גולשאט

סרטון על חרירים
אני מסתכל על מכשיר כזה הרבה זמן. הכל התחיל במטחנת בשר - אין יותר כוח לסובב ידנית. ואז אני נראה, כמו שמבצר לא יזיק, המשפחה גדולה. מצאתי מכונית כזו באינטרנט. הוא משלב את כל הפונקציות הדרושות כשלעצמו, ואפילו יותר מכך, אתה יכול לקנות קולפן תפוחי אדמה, יצרנית קרח, טחנת גריסים, זרבובית להכנת מגוון פסטות ולזניה, כופתאות, בלנדר, חתך, וכו 'וכו' אתה לא יכול לרשום הכל. הכסף לא שווה מעט, אך מצד שני, אם הוא משלב כל כך הרבה פונקציות בפני עצמו, אולי זה שווה את זה? מבולבל מחוסר ביקורות, בקיצור, אני לא יכול להחליט. יש למישהו מכונית כזו?

גוף מתכת
קערת נירוסטה מלוטשת 6.7L
תיבת הילוכים עם מושב לסיבוב אחיד
שקעים במהירות גבוהה ונמוכה
השלם עם תוספות ערבוב לבצק (מקצף בצורת K, חיבור בצק, חיבור שמנת רכה ומטרפה)
יותר מ -20 קבצים מצורפים נוספים
פונקציית ערבוב פלנטרית
בלנדר מדורג זכוכית, 1.5 ליטר
כיסוי מגן התזה
קיבולת: 6.7 ליטר
צבע: כסף
הספק: 1500 וואט

1090937.jpg
מכונת מטבח Kenwood (1)
0000004097_A972_Product _-_ 310_x_213 [product_details_full] .jpg
מכונת מטבח Kenwood (1)
מישה
יש לי KENWOOD-010. העוזרת שלי נמצאת במטבח מספר 1. כשאתה צריך לעשות עבודה שדורשת הרבה מאמץ. לדוגמא: טוחנים את הבצק לכופתאות, טוחנים את טחון הקאטלט ואז ללוש באותה קערה. אבל לעבודה קלה קניתי בלנדר ידני BROWN.

באופן כללי, אם המשפחה גדולה ואתה מבשל הרבה, אז אני ממליץ עליה בחום. אם לא, אז מה קל יותר. אחרי הכל, המכונית לא זולה. נצטרך לקנות קבצים מצורפים בנפרד ...
קושאריק
MISHA, יש לך מסחטת מיץ?
מישה
ו. המסחטה היא Panasonic. נקנה בנפרד.

לא קניתי את האבזור למכונת המטבח מכיוון שקראתי עליו ביקורות לא ממש חיוביות. נראה שזה לא מאוד נוח לשימוש. מי שיש לו זרבובית כזו יוכל לשתף מידע. אני רק אומר שאני מאוד מרוצה מהמסחטה שלי של פנסוניק. העוגה כמעט יבשה. ניסינו לסחוט הכל: תפוחים, גזר, סלק, עגבניות. אפילו הגרגרים נסחטים היטב. וחשוב, ניסיתי לסחוט מיץ מתפוזים ולימונים, מסתבר טוב, הצורך לקנות סחיטת הדרים נעלם מיד. (חשמלי, מכיוון שהיה ידני).
גולשאט
ציטוט: MISHA

יש לי KENWOOD-010. העוזר שלי נמצא במטבח מספר 1. כשאתה צריך לעשות עבודה שדורשת הרבה מאמץ. לדוגמא: טוחנים את הבצק לכופתאות, טוחנים את טחון הקאטלט ואז ללוש באותה קערה. אבל לעבודה קלה קניתי בלנדר ידני BROWN.

MISHA, תודה על התשובה. יש לי כל כך הרבה שאלות לבעלי הנס הזה של מחשבה טכנית
עד כמה המכונית שלך חזקה?
האם הייתה מטחנת הבשר כלולה?
צריך לנקות בשר למטחנת בשר מכל הסרטים, הוורידים, או שיש מספיק כוח?
האם זה הגיוני לקנות 020? הוא חזק יותר אך גם יקר משמעותית.
מה הקבצים המצורפים שלך? באילו אתה משתמש ובאילו אוספים אבק?
האם הוא מטפל בבצק הדוק?
האם נכלל דיסק מתכונים?
תודה מראש על התשובות
מישה
אז אנסה לפי הסדר. כוחה של המכונה תלוי בנפח הקערה עצמה. לקערה גדולה ועוד כוח. יש לי קערה של 4.5 ליטר, הספק של 1400 וואט מספיק ללישת הבצק הכי מגניב (שעבורו נקנתה המכונית). מטחנת הבשר אינה כלולה בחבילה הסטנדרטית. צריך לקנות בנוסף, אבל זה שווה את זה. בשר נטחן במפץ, אין צורך לנקות דבר (אלא שהעצמות קטנות, למרות שגם אני טוחן אותן).
בשבילי 010 מספיק למשפחה של 4 נפשות.והקערה הגדולה נראתה לא נוחה, במובן שכמויות תכולה קטנות יימרחו על הקירות. נצטרך לעזור עם מרית בתדירות גבוהה יותר.
ללוש בצק הדוק בקלות. המכונה היא באמת נס. לא מצטער על הכסף שהוצא.
גולשאט
האם יש לך קבצים מצורפים אחרים? מה עוד כדאי לקנות, מה אתה חושב? מצורף לגלגול בצק, למשל, לזניה, להכנת דפים לכופתאות? כמה זמן היה לך את המכשיר הזה? האם היה ספר או תקליטור עם מתכונים? נראה שהם לא בכל הדגמים.
מישה
והדבר החשוב ביותר הוא שהמכות, המכות, מערבי הבצק הם מתכתיים לחלוטין. ללא חלקי פלסטיק כלל!
גולשאט
אגב, זו גם שאלה אקטואלית לגבי החומר. האם שקע תיבת ההילוכים מתכתי? הייתה לי חוויה עצובה לפני 10 שנים. קנינו קומביין של בוש עם מטחנת בשר ולישה. שמח, חזרנו הביתה, אני חושב שאנסה את הסוללה, אסלק את הקציצות. בזמן שהם מנקים את הבשר מהסרטים, כמצופה על פי ההוראות, כולם נשבעו, הייתי גולל אותם ידנית עם הסרטים האלה. אבל יאללה, אני מדליק את מכונת הפלא שלי, שמתי חתיכה, את השני, על השלישי, זה השמיע קול יללה נורא והשתתק. שניה אחר כך, קן נפל לקערה, זה פשוט נשבר לחלקים. והחומר ממנו הוכן הקן התברר איכשהו נקבובי, שביר. הכסף הוחזר לי, כמובן, למרות שניסו להוכיח שהנחתי את הבשר שם יחד עם העצמות ישירות. אבל במשך 10 השנים הבאות מכרתי אותו ביד באופן המיושן, ועקפתי את הדלפקים עם מטחנות בשר.
עכשיו זה נראה בשל לקנווד. האם זה שקע מתכת?
מישה
רק מכסה פלסטיק שמכסה את הקערה מפני התזות.
באשר לקבצים המצורפים, זה בדיוק העניין, שעליך להחליט בעצמך אילו מהם אתה צריך ואילו אתה יכול להסתדר בלעדיך.

ראשית, המכונה נקנית כמיקסר בצק, ואז תוכלו להרחיב את היכולות (יש כבר 20 קבצים מצורפים). מבחינתי אינך יכול להסתדר בלי מטחנת בשר ונחיר לרידוד הבצק.
קושאריק
כאן כתוב על הקבצים המצורפים: 🔗... רק בעת ההזמנה, קרא בעיון רב איזו סדרה (או יותר טוב - התקשר לנציגות, ילד מאוד תיאר לי הכל נכון). לגבי KM020 - יש דלי, לדעתי, יותר מ -7 ליטרים. גם בשלי, כמות הלבנים המינימלית להקצפה היא 3 (מניסיון). מישהאז אני חושב על פנסוניק. חמות קנתה את זה במתנה - היא מאוד שמחה.
גולשאט
כן, אני מסתכל על הסדרה - חלק מהקבצים המצורפים למכונות שף, חלק עבור מייג'ור, ונראה כי KM 020 לא אחד ולא השני
מישה
KENWOOD - 010 מסדרת TITANIUM. הערכה מכילה חוברת, המתארת ​​בפירוט את הקבצים המצורפים, ומציינת לאיזו סדרה הם מתאימים במיוחד
KENWOOD-020 מאותה הסדרה (רק עם קערה גדולה יותר).
כמעט כל התוספים מתאימים לסדרת טיטניום, בתוספת לכונן האמצעי, מכיוון שמכונת המטבח כוללת שלושה כוננים, בניגוד לאחרים.
לקנוודס הסדרה הבאה: CLASSIK: מייג'ור, צ'יף וטיטניום: מייג'ור, צ'יף. Kenwood-010 (זהה ל- 020) מסדרת השפים TITANIUM.
גולשאט
תודה על התשובה המפורטת. היום כבר התקשרנו, הבטחנו לשלוח את הקטלוג, ואזמין. לעת עתה אזמין מטחנת בשר, זרבובית לרידוד בצק, קולפן תפוחי אדמה, מכונת קרח ומסננת לטחינת ירקות. אנחנו עדיין צריכים למצוא מקום לכל דבר ב- STE. אני פשוט לא יכול להחליט עד 020 או 010 לקחת.
מישה
ההבדל בין 010 ל 020 הוא רק בנפח הקערה. ב 020 זה בערך 7 ליטר, זה נראה לי לא מאוד נוח, כי בנפח כזה לעתים רחוקות יש צורך ללוש. לפעמים אני עוזר לחפירה שלי. ל- 010 כ -4.5 ליטר. באופן כללי זה תלוי בך. מבין הזרבובים עדיין מחמירים את החותך המהיר, אבל אתה צריך להסתכל, הם מגיעים עם שלושה ושש דיסקים.
קושאריק
גולשאט, אני תומך גם במישה - הכרך 010 מאוד אופטימלי. 4.5 ליטר זה כבר דלי קטן :) ו 020 הוא הרבה יותר יקר. והם הביאו לי מנקה שפשוף, אני אקח אותו לשבוע - אני אדווח על זה.
מישה
מישהו כבר הזמין טחנת דגנים? אשמח לשמוע עליה משוב. בעסקי המאפיות שלנו זה הכרחי מאוד.
העובדה היא שיש שניים מהם בקטלוג - A941A ו- A1412. וגם להכנת קמח טבעי.
גולשאט
ציטוט: GruSha

גולשאט, יש לי 010.אני מאוד שמח עם מכונת הכתיבה שלי ...
גרושה, אילו קבצים מצורפים יש לך? איך אתה אוהב את מטחנת הבשר? אין לנקות שם סרטים? החיה?
מישה
מבין החרירים יש לי רק מטחנת בשר (אגב, אני מאוד שמח). לכל השאר, בדיוק כמוך, אני רק מסתכל אם הם נחוצים. ברצוני להזמין טחנת רידוד ובצק.

לישה בצק כופתאות הדוק בקלות. לפעמים אני סומכת גם על הלחם שלה, כשלדוגמא יצרנית הלחם עסוקה בלחם לבן, אני לישה שיפון בקומבינה ואופה בתנור.
GruSha
MISHA, בשביל לרדד את הבצק שיש לי ואני מרוצה ממנו יותר מאשר עם קבצים מצורפים אחרים
מישה
אני מצטרף לבקשה, אנא ציין את מספר הזרבובית. יש כבר חמש כאלה! A970, A971, A972, A973 ו- A974. אז איזה יש לך ומה היא יכולה לעשות? ספר לנו עוד על שלך, אנו מעוניינים.
אלכסנדר אור 1
שלום. הוא נתן לאשתו קנווד 020 ב- D.R. בזמן שאנחנו מסיימים את התיקון, הוא סרק. מיד לקח את החרירים - לגלגול הבצק A970 - הוא העיקרי; קולפן תפוחי אדמה. מטחנת הבשר הייתה בונוס. חרירי A971-972- מכינים אטריות מסוג 4 ורוחב 6 מ"מ, A973-974 - מכינים ספגטי מסוג 1.5 מ"מ. רק רולדת בצק בעובי 970 מוסדרת.
גולשאט
זהו הקובץ המצורף A970. אני מבין שהיא רק מתגלגלת. מומחים ומשתמשים, אנא ספרו לי.

11.jpg
מכונת מטבח Kenwood (1)
גולשאט
זהו הקובץ המצורף לטליאטלה A971

22.jpg
מכונת מטבח Kenwood (1)
גולשאט
Maker Tagliolini - A972

33.jpg
מכונת מטבח Kenwood (1)
גולשאט
יצרנית ספגטי - A974

44.jpg
מכונת מטבח Kenwood (1)
גולשאט
מצמד טרנטה - A973

55.jpg
מכונת מטבח Kenwood (1)
אלכסנדר אור 1
כדי להבהיר, כן, הבנתם נכון, לכל מצורף לבצק יש את המטרה שלו. ומחרירי הבצק לקחתי עד כה רק את ה- A-970. עבור AshiPki בהודעה הקודמת
אופה אוטודידקט
ציטוט: MISHA

כן, טוב, איך אתה יכול להחליט. , לראות את כל הזרבוביות האלה, להרגיש, אז יהיה קל יותר להחליט. אני חושב לקחת אותו לגלגול הבצק ולספגטי. חבל שאין חיבור לאטריות, אני מאוד אוהב מרק עוף עם אטריות ביתיות.

קל כמו להפגיז אגסים - הכינו ספגטי - התייבשו מעט וחתכו אותו בסכין. זה כל מה שיש בזה.
או קנו מצורף אטריות רחב, שנקרא גם טליאטלה אטריות רחבות (לדעתי).
ועדיין - אני חושב שבאתר קנווד כתוב בפירוט רב יותר על רוחב פס הגזירה.
מישה
ציטוט: אופה אוטודידקט

ועדיין - אני חושב שבאתר קנווד כתוב בפירוט רב יותר על רוחב פס הגזירה.
עובדת העניין היא שאין מידע על הרוחב באתר הרשמי של קנווד. חלקם כמובן ניתנים להתאמה לאטריות, אך רק לאיזו. את כולם ניתן היה לראות, להשוות ולבחור.
אופה אוטודידקט
ציטוט: MISHA

עובדת העניין היא שאין מידע על הרוחב באתר הרשמי של קנווד. חלקם כמובן ניתנים להתאמה לאטריות, אך רק לאיזו. את כולם ניתן היה לראות, להשוות ולבחור.

כתוב את שם האטריות ולך לחנות עם מבחר גדול של פסטה איטלקית והסתכל על האריזה, שם כתוב הרוחב. אז תגלו איזה קובץ מצורף אתם צריכים.
מנהל
ציטוט: MISHA

עובדת העניין היא שאין מידע על הרוחב באתר הרשמי של קנווד. חלקם כמובן ניתנים להתאמה לאטריות, אך רק לאיזו. את כולם ניתן היה לראות, להשוות ולבחור.

עבור אל www. קנווד. su, שם אתה יכול לראות בבירור את גודל האטריות מהתצלום, ודברים אחרים, ויש תיאור.
מישה
מישהו הזמין בעבר מכונת חיתוך במהירות גבוהה 6 דיסקים? האם בערכה יש פומפיה לביבות תפוחי אדמה, שתפו.
גולשאט
הוזמן
בחרתי במודל 010, הזמנתי חותך מהיר מהקבצים המצורפים, מטחנת בשר בפני עצמה, יצרנית גלידה, קולפן תפוחי אדמה, A970 ומסננת (לעתים קרובות אני מכין לזניה, נמשך אותי הסיכוי לקלף עגבניות. , וזה צריך להיות נוח לנגב גם פירה). פשוט שכחתי את מצרף ההדרים, אבל נו טוב, אז אקנה אותו.
סופים
תגיד לי, מה ההבדל בין מכונות מטבח KM010 לסדרת פרוספרו?
גולשאט
למיטב הבנתי, חרירים מ- KM 010 אינם מתאימים לפרוספרו, למכונות מסוג 010 יש שלושה שקעים לזרירים, יש כאלה במהירות גבוהה ובמהירות נמוכה, בפרוספרו נראה כי המהירות מותאמת ידנית. נראה כאילו חרירים לא קונים בנפרד עבורה.
סופים
נראה כי הכל בפרוספרו - דגם 266 - מטחנת בשר, מסחטה, מכבש הדרים וכו '. איזו מכונית הכי טובה?
מישה
ההבדל הוא שסדרת פרוספרו עשויה מפלסטיק.

ומהירות 010 מותאמת ידנית. התמונה שלי צריכה להציג גלגל עם חלוקות מ -1 עד 6. יש גם מצב דופק ומהירות מרבית.
גולשאט
זה ברור. אני מתכוון ל- 010 יש חריצים במהירות גבוהה ונמוכה, ולפרוסרו אין. לדעתי 010 בהחלט טוב יותר. הזמנתי 010 לעצמי. אני עדיין מחכה
מישה
ל- 010 קנים מהירים, נמוכים ובינוניים, אם כי רק זרבובית אחת משמשת למהירות בינונית, אולי אחר כך הם יגיעו עם יותר. עבור סדרת פרוספרו, אתה צריך גם להסתכל על איכות הצמדות הבצק, הן יכולות להיות גם עם חלקי פלסטיק. ל- 010 יש חרירים איכותיים מאוד, אגב הוא ניצח. הוא, כמובן, יקר, אבל שווה את זה.
74
האם 010s שלך יש מהירות חלקה או בין 1 ל 6 קפיצות? אני לא מצליח להבין את זה עם ה- 010 שלי .... אני לא חלק .... ובבקשה ספר לי את המתכון המדויק לבצק כופתאות, מגניב .... אנסה את המכונה שלי .... אני הכינו כופתאות, אבל זה נראה רך, אבל הפרופורציות המדויקות אינן ידועות (((
ועוד ... אנא הסבירו .... אם תסובבו את כפתור המהירות נגד כיוון השעון "0" תהיה האות "P" - מה זה אומר ??? ואם אתה מסובב את זה עוד יותר נגד כיוון השעון, אז משהו נלחץ ואז זה בכלל לא מסתובב עם כיוון השעון .... או שסובבתי את ראשו לחלוטין ... איך אני בכלל מתמודד עם הידית הזו? עֶזרָה
מישה
לא אמורות להיות קפיצות, הכל מווסת בצורה חלקה מאוד, (y) והאות "P" היא מצב הדופק. מהירות מ -1 עד 6 נקבעת על ידי הגלגל, אך הדחף אינו קבוע על ידי הגלגל, אתה מחזיק אותו במצב דחף בידך והקומביין פועל במהירות מקסימאלית, וכאשר משוחרר, גלגל המהירות חוזר למצב אפס הקומביין חייב להפסיק. אה: אני מקווה שלא התבלבלתי עוד יותר עם התיאור, למעשה הכל פשוט.
helenpuch
קניתי את Kenwood KM 010 לפני כשנה, הסט כלל בלנדר ומטרפה למכות, מיד קניתי קולפן תפוחי אדמה, מגרסה במהירות נמוכה עם קבצים מצורפים. עם הזמן קניתי מטחנת בשר, מכשיר לקציר ומסחטת מיץ צנטריפוגלית. שלב סופר דופר.
מקציפים בצורה מושלמת, לשים בצק מכל עקביות, זה מגניב להכין פירה עם זרבובית בצורת K - פשוט הוסיפו חלב וזהו; לעתים קרובות אני מכין מילקשייק מגלידה בבלנדר, לעתים נדירות אני משתמש בקולפן תפוחי אדמה, אם תפוחי האדמה אינם בגודל זהה או מגושמים, אז הם לא מתקלפים היטב. ובכל מקרה אתה צריך להוציא את ה"עיניים ", אז זה לא שווה את זה; המגרסה במהירות נמוכה גם לא מאוד טובה - היא מתאימה למוצרים רכים: מגרדים תפוחי אדמה, גבינה, מלפפונים חתוכים, קשה היה לדחוף אותם בכוח, פחדתי להישבר, אז לא אהבתי את זה ; מטחנת הבשר טוחנת הכל, אם כי יש ורידים והסרט מהבשר מתפתל על בסיס הביצה ליד הסכינים, אבל אני חושב שזו לא בעיה כזו, בהשוואה למטחנות הבשר שהיו לי, היו להם אותו דבר, ואפילו תותי פלסטיק, לעזאזל זה עף כמו משוגע

חיבור הקציר פשוט מקסים: לגרד, לחתוך, לקצוץ אין מה לעשות, אפילו נטשתי את הבלנדר של BOSCH שלי. בקובץ המצורף הזה יש סכיני חיתוך טובים מאוד. נכון, הקערה בזרבובית היא מפלסטיק, וזה רע, הגזמתי אותה והחתיכה נשברה.
השתמשתי במסחטת המסחטה פעם אחת: הם ניסו להכין מיץ עגבניות כך שהעוגה הייתה לחה יותר מהמיץ, הם לא ניסו לסחוט את השאר
את שאר החרירים אני אקנה לאורך זמן - אדווח
הִתלַהֲבוּת
"מישהו כבר הזמין טחנת גריס? אשמח לשמוע על כך משוב. בעסקי המאפיות שלנו, זה מאוד הכרחי" MISHA

אה-הא, יש אנשים כאלה רק הם עוד לא פרקו את הקופסה עם הטחנה, והם כבר שברו את הראש בכל השאלות:
- איפה לקנות דגנים?
- לשטוף אותו או לא לשטוף אותו, ואם אתה שוטף אותו, איך לייבש אותו?
- עד כמה לטחון את התבואה הזו ממש, כי לא ראיתי קמח דגנים בעיניי ...
- האם ניתן להכניס פרג בטחנה ... אה, אינך יכול לרשום את כל מה שהייתי רוצה לדעת, אך נראה כי יהיה צורך לחקור אותו בשיטת פוק מדעית.

יש לי 1412. לפי מה שהבנתי מהתשקיף, רק זה מתאים ל 010. עם זאת, לא הייתה ברירה, רק זה היה במבצע, ולקחתי אותו.
דַחלִיל
הִתלַהֲבוּת כתב על פרג בטחנה ... יש לך אבן ריחיים, לפי הבנתי?

יש לי קיצצ'ן עיד וטחנה בשבילו. ישנם שניים מהם לשילוב זה. אז זה שעבור תבואה יבשה (קניתי את זה), כלומר חיטה, שיפון, אורז, תירס וכו ', לא יכול לשמש לזרעי שמן כמו פרג, פשתן וכו'. הנה מודל נפרד לטחנה שלהם ונראה שלא אבן ריחיים. אולי באנלוגיה באותה צורה?

אולי יש הוראות על כך בהוראות?
הִתלַהֲבוּת
ציטוט: דחליל

הִתלַהֲבוּת כתב על פרג בטחנה ... יש לך אבן ריחיים, לפי הבנתי?

אה, בדקתי את הפוסט הזה. לא, יש לי טחנת מתכת, A941A. ברשימת הקבצים המצורפים יש גם אבן ריחיים - A1412, אבל אם אתה מאמין לדיסק עם דימוי הפעולה של קבצים מצורפים לצ'יף 10, אז המתכתית מתאימה לו. בנוסף, התיאורים של שתי הטחנות הללו נבדלים במילה אחת בלבד - מתכת או אבן ריחיים, ואז הכל זהה לחלוטין - להכנת קמח טבעי, כולל ללא גלוטן: אורז, חיטה או דוחן.
בהוראות הטחנה עצמה, הרשימה מתווספת בשיפון, שעורה, כוסמת ושיבולת שועל. מבולבל מהביטוי שכל סוגי הדגנים חייבים להיות יבשים לחלוטין, אחרת המכשיר ייסתם. פרג בקושי ניתן לייחס לגרגרים יבשים ... אז כנראה שלא אחליט על פרג בטחנה. חבל ... הייתי רוצה לטחון את הפרג))
יִבּוּשׁ
יום טוב ! קח לשורותיך את אלה שמחכים ומחזיקים במכונה הנפלאה הזו))) באופן כללי הזמנתי מכונית באינטרנט, כי בחנויות שלנו המחירים הם אוי-אוי-אוי איך הם נושכים - באתר האינטרנט האנגיליאני שבו הזמנו הדבר הזה (ניסינו באנגליה, מכיוון שהם קראו באתרים מה הם אומרים עבור אנגליה שהם עושים באנגליה, ולכל העולם אתה מבין איפה - עד כמה המידע נכון - אני לא יודע) הורה 010 טיטניום, אז עכשיו אני מתייסר מהשאלה - הסט כולל - בלנדר זכוכית, וו בצק ומגן למטרפה ומתיז ומעבד מזון AT 640, הכולל סכין לחיתוך וגם גרבונים-פרוסות, (ראיתי ב את ההוראות למכונה) הם רצו להזמין A998-graters-slicers, ובכן, יש אותם graters ואין סכין לקיצוץ, אז AT 640 זהה לזרם A998 ללא סכין? בעלי רכב, אנא הסבירו!
בנוסף הזמנתי מטחנת בשר (נמשך מהעובדה שאפשר לעשות את הנקניקיות) וגם AT 910 - זרבובית להכנת פסטה, עם 6 דיסקים לצורות שונות, אבל איפה אפשר להשיג מתכונים לפסטה הזו, לא ידוע לכם ?
כשחשבתי על הטחנה, סירבתי - לעתים רחוקות אני משתמש בקמח וכוסמת ותירס ועוד שונים, ואני קונה בלי שום בעיות, רציתי להזמין זרבובית לאטריות, אבל חשבתי שזרבובית עם גלגלת + זרבובית עם החוט היה יקר (אני לא מבין שאי אפשר לספק את זה שמגלגל את הציפורן הנשלפת מהשכבה?), אני אקנה אחר כך, אולי הייתי רוצה לקנות גם זרבובית כזו למגרדת גבינת אגוזים, ובכן, עם גרגרי תופים כמו מטחנת בשר, אבל באתר שבו קנו זה לא היה
כַּעַך
AT 640 ו- A998 הם דברים שונים לחלוטין, ובכן, אגב, ניתן לראות מהתמונה, 640 היא קערה קלאסית של קומביין קונבנציונאלי, כוללת 3 מגרסות-מגרסות וסכין מסוק. בעת ההזמנה בחרתי בזה, מכיוון שמבשלת פיליפס האחרונה שלי עבדה לפי אותה תוכנית, אין דבר נוח יותר להכנת חומרי גלם לטיגון מרק ולסלטי ירקות מגורדים פרימיטיביים. פלסטיק הקירות דק, הוא רועד בזמן העבודה, אך הוא עושה את עבודתו, אומנם הוא גרוע יותר מקודמו, אך הקערה הזו הייתה העובדת העיקרית.998 מושחז במיוחד לפומפייה / מגרסה, לא תוכלו לקצוץ בצל או נניח אגוזים בתוכה, אך לפי מה שאני מבין, תוכלו לגרוס הרבה יותר עם 998, מכיוון שקערת 640 היא קטנה למדי ו יש עוד 3 תוספות עד 998. מגרפים.
המתכון לפסטה הוא הנפוץ ביותר. 1 ביצה -100 גרם קמח, הגשה לבחירתכם. ביצי Essno וקמח שונים, אבל הפרופורציה היא לגבי זה, אתה צריך להסתכל על העקביות. תן לעמוד חצי שעה לפני החיתוך.
יִבּוּשׁ
ואז אני פשוט לא מבין מה לעשות, אם אני מזמין עוד 998 אז יהיו לי 2 סטים של מגרפים (בעלי, לעזאזל, הזמנתי גם 2 מגרפים נוספים) למה אז לעשות מכשירים שונים עם אותה סט של מגרפים?
בייגל, ואני ואני ראינו את אותו פיליפס (אמנם שלי עובד עכשיו, אך ניכר שהוא לא מחזיק מעמד זמן רב (פלסטיק נשחק לחלוטין על מחזיק הפומפיה, ולכן הצלחת מקפצת לעיתים קרובות במהלך העבודה). הם הרגיזו אותי מאוד ואמרו שקנווד מתחכך יותר מפיליפס, קיוויתי לעבודה טובה יותר, לסוג כזה של כסף
תודה על מתכון הספגטי
כַּעַך
נניח, 640 טוחנים בצל גרוע יותר, הוא משפשף אותו כמעט באותה צורה, הקערה פשוט קטנה מדי .. לא הזמנתי 998, המשפחה קטנה, אני לא זקוקה לייצור תעשייתי. הדבר הכי מעצבן אותי באופן אישי הוא שבזבזתי הרבה זמן לקנות מכונת פסטה נפרדת ומכונת גלידה כשהקומביין הישן היה בחיים, ועכשיו אני כל הזמן מתפתה לחרירים האלה אני אקנה גם מגבון למועך מספר דגם תפוחי אדמה לאטריות לגלגול ב- 970 שלי, בפירוט רב יותר רק בווידיאו.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם