עוגה "אפונה של פירות יער"

קטגוריה: מַמתָקִים
עוגת אפונה של פירות יער

רכיבים

עבור קונפי פירות יער:
מחית פירות יער 200 גרם
סוכר טַעַם
ג'לטין (לג'לטין) 6 גרם
מים 30 מ"ל
לקונפי פרי:
מחית משמשים 200 גרם
סוכר 40 גרם
ג'לטין 6 גרם
מים (לג'לטין) 30 מ"ל
למוס:
חלב 130 מ"ל
שוקולד לבן 150 גרם
גרידת לימון 1 \ 2 יח '
קרם 33% 250 גרם
ג'לטין 10 גרם
מים (לג'לטין) 50 מ"ל
לזיגוג:
סוכר 200 גרם
מים 150 גרם
ג'לטין 8 גרם
מים (לג'לטין) 40 מ"ל
טופס 14 ו -16 ס"מ

שיטת בישול

ראיתי תמונה של העוגה איכשהו ובאיזשהו מקום. ומאוד אהבתי את העיצוב - אנחנו נעשה את זה, אבל עם שינויים קלים. פירות יער כאן אתה יכול לקחת כל צבע וצבע. שלבו משמשים עם אפרסקים 50 עד 50. פשוט היה לי ריבת משמש - לא הוספתי סוכר.

אופים ביסקוויט לפי המתכון האהוב עליכם בתבנית 16 ס"מ.
עוגת אפונה של פירות יער
לקבלת קונפי פירות יער, שפכו ג'לטין עם מים ותנו לו להתנפח. אגרוף את פירות היער (יש לי דובדבן) עם בלנדר ושפשף דרך מסננת. מוסיפים סוכר ומרתיחים עד להמסה מלאה. מוסיפים לקונפי את הג'לטין הנפוח ומערבבים. מצננים לטמפרטורת החדר.
עוגת אפונה של פירות יער
מכסים את תחתית התבנית בגודל 16 ס"מ בניילון נצמד. שים על לוח. בעזרת כפית מורחים טיפות אפונה בצורה חופשית על תחתית התבנית. הכניסו לקור.
עוגת אפונה של פירות יער
עוטפים את תחתית התבנית בגודל 14 ס"מ בניילון נצמד ומניחים על צלחת. יוצקים את שארית התערובת לתבנית ומכניסים למקפיא עד להתייצבות קלה.
עוגת אפונה של פירות יער
לשכבת הפרי, שפכו ג'לטין עם מים, נקבו את המשמשים בבלנדר ושפשפו במסננת. מוסיפים סוכר ומרתיחים. מוסיפים ג'לטין נפוח - מערבבים ומצננים מעט. יוצקים על שכבת פירות היער ומסירים בקור עד שהיא מתמצקת.
יוצקים ג'לטין למוס עם מים. הביאו את החלב לרתיחה. מוסיפים את הגרידה, מכסים ומניחים לה להתבשל למשך 15 דקות. ממיסים את השוקולד. מחממים שוב את החלב ויוצקים אותו לשוקולד המומס דרך מסננת. ממיסים את הג'לטין הנפוח ויוצקים לתערובת השוקולד. מערבבים היטב ומצננים עד 35 גרם.
עוגת אפונה של פירות יער
מקציפים את השמנת הקרה עד לפסגות רכות. מוסיפים את תערובת השוקולד במנות. מערבבים עד לקבלת מרקם חלק.
עוגת אפונה של פירות יער
מוציאים את הטופס עם טיפות קפואות. מרפדים את דפנות התבנית בקלטת. יוצקים מעט מהמוס על גבי הטיפות, מעל מניחים את קונפי פירות היער-פרי הקפואים. יוצקים את המוס שנותר מעל החלק העליון וצידי הקונפי.
עוגת אפונה של פירות יער
חותכים את העוגה לקוטר של 14 ס"מ. מניחים אותה על המוס ומטביעים אותה מעט במוס. מכסים בנייר כסף ומכניסים למקפיא עד שהוא קופא לגמרי.
לזיגוג ניטרלי, יש להשרות ג'לטין במים. יוצקים סוכר לסיר ומוסיפים מים. רְתִיחָה. כשהסוכר מתמוסס, מרתיחים עוד דקה. מסירים מהאש ומוסיפים ג'לטין נפוח. מצננים עד 30 גרם.
עוגת אפונה של פירות יער
מוציאים את העוגה המוגמרת מהמקפיא, משחררים אותה מהתבנית ומהסרט. מעבירים למעמד ומכסים בזיגוג. אפשר לנקז עודפי זיגוג. העוגה תושם במקרר להפשרה למשך 4 שעות.קשטו כרצונכם.
עוגת אפונה של פירות יער
תהנה מהתה שלך!


אנג-קיי
עוגה עליזה. טעים ללא ספק. תודה)
וולז
אנג'לה,

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם