לחם סובין ארומטי מבושל

קטגוריה: לחם מיוחד
לחם סובין ארומטי מבושל

רכיבים

הַלחָמָה:
קמח שיפון c / z (טפט) 50 גרם
סובין (כלשהו) 40 גרם
קמח חיטה c / z 30 גרם
כוסברה (קצוצה) 2 כפית
מאלט מותסס 10 גרם
מים רותחים 250 מ"ל
בצק:
כל הבירה
קמח חיטה c / z 100 גרם
קפיר 80 גרם
שמרים יבשים 2 גרם (1/2 כפית)
בצק:
מים חמים 100 מ"ל
סוֹלֶת 30 גרם
סוכר 2 כפית
כל הבצק
קמח חיטה בכיתה א '(יכול להיות פרימיום) 280-300 גרם
הל טחון 1/2 כפית
שמרים יבשים 3 גרם (3/4 כפית)
מלח 9 גרם
גהי (אתה יכול פשוט חמאה) 15 גרם

שיטת בישול

לחם זה משלב ארומה יוצאת דופן וטעם מדהים עם היתרונות של סיבים ולחם מלא מלא מותסס. למעשה, לחם זה הוא גרסה של לחם פונקציונלי ועונה באופן מלא על כל הסימנים של מוצר מזון בריא. אבל רציתי לעשות את זה מאוד דומה ללחם ארומטי מסוג "ריז'סקי". מכיוון שאני לא אוהבת לטרוח עם מחמצת, יצרתי מתכון להחלפה מלאה שלהם - לבצק ארוך ובדיקה אוטומטית של בצק באמצעות שמרים בשילוב עם קפיר. תחליף זה זהה מבחינת התכונות המיקרוביולוגיות והאורגנולפטיות לבצק החמצן, אך דורש מהאופה הרבה פחות מאמץ וזמן אישי עם תוצאה צפויה יותר. עם זאת, השתמשתי בתכונות הטכנולוגיות העיקריות של הכנת לחם מסוג "ריז'סקי", כך שהולדת הלחם הזה תארך זמן רב. אמנם, כפי שחישבתי במיוחד, הזמן האישי ייקח כחצי שעה.

במיכל עם מכסה מערבבים את כל הרכיבים היבשים של המבשל ויוצקים מים רותחים, מערבבים היטב בעזרת כף וסוגרים את המכסה. עלי התה עבים. המלט שלי נוזלי, אבל סמיך - מסט הקוואס. אני פשוט טחון את ההל בטיט. מניחים לתלול למשך 30 דקות ומצננים.
מוסיפים לחלב את כל מרכיבי הבצק ומערבבים היטב. אני עושה את כל זה בעזרת כף, אם כי גם הבצק יוצא סמיך. סוגרים במכסה או בנייר כסף ומשאירים בטמפרטורת החדר למשך 4.5-5 שעות. ברגע שהשארתי אותו במשך 8 שעות, שום דבר רע לא קרה, אבל הלחם חמוץ מאוד (אם כי אולי מישהו אוהב את זה).
חצי שעה לפני הלישה הצפויה של הבצק יש להשרות את הסולת עם סוכר בכמות המים שצוינה. לאחר מכן מוסיפים בצק, קמח, הל ושמרים, ללוש את הבצק כ -20 דקות. אני מוסיפה קמח 280 גרם, הבצק די תלול ואלסטי, אבל אם הוא נדבק לקירות אז אפשר להוסיף עוד קמח, אבל לא למהר. ואז מוסיפים מלח וחמאה מרוככת ולשים עוד 5 דקות. אחרי זה הבצק בכלל לא נדבק לשום דבר. השאירו מתחת לסרט לתסיסה בטמפרטורת החדר למשך 2.5-3 שעות. במהלך תקופה זו, קפלו פי 4 בערך כל 30-40 דקות. יחד עם זאת, הבצק כלל אינו דורש להבה של קמח, הוא רך, אלסטי וכבר עם ארומה נעימה.
לחם סובין ארומטי מבושל
הבצק "נמתח-מתקפל" ויוצר מתחת לסל הגהה משלך או מתחת לכל מיכל מכוסה במגבת, לתוכו מניחים את הבצק עם התפר כלפי מעלה. מניחים את הסלסילה (או המיכל) עם הבצק בשקית ניילון גדולה, קושרים אותה היטב ומעבירים למקרר למשך 14-18 שעות. למעשה, לא נעשה שום דבר מיוחד במבחן.
לחם סובין ארומטי מבושל
אנו מוציאים אותו מהמקרר ומשאירים אותו בתיק להתחמם לטמפרטורת החדר למשך שעה. אנו מסירים את החבילה. תראה, אתה יכול לראות שהבצק גדל בצורה ניכרת במקרר. אנו מפעילים את התנור בטמפרטורה של 250 * צלזיוס.
לחם סובין ארומטי מבושל
הופכים את הבצק בעדינות על נייר אפייה. אנו מבצעים חתך אמצעי ומכסים בנייר כסף עד לחימום מלא של התנור.אני אופה על אבן עם מחבת בתחתית תנור האדים. אפשר לאפות מתחת למכסה המנוע או בקלחת. יש לחמם את האבן, נייר האפייה, מכסה המנוע או הקדירה עם התנור.
לחם סובין ארומטי מבושל
אנו אופים בחום של 250 * צלזיוס במשך 20 דקות עם אדים, מסירים את האדים ומורידים את הטמפרטורה ל -190-200 * צלזיוס ואופים עוד 35-40 דקות. אנחנו מוציאים להתקרר על רשת.
לחם על פי המתכון השלם מתקבל במסה של 840 גרם. יפהפה, רכה, ארומטית במיוחד וטעימה מאוד עם פירור ססגוני וקראסט פריך. הפירור אלסטי, אינו מתפורר בעת חיתוך, יש חמיצות קלה אופיינית. ואיזה ארומתרפיה כל הזמן במהלך הכנת ואפיית לחם! מממממ ..... !!!

לחם סובין ארומטי מבושל
לחם סובין ארומטי מבושל

הערה

בנוסף לארומה והטעם המדהים שלו, לחם הוא לחם פונקציונלי שלם. הוא מכיל הרבה סיבים, ויטמינים ומינרלים מקמח מלא וסובין. תסיסה מלאה בנוכחות פלורת חלב מותססת ובתנאים של אוטוליזה הופכת חומצה פיטית לצורה הניתנת להטמעה, שהיא מניעה של הפרעות במערכת העיכול, אנמיה, אוסטאופורוזיס ובעיות נוירולוגיות רבות. הלחם מועשר בחומצות שומן קצרות שרשרת, המווסתות את חילוף החומרים, את תפקודן של המערכת האנדוקרינית, החיסונית והעצבים ומונעות אלרגיות, סוכרת ומחלות לב וכלי דם.

טטיאנה 1103
לחורה של לינה יש לחם חדש אחרי שהתחלתי לאפות לחם בריא על פי המתכונים שלך, אני מבקש רק אותו, בלי קשר למקום שהוא נאפה בתנור או מכין לחם מצטער שלא תמיד ניתן לדווח
לִילָך
אה, כמה טעים תהליך הבישול! אנסה לעשות
לינאדוק
טטיאנה, אני שמח שלחמים מוצאים מעריצים! פקיות לבריאות!
אניה, תודה! אני עדיין מעכב את רגשותיי
בורקובנה
האווו הלחם שלנו לינוצ'קי.. הורדה ... היום נעלם, אבל מחר או מחרתיים בהחלט אתחיל לבשל אותו. יפה עד כאב, שימושי והכל במלאי.
לינאדוק
בורקובנה, בחייך, מצעים! ואז דוח ממך
חוברת 1
ואני אעשה מחר או מחרתיים, האם אוכל? היום איחרתי, לא אתאים למרווחי הזמן. רק שלי יהיה עגול, כי בקלחת. או אולי אני אשנה את דעתי, פשוט אשים אותו על נייר אפייה, זה פוגע בצורת הלחם שאני אוהב!
לינאדוק
ציטוט: paramed1
ואני אעשה מחר או מחרתיים, האם אוכל?
פחית!
ציטוט: paramed1
בקלחת.
ובקדירה הוא יפה ורך יותר, אבל הצורה נוחה יותר בתחתית. אבל יש לי רעיון לאפות את זה אצל יצרנית אווז. רק היא בארץ. לכן, ישנן שתי אפשרויות: או להביא ולאפות, או לאפות שם.
אמנם לא, יש אפשרות שלישית: נסה את האפשרות המעוצבת. אבל יש צורך בתיקון כאן
אולגבות

ואם התנור נמצא בגוסיאטניצה, הכל לפי המתכון? אני רוצה לנסות לאפות בגוספר. בצק כבר עומד.
לינאדוק
אולגהכן, הכל במרשם. רק בגוספר. יש לחמם את הרוסטר יחד עם התנור ולהעביר בזהירות את הבצק ישירות על הנייר לצלייה, לסגור את המכסה למשך 20 דקות ב 250 *, ואז לפתוח ולהנמיך את הטמפרטורה ל 200 *. אתה יכול להפוך את נייר האפייה על פיו, להעביר את הנייר עם הריק עליו ולכסות אותו מעל בגוספר מחומם הפוך כמו מכסה. שוב למשך 20 דקות ואז הסר והנמיך את הטמפרטורה.
אולגבות
תודה לינה. נאפה מחר. בכל זאת, בהסגר מאולץ. עלינו להעסיק את עצמנו בעבודה מועילה.
קטקו
ילדת אווז נוכחת)
תודה, לינה
לינאדוק
ציטוט: אולגבות
עלינו להעסיק את עצמנו
וריחני
ציטוט: קטקו
ילדת אווז נוכחת)
אני יודע אני יודע, קטיושה ! כבר זכרתי את ילדת האווז שלך בצער קל בהיעדרה.
אולגבות
כאן היא אפתה לחם, כמובן לא נאה כמו לינה שלך, אבל בכל זאת ריחני וטעים מאוד. אפוי על מחבת מתחת לברווזון. נייר אפיה חדש, המשמש לראשונה, נדבק היטב. אני גם אאכל ואעבוד על טעויות.
רציתי להכניס תמונה, אבל זה לא הצליח.
לחם סובין ארומטי מבושל
קרה. תודה על המתכון.
קטקו
ציטוט: אולגבות
נייר אפייה חדש, המשמש לראשונה, נדבק חזק
אולגהזה נייר כזה, אין מה שיעזור לה, היה לי אחד, זה אפילו לא יעזור לשומן
לינאדוק
אולגה, לחם טוב מאוד! אבל נראה לי שהוא לא התרחק טוב. או שהיה לו קר מאוד, או שהזמן היה קצר. אם הוא נכנס רע למקרר, אז אתה יכול לעצב אותו, להחליק אותו בידיים רטובות ולהשאיר אותו לעמוד עם אדים במקום חם במשך שעה וחצי. ואז לא לחתוך.
אולגבות
כן, כנראה שמיהרתי לאפות אותו, הייתי צריך לתת לו מרחק רב יותר. החזקתי אותו אחרי המקרר למשך שעה, אבל כנראה שזה לא הספיק לו. אני אשקול את זה בפעם הבאה.
קטקו, קתרינה מעליבה. נצטרך להשתמש בנייר שאינו אפייה. קניתי אותו במיוחד כי הוא כבר נחתך לסדינים. חשבתי שזה יהיה נוח
לִילָך
לינה, אני אסירת תודה על לחם הקסם הזה. אפוי בקלות. הטעם פנטסטי! אהבו את כולם! שלושה אנשים נוספים הזמינו.
לחם סובין ארומטי מבושל
לחם סובין ארומטי מבושל
לינאדוק
אניהאיזה גבר נאה! ילדה חכמה! אני שמח שהכל הסתדר מיד. פקיות לבריאות!

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם