתערובת החמאה.

עוגיות תפוזים או לימון

במקום תמצית וניל, הוסיפו 1 כף. l. גרידת תפוזים או לימון בתערובת שמן.

נקניקים (בקר ובשר חזיר - למשך 3 לחמניות;
עוף - למשך 2 וחצי לחמניות)
500 גרם בקר טחון, חזיר או עוף
כפית אחת עשבי תיבול יבשים
1 בצל בינוני, קצוץ
ביצה 1
1 כוס פירורי לחם
מלח ופלפל לפי הטעם
מילוי: בננות, אננס, מנגו, זיתים, גבינה, עגבניות מיובשות, פטריות וכו '.

בקערה שלבו את כל המרכיבים (למעט חומרי מילוי).

קח 1/2 כוס מתערובת זו ולבש מחצית מהסושיזי ועשה את אותו הדבר עם החצי השני. השתמש במוט דחיפה כדי ליצור חריצים בשני החצאים. מניחים את חומרי המילוי בחריצים. סוגרים את סושיזי, הופכים את הדוחף וסוחטים מעט את התערובת פנימה.

סוחטים את התערובת על נייר עטיפה, עוטפים ומכניסים למקרר למשך כשעה. מסירים את העטיפה וחותכים לחתיכות.

מבשלים (במחבת, בתנור) במשך 2 דקות מכל צד.

הערה: מכיוון שלחמניות העוף רכות מאוד, עטפו אותן בבצק עלים או בבייקון פסים דק ואפו במשך 25-30 דקות בטמפרטורה של 180 מעלות צלזיוס.

טיפים שימושיים

אל תשתמשו במילוי ארוך (חלקים שלמים) כמילוי - עדיף לטחון אותם לחתיכות קטנות כדי להקל על הדחיסה של הגליל.

אם אתה רואה שתערובת האורז יוצאת דרך החריצים כאשר היא נלחצת על ידי הדוחף, זה יכול להיות משתי סיבות:
- אתה שם יותר מדי אורז - פשוט פתח ולקח חלק מהאורז.
האורז רטוב מדי. הפוך את תערובת האורז לחה פחות.

אם לא נותרה לכם גליל שלם של תערובת אורז או מילוי, לאחר שהפנו את הדוחף לסימן, דחפו אותו בביטחון הלאה מבלי להסיר את המכסה.

אם אינך בטוח שדחסת מספיק את תערובת האורז, תוכל להסיר את המכסה ולראות עד כמה האורז דחוס.

מקור: 🔗
מנהל
ייבוש פרחים

זיעה מתוקה - פוררי מתובל
1 כוס עלי כותרת ורדים
2 כפות. l. רוזמרין
1/2 כוס קליפת תפוזים טחונה
1 כף. l. ציפורן שלם
1/2 כוס פרחי לבנדר
2 כפות. l. קמומיל
1 כף. l. זרעי כוסברה
מקל קינמון 1 טחון

זיעת חורף - purri
10 חתיכות. צ'ילה אדומה וירוקה
20 בליטות גדולות
10 שקדים לא קלופים
1 כוס פרוסות לימון
2 כפות. l. תערובת תבלינים
10 פרחי חמניות
4 ראשים עם זרעי מגנוליה
10 אגוזי מלך לא קלופים
1 כוס צלחות אגס
1 כוס טחב (חזזית)

תערובת קיווי
1 כוס צלחות תמריו אדומות
1 כוס פרוסות תפוז
1 כוס צ'ילי ירוק
1 כוס פרוסות קיווי
1 כוס ניצנים גדולים
1 כוס אגוזי מקדמיה

כדורים מבושמים

מזכרות ארומטיות ארוכות טווח אלה מתייבשות במהירות ובקלות על מגשים בתוספת מגש חלול אחד או יותר בהתאם לגודל הפרי. תפוחים, תפוזים, לימונים וליים מתאימים להכנת כדורים ארומטיים.

בעזרת סיכת ראש חוררים את קליפת התפוח באופן שווה סביב כל היקפו ומניחים גרגיר של סיינפין בכל חור. כל הקליפה חייבת להיות מכוסה לחלוטין. ואז מגלגלים את התפוחים לתערובת הבאה, מכסים אותם ביסודיות.
- 35 גרם קינמון,
- כפית אחת. אבקת שורש סגול,
- 35 גרם אגוז מוסקט טחון.

תנו לחרוזי הריח לשבת בתערובת זו מספר ימים, מסתובבים מדי פעם. הניחו את הכדורים על תבנית מוצקה על המגש והוסיפו כמה מגשים חלולים ככל שהכדורים משתלבים בחופשיות בין המגשים. ייבש בטמפרטורה של 40 מעלות צלזיוס עד שהוא מצומק וקל - כ- 36 שעות.

בזמן הייבוש קושרים סרט ארוך או חוט סביב כל כדור, או עוטפים רשת וקושרים סרט.

מקור: 🔗
מנהל
פריכיות

גבינה חריפה ושבבי ירקות (טאקו צ'יפס)
¼ כוסות בצל
½ כוס פלפלים אדומים וירוקים
1 כוס גבינה מגוררת
חצי כפית. פלפל קיין
ל ' אבקת צ'ילי
שן שום אחת טחונה
2 כוסות מחית תירס משומר

שלב את כל החומרים בבלנדר עד לקבלת תערובת אחידה. שים את המסה על מגש מוצק משומן בשמן צמחי וייבש במשך 10 שעות בחום 55 מעלות צלזיוס או בינוני, כך שצד אחד יבש. ואז הופכים לצד השני ומייבשים עוד כשעתיים עד שהם פריכים. לפרוץ לצ'יפס.

צ'יפס

מרתיחים תפוחי אדמה, מתבלים במלח, פלפל ומוסיפים חלב עד לקבלת מחית. לא מומלץ להוסיף שמן מכיוון שהוא יהיה בטעם מר לאחר הייבוש. מניחים את המחית על תבנית מוצקה משומנת קלות ומייבשים 10-12 שעות בטמפרטורה גבוהה או 60 מעלות צלזיוס.
מנהל

נושא זה מספק המלצות ומתכונים עבור מייבשי ירקות "איזידרי"

אבל, לדעת את הטמפרטורה וזמן הייבוש של המוצרים, את דקויות הבישול המתוארות בנושא זה, אתה יכול להשתמש בנתונים אלה עבור מייבשים אחרים, דגמים אחרים.

בהצלחה לכולם בשליטה במייבשים ובהכנת פינוקים טעימים!
יאנה
טטיאנה, ובכן, בבקשה, את יכולה להסתדר בלי "ממתקים", ובכן, זו לא הרמה שלך. מצטער 100 פעמים. אתה גורו.
מנהל
נטשה, משהו שלא כל כך הבנתי מהטקסט
יאנה
טטיאנה, בפורומים קולינריים רבים המילה "טעים" נחשבת למילה נרדפת חסרת טעם ל"מאיינז אפויה ". רק שכל המנות שלך טעימות לפחות. אלה לא "חטיפים".
מנהל

אֵיך! אני אפילו לא יודע מה לומר. הלכתי לחשוב
אנל
טטיאנה, תודה רבה, כל כך שימושי בשבילי. בעוד כמה ימים הם יביאו לי מייבש חשמלי (אני לא יודע איזה מהם, אמרה המשפחה שלי, תהיה הפתעה), אז הנושא הזה הוא בזמן, והכי חשוב, הכל נמצא במקום אחד.
avk
טטיאנה, בבקשה תגיד לי כמה משטחים למרשמלו ניתן להכניס בו זמנית למייבש איזידרי. אחד או יותר?
מנהל
אניה, כאן תוכלו לראות את הסט המלא של איזידרי לפי דגם מייבש חשמלי של חטיפים עזידרי

אההה, הבנתי את השאלה. כמה שיש צלחות מרשמלו - הרבה. אבל אתה צריך לקחת בחשבון את האפשרות של ייבוש באיכות גבוהה, זה כבר לאחר הייבוש
avk
תודה! לדעתי יש צורך להזמין משטחים נוספים למרשמלו או לא?
avk
טטיאנה, שוב אני רוצה להודות לך על הקישור. צפיתי בסרטון, הבנתי הכל. אני אנסה, אכין מרשמלו תפוחים.
helga_lv
תודה. מידע שימושי
alenka_volga
ציטוט: קטרין

Roma_Tanya, האם, במקרה, יש מתכון לינגמונרים מיובשים וחמוציות בספרך? עכשיו העונה שלהם, אני מאוד רוצה לעשות את זה. בשוק שלנו לינגוברי מיובש עומד כמו כנף מטוס.
מי צריך את זה, אני יכול לשלוח את הספר הסרוק הזה בדואר, יש פטל וחמוציות מיובשות
מררי
alenka_volga, לנה, אני יכולה?
alenka_volga
נשלח
מררי
alenka_volga, הלן, כבר הדפסתי אותו! שוב תודה!
alenka_volga
alenka_volga
ציטוט: מרי

alenka_volga, הלן, כבר הדפסתי אותו! שוב תודה!
בבקשה )))
סווטה-לאנה
ציטוט: alenka_volga
מי צריך את זה, אני יכול לשלוח את הספר הסרוק הזה בדואר, יש פטל וחמוציות מיובשות
אלנה, האם גם אני יכול?
אנה 5311
alenka_volgaאלנה. אם אתה יכול לשלוח לי אותו בבקשה.
ג'ינורה
alenka_volga, לנה, אנא שלח ספר למייבש אל רשת LAN. תודה.
גבו
תודה על העצה!
alenka_volga אם אוכל לקבל ספר קטן, בבקשה =)
סבט 99 לנה
ציטוט: alenka_volga

מי צריך את זה, אני יכול לשלוח את הספר הסרוק הזה בדואר, יש פטל וחמוציות מיובשות
לנה, שלום. האם אוכל לקבל גם ספר קטן? תודה! !!
מנהל

בנות, בקרוב ... אפילו בקרוב מאוד, לא נספיק להסתכל אחורה, הגיע הזמן להכין את העונה החדשה

אני ממליץ לכולם לראות את החסר הייבוש שלנו בסעיפים:

טיפים שימושיים לשימוש במייבש, מתכונים לשימוש במייבש בצורה חכמה יותר

תוכן החלק "מתכונים למייבש חשמל"

... ולהתחיל לאסוף "רשימת משאלות" ומספרם
56. אולגסו
alenka_volgaשלום, אלנה. ואפשר גם לבקש ספר קטן.?
סיבליס
אני ממשיך ליישם את הפרויקט "פשוט להוסיף מים"
הגעתי לדייסה. הרתחתי שיבולת שועל (לא פתיתים, אלא דגנים מלאים) למצב של דייסה, העברתי אותה דרך בלנדר לאחידות. נמרח בשכבה דקה על מגשי המייבש, מכוסה קלף ומיובש לאבן. אבן זו נשברה לחתיכות קטנות ונטחנה במטחנת קפה. הוספתי אפרסק מיובש קצוץ דק, שפכתי מים רותחים על המקרה הזה. התוצאה היא דייסה מעולה שניתן להכין בכל מקום שיש בו צידנית עם מים רותחים. אני מתכנן לעשות את אותו הדבר עם אורז.
רק אל תמליחו בבישול, מתברר כי הוא יוצא מופרע ביציאה. עדיף להוסיף מלח לפי הטעם, במידת הצורך.
מנהל

הנה, הנסיין הממציא
לולווילה
בנות, על ייבוש משמשים מתוקים מאוד. כדי שהם לא יהיו כהים ושחורים במהלך הייבוש, אני משחרר אותם מהעצם וממלא אותם במים עם חומצת לימון. (למשך 1 ליטר מים, 1 כפית לימון) למשך 10 דקות ואז אני זורק אותו בחזרה. לרשת, לנקז, ולמייבש. מתברר שהוא צבע ערמוני טוב.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם