אגוז
שלום. סלח לי שמיהרתי מיד לשאלה .. חיפשתי בכנות חיפוש - נראה שהבעיה לא הכי שכיחה. ואני עוד לא יודע מה לעשות. ליתר דיוק, אני יודע שזה נראה הגיוני להתקשר למאסטר, אבל החלטתי לשאול אם למישהו יש מצבים דומים.

הייתה לי מכונית (9060) מאז אוקטובר, ומיד כשלישה בצק תלול, הוא התחיל להוציא ריח לא נעים של משהו שנשרף מאחור (איפה האוורור), בלי עשן, המכונה לא נתנה טעויות , גם לא היו רעשנים או צלילים זרים אחרים. הבצק נלוש מעט (עד 1 ק"ג אם יחד עם מים) והמהירות המומלצת בעת לישה עם וו לא עלתה על. החיווט בסדר. עם קבצים מצורפים אחרים לא הבחנתי בריח כזה. אף אחד לא נתקל בדומה דומה? או אולי הריח הזה במהלך העבודה די מקובל? לא יכולנו לומר שום דבר מובן לגבי תמיכה טלפונית.
אולגה VB
אגוז, ברוך הבא לנושא!

לפעמים טכניקה חדשה, מעודף חומר סיכה, עד שהיא נושפת את כל מה שמיותר, מתחילה להתנהג ככה, כפי שאתה מתאר. במקרה זה, חשמלאים אומרים כי יש לשרוף את המגעים של הציוד החדש.
אבל זה לא אמור להימשך זמן רב מדי, כי בדרך כלל, תוך כמה שעות פעילות, עודף חומר סיכה נשרף, המגעים נשרפים וריח הצריבה נעלם.
במקרה זה, אתה לא צריך לדאוג.
אבל לפעמים זה יכול להישרף ואף לנצץ כתוצאה ממגע לקוי. מצב זה גרוע יותר ובמקרה זה יש לנקוט באמצעים.
לכן, באופן אישי, הייתי מתבונן, ואם לאחר 10 שעות עבודה הריח לא נעלם, עדיין הייתי מתקשר למאסטר מהשירות.
ואם במהלך הפעולה אתה יכול לתפוס פיצוח אופייני, כמו עם שקע פגום, אז זה לא רצוי להפעיל מכונה כזו ויש להתקשר לאדון מייד.

בהצלחה!
אגוז
אולגה VB, תודה רבה לך! ולקבלת הפנים, ולתשובה כה מפורטת! חשבתי על סיכה, אבל נראה שתקופת השחיקה תהיה מהירה יותר, ועכשיו חשבתי שוב אחרי שקראתי את מה שכתוב למעלה, טוב, באמת - טוב, היא לשה בצק תלול 6 פעמים במהלך תקופה זו במשך 5-7 דקות, "זה לא יספיק" (עם)
אמשיך לצפות.
al2
אגוז, יש לי אינדוקציה די לאחרונה מסוף דצמבר וגם כשעובדים אפילו עם בצק לא תלול במיוחד, מופיע ריח לא נעים של חיווט שרוף. במצבים אחרים אין ריח, אך מתרחש אידוי חזק וזורמים מים. לא קריטי, אבל מפחיד, ובכן הבנות הציעו שזה עבור רבים.

בנות שמצפות ליצרן שייקים, זה יצא למכירה אצל שף בישול. מחיר 4990, לא זול.
אגוז
al2, תודה! התמונה מתבהרת, אחרת גם הייתי מודאגת מאוד.
ויקטו_ריה
בנות, אמרי לי בבקשה
אני לשה בצק קריר לאטריות, הנפח הוא 600, זה מרגיש כאילו קשה לרכב, הוא מאט מדי פעם, וברגע כזה משהו נסדק בתוכו. נבהלתי, כיביתי אותו, לישתי אותו ידנית. אולי מישהו כזה?

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם