katya2
שלום!
אנא עזור לי לבחור תנור. קראתי במאמרי סקירה שיש תנורים שאופים עד 2 ק"ג לחם. אבל אני לא מוצא איזה סוג של כיריים.
יש לנו משפחה גדולה, 7 אנשים והיא מתוכננת להתחדש עם הזמן. אני רוצה לאפות לחם וגם ללוש בצק שמרים לפשטידות, בצק לפיצה וכופתאות, לאפות מאפינס ועוגות.
אם עדיין אין תנורים למשך 2 ק"ג, אז לפחות 1.5. חבר יעץ למולינקס. מצאתי תנור מולינקס 1.5 ק"ג - OW6121. לא אהבתי את הביקורות עליה - אי אפשר לראות כלום דרך החלון. זה חסרון גדול מבחינתי. וגם לא מצאתי mulinexes אחרים עבור 1.5 ק"ג.
בבקשה לייעץ למי מתאים לי ביותר?
תודה!
דַחלִיל
katya2,

נראה לי ש -2 ק"ג זה המון. יש לך HP עכשיו? מכיוון שמחזור הייצור של לחם HP הוא 4 שעות. טען אותו לפחות 6 פעמים ביום))). יחד עם זאת, יהיה מגוון: לחם ככה, לחם ככה, עשיר, עם זרעים ... על אחת כמה וכמה. שהטעינה של HP מהירה מאוד. יתר על כן - תמיד יש גרסה של שני HP. לא זול, אבל אתה לא מוגבל לטווח כה צר. בנוסף, באחת אתה יכול לאפות לחם, בשנייה אתה יכול ללוש את הבצק לפנקייק, לחמניות וכו ', או לאפות שניים שונים בו זמנית. ובכל זאת, המשפחה גדולה והטעמים שונים. התנור יכול אפילו לעמוד בחדר השינה, אם הבעיה היא מקום לשניים. אין לכלוך ממנו, רק ריח הלחם והקול בעת הלישה. הביאו את הדלי למטבח, שפכו הכל פנימה והחזירו אותו לתנור. ידידי עמד על אדן החלון באולם)). מאחורי הקלעים)). מכשיר ענק אחד אם אתה עסוק - זהו, אתה ללא תנור במשך מספר שעות בכלל. עכשיו אתה יכול לקנות אחד "כבד משקל" בכ- 1200 גרם, להתחיל להשתמש בו, להבין מה יתאים / לא יתאים לך, איך זה מרגיש לך ואז לקנות כל מה שאתה אוהב או לא לקנות שום דבר - ייתכן שלא תזדקק לזה . בנוסף, די בעייתי ללוש משהו בדלי גדול: הוא מסיע כמות קטנה של אוכל ומורח אותו.

והדבר החשוב ביותר. יש לי 5 אנשים במשפחתי (אני עם בעלי ושלושת ילדי: הבת בת 4, הבנים בני 12 ו -18). אנחנו לא אוכלים כל כך הרבה לחם. מבין שלוש אפשרויות הלחם של HP Panasonic שלי, אני אופה בגודל הקטן ביותר עבור 400 גרם קמח ולא תמיד אוכלים אותו. כי ההתרגשות, אפילו מהלחם שלהם, חולפת במהירות. סמכו על הניסיון שלי ב- HP (כבר כ- 13 שנים).
מוּקרָם
katya2, אתה זקוק לציוד מקצועי לבתי קפה ומזנון עבור הכרכים שלך. מערבל הבצק והארון הם מקצועיים, והוא יכול ליישר את חלקי הבצק ולאפות אותם בכל הפרמטרים שנקבעו, הטמפרטורה, עם קיטור. זו שאלה של כמה מאות אלפי רובל. האם לא קל יותר לקנות שני יצרני לחם פנסוניק ולאפות כיכר במשקל 900 גרם בכל אחת? כל יצרנית לחם צורכת 550 וואט של כושר אפייה מרבי, כך שכל רשת חשמל ביתית יכולה להתמודד עם עומס זה. קניתי שני סירי לחץ בו זמנית למשימות עיקור מהיר של שימורי מזון. אני מדליק שניים בבת אחת.
אמהות
אוסיף על "החלון". בכל תנור ניתן לפתוח את המכסה במהלך הלישה ולראות מה קורה שם ואיך. בכיריים עם חלון, הוא מעורפל למעלה ואתה עדיין לא יכול לראות כלום. לכן, אתה לא צריך להתמקד בזה בעת הבחירה. אכן כדאי לבחור מכשיר אמין, התוכניות שהוא מכיל. אבל הצ'יפס הזה - מחזיקי בגט וכן הלאה - כבר משני.

היו לי שתי יצרניות לחם LV ופנסוניק. אחד עם חלון, השני בלי. בגלל החלון שעל הלחם הושג ריבוע לבן וללא החלון כיפה אחידה.

בפנאס יש כיכר גדולה - 600 גרם קמח. אם אנחנו מדברים על לחם לבן רגיל, זה בערך 1 ק"ג. בכיכרות הנוכחיות - שלוש חתיכות. אז אני לא יכול לדמיין משפחה, אפילו של 7 נפשות, שיכולה להכין שלוש כיכרות לחם ביום.אם לחם עם תוספים הוא כ -1.2 ק"ג. גם הרבה. למשפחתי המונה 3 מבוגרים אני אופה כעת כיכר אחת של 500 גרם קמח בשבוע. מספיק. כשיש אורחים, אני מכין שתי סימניות.

יש אפשרות אחרת. לישת הבצק אורכת שעתיים ואפייה בתנור בצורת סורגים. בעוד המנה הראשונה עומדת בתנור, השנייה נלחשת על ידי מכונת הלחם. אחרי 5 שעות (עולה, ממלאים את החומרים, מסדרים את הבצק בצורות - זה לוקח 15 דקות) - יהיו לחמים מעולים. והן יכולות להיות שונות, כמו שכתבו הבנות כאן.

בצק. הנה המזל הרע. נייר אפייה אחד של פשטידות יוצא מקילו קמח. חלקים 16-20. שוב, נאכל בכל פעם, אתה יכול לאפות חדשים. ואל תאכלו יותר מדי)
katya2
תודה על תשובות!
אני לא רוצה להתעסק בשתי תנורים. אני מתכנן שהילדים יאפו לחם. כמובן, אנחנו לא אוכלים 2 ק"ג ביום. יש צורך 2 ק"ג לבצק פאי. יש לנו 5 ילדים ולעתים קרובות מגיעים אורחים, וגם בקיץ אנחנו הולכים לעתים קרובות לטבע, אנחנו מייבשים קרקרים וכריכים בטיולים ולוקחים את אותן פשטידות. 2 ק"ג יהיה נוח. אבל לחם, אחרי הכל, ניתן לאפות בגודל קטן יותר בתנור גדול.
השאלנו זמן מה תנור של 600 גרם מחברים. זה בהחלט לא מספיק לנו


נוסף ביום שלישי 31 בינואר 2017 17:46

אני לא רוצה לאפות לחם כל יום, יש מספיק דאגות בלעדיו. חשבתי לאפות כיכר כל 3 ימים. ולא 2 ק"ג, אלא 1 למשל.
בכיריים הקטנות ששכרנו החלון לא ערפל וצבע הקרום נראה בבירור. אני חושב שזה היה LG, אני לא זוכר. לדעתי זה מאוד נוח.
מכיוון שאף אחד לא אמר על 2 ק"ג, אז אולי היית ממליץ על כיריים של 1.5 ק"ג?
julia_bb
החלון, לדעתי, אינו הפרמטר החשוב ביותר. הוצאתי איזה סוג של קרום אתה רוצה ואופה, על מה להסתכל? אם אתה מסתכל על קולובוק, תקן אותו, אז אתה צריך לפתוח אותו בכל מקרה.
celfh
ציטוט: katya2
יש צורך 2 ק"ג לבצק פאי.
אז אתה יכול לקנות מערבל בצק?
שְׁנִיָה
מכונת הלחם הגדולה ביותר שנתקלתי בה היא Unold 68511. שם המשקל המרבי של כיכר הוא 1800 גרם. זה עולה 26,000


נוסף ביום שלישי 31 בינואר 2017 19:24

תמורת כסף זה תוכלו לקחת 2 גורניה BM1400E בגודל כיכר של 1400 גרם במחיר של 9350 ועדיין תצטרכו לקנות מכונת לחם רגילה.
סוניה סדובה
מולינקס נאפה עם שני 1500 מערבבים. למרות שהם מתלוננים עליהם, אני לא יודע. זהו יצרן הלחם הראשון שלי (באותה תקופה, החדש והיקר ביותר - לפחות בן שמונה, זה עצלן לחפש צ'ק), חרש את היאק של החיה, לחם ארז'אן כל יומיים, כופתאות - שמרים כלשהם לפחות שלוש פעמים בשבוע. הבעיה היא שהלחצן התמזג. תודה ליועצים מהפורום הזה - השתמשתי במברג עם חריץ אחד באמצע עם קובץ, פירקתי אותו, ניקיתי אותו. שוב יאק של החיה. אולם הדלי קנה פעם אחד חדש ומערבלים.
שְׁנִיָה
היה לי בערך אותו דבר. הראשון היה מולינקס. החלק העליון לא הפך לאדום, הדלי התקלף, המערבב נשאר בלחם, חותם השמן טפטף. בקיצור, אחרי 3.5 שנים פשוט זרקתי אותו ולקחתי את פנסוניק.
סוניה סדובה
מכולם, המערבבים נותרו בלחם. אבל למדתי להוציא אותם בזמן. הכנתי את הדלי והמערבבים מבלי משים.
אפרילינקה
או אולי 2? רגיל. שמנו את הבצק, אחרי 20 דקות באחר. רק גיליון האפייה הראשון להגהה ונכנס לתנור, בעוד שהמנה הראשונה אפויה, הבצק השני עלה, הוא נחתך אל תוך הקיבוע. כמובן שציירתי את זה בערך בזמן. בקיץ אנו מתכנסים בכפר כמשפחה. בדרך כלל יש עטים)))))) והלחם מיועד לכולם. ואני חושב שזה תלוי בכיריים. יש לי פרד, 4 שעות. לא מספיק, לא תסיס לחם עד הסוף, אלא צרבת פרועה. הפסקתי לאפות בו. לחם. רק לבצק או לפטה. לקרובים יש פנסון למשך 6 שעות. לחם עדיף.
חיוך
יש לי מולינקס משרת נאמנה את השנה התשיעית. עם שני מערבלים, אך למרות שהמשקל המוצהר הוא 1.5 ק"ג, קרום הקילוגרם כבר מעט גבוה יותר מהדלי, ולכן אני אופה את אלה. לפני כמה חודשים החלפתי את הדלי, בישן, הלהבים כבר הסתובבו מעט. אין תלונות על הכיריים.
katya2
אז אתה צריך לקחת את מולינקס ולא לאדות עם החלון. אני חושב שכן. תודה לכולכם על הניסיון והעצות!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם