בורש רזה עם סלק אפוי (Multicooker Redmond RMC-02)

קטגוריה: ארוחה ראשונה
בורש רזה עם סלק אפוי (Multicooker Redmond RMC-02)

רכיבים

כרוב לבן אופציונאלי
סלק אופציונאלי
גזר אופציונאלי
בצל בצל אופציונאלי
פלפל מתוק אדום אופציונאלי
מיץ עגבניות 160 מ"ל
פטרוזיליה אופציונאלי
שָׁמִיר אופציונאלי
שום טַעַם
מלח טַעַם
תערובת ארבעה פלפלים טַעַם
אפונה של פלפל אנגלי טַעַם
תבלינים בורש אוקראינית טַעַם
תבלינים פטריות פורצ'יני ועשבי תיבול טַעַם
מים 500 מ"ל
שמן צמחי 2 כפות. כפיות

שיטת בישול


התקן את תוכנית האפייה. שמים כרוב, בצל, גזר, פלפלים בקערת המולטי-קוקר (כרוב - ברצועות, בצל ופלפל - בקוביות, גזר - מגורד בפומפיה בינונית). הוסיפו שמן צמחי, מלח, תערובת ארבעה פלפלים, פטריות קוטאני וטחנת תבלינים עשבי תיבול לבנים. מטגנים 10 דקות עם מכסה סגור, 10 דקות עם מכסה פתוח תוך כדי ערבוב מדי פעם. ירקות צריכים להיות חריפים למדי בטעמם, מטוגנים וטעמים.
הגדר את התוכנית "תבשיל מרק", זמן 40 דקות. מוסיפים 160 מ"ל מיץ עגבניות (1 מסט) לתערובת הירקות המטוגנים. מבשלים 10 דקות מתחת למכסה.
לאחר 10 דקות שמים את תפוחי האדמה בקערה, יוצקים 500 מ"ל מים רותחים מקומקום, מוסיפים את התבלינים "בורשט אוקראיני" מקוטאני, פלפל אנגלי, עלה דפנה, מלח (אנו מונחים על ידי הטעם). בישול בורשט למשך 30 דקות. מוסיפים לסבך שום קצוץ, שמיר, פטרוזיליה. הזמן (30 דקות) הוא שרירותי למדי, מכיוון שתפוחי אדמה מסוגים שונים מבושלים בזמנים שונים; אנו מתמקדים במוכנות של תפוחי האדמה. במידת הצורך, הארך את זמן הבישול ב5-10 דקות.
בזמן שהבורשט רותח, אנחנו מבשלים את הסלק. שוטפים את הסלק ביסודיות בעזרת מברשת ירקות. מכניסים לשקית לבישול תפוחי אדמה בתנור מיקרוגל (אפשר להשתמש בשקית ניילון רגילה). אופים 5 דקות (בתכנית 600). אנו מוציאים את השקית מהמיקרוגל, מעריכים את מוכנות הסלק (בזמן זה הם עדיין לא מוכנים, כמובן). מכניסים את שקית הסלק למיקרו עד שהיא רכה (תלוי בגודל הירק, כוח התנור, הטמפרטורה הראשונית של הירק). התמקדו בעור הסלק, הוא אמור להתפגר מעט. אפיתי בפעם השנייה במשך 3 דקות. הסלק צריך להיות רך לחלוטין. אנחנו מנקים את הסלק, משפשפים אותם על פומפיה בינונית (חותכים את החלקים שלא ניתן היה לגרד דק).
לאחר שתפוחי האדמה מוכנים, מוסיפים סלק לבורש. הוסיפו חתיכת לימון זעירה (אך תמיד ללא קליפה) בכדי לשמור על צבע בהיר ויפה מאוד. אנחנו טועמים את זה, מוסיפים מלח במידת הצורך, אפשר אפילו להוסיף מעט סוכר (הרי מיץ עגבניות ולימון יתנו חמיצות).
אנו עוזבים ל -10 דקות בתוכנית "חימום אוטומטי", כך שהבורשט מוזרק מעט.
בתיאבון!

ברור שאפשר לבשל בורשט (כמו כל דבר אחר) לא רק במולטי קוקר)))

הערה

אם מבשלים בורש עם סלק אפוי, הצבע מאוד בהיר ועשיר.
הצילום אינו מעביר את הצבע הזה, בצילום הוא אדום, אך למעשה הוא דובדבן בהיר. לא יכול לעשות שום דבר אצטרך להתייחס למילה שלי על זה נסה את זה - ראה בעצמך

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם