אגנס
שתף אילו שמנים צמחיים ריחניים שימשו באפייה ומה אהבת.
באתר, במתכונים יש חמניות מעודנות (אני בעצמי אוהבת לא מזוקק), שומשום, זית, חרדל, שמן אגוזים.

אתמול הייתי בסופר, עמדתי מול המדף עם שמנים: בוטנים, זרעי פשתן, דלעת, שמן אגוזי מקדמיה, שמן זית עם צ'ילי, כמהין, לימון ... אני רוצה הכל, אבל מה כדאי לקחת ומה לא אני לא יודע.

עזור לי בבקשה
פוסטרדרר
אני מאוד אוהב שמן אגוזים. מאוד ארומטי. כשאני מכין לחם כהה עם אגוזי מלך, במקום זית או חמאה, אני מוסיף אותו. ובכלל, זה ישתלב בחווה, הוא לא יאבד. הדג האדום שעליו מתגלה כמקלח
מנהל

הוספתי שמן חרדל ללחם לבן - זה טעים, אבל אין ריח מיוחד.
שמן נבט חיטה התווסף ללחם לבן עם נבט חיטה.
שמן זית ולחם שופע נוספו ללחם לבן עם חלב טבעי.
שמן עם כמהין התווסף ללחם איטלקי לבן, מרגישים את הטעם העדין הספציפי של פטריות, אהבתי אותו.
שמן זרעי ענבים התווסף ללחם לבן ושחור, הטעם לא מורגש. לשמן אין טעם בכלל, הוספתי אותו לסלט במקום שמן אחר. הם אומרים שאפשר לטגן עליו, לא ניסיתי את זה.
שמן חמניות לא מזוקק טבעי נוסף לחם שחור, לא היה שום ריח ברור.

בחנות "תבלינים אינדיאניים" על מ 'סוכארבסקאיה ישנם שמנים שונים בקבוקים קטנים, אתה יכול לקחת לדוגמא ואז להחליט על הטעם. (עיין קודם באתר שלהם)
פוגסקה
אני אישית השתמשתי, בנוסף לחמאה ושמן צמחי מסורתי, בשמן זית (ללחם שיפון, האופציה הטובה ביותר) ושמן שומשום. יש לי שני סוגים של שומשום - יקר וזול. זול - הרושם הוא שמקורו בשומשום מטוגן. אבל אני לא יכול לומר כלום - יש רק הירוגליפים על התווית! הארומה מדהימה! הטעם אינו סובל, ואפילו טעם קל של זרעי שומשום מופיע ... ויקר - הוא קליל, כתוב שהוא מרפא מאוד. הארומה שלו חלשה יותר, עדינה מאוד. אך טעם הלוואי ממנו מורגש יותר, ואילו טעם הלוואי רך בהרבה מזה של הגרסה הזולה.
באופן כללי, סיכום שלי - הדבר הטוב ביותר הוא להוסיף שמן שומשום יקר ללחמים לבנים (כ -20 דולר לליטר). אבל, סליחה, יקר מאוד, אז אתה צריך להשתמש בו רק באירועים מיוחדים
אגנס
אני לא סובלת שמן שומשום, חוץ מזה, זה טעים מר. הרבה זמן לא פיתחתי איתו קשר.

תודה על המידע, אתה צריך לקנות חמאת אגוזים.
דודיוקה_קייב
אני מוסיפה שומשום ללחם עם שומשום, דלעת עם גרעיני דלעת.
שניהם מועדפים.

אני מוסיפה תירס או זית לכל הלחמים שעל המים.
קרם רק בקמח חיטה בדרגה הגבוהה ביותר בחלב.
אנה מקל
בדיוק קניתי צנצנת שמן דקלים לאחר שקראתי עליה באתר התבלינים ההודיים - מסתבר שזה דבר שימושי ביותר! היום אשים איתו לחם, אכתוב על התוצאות.
גַחְמָה
עדיין לא ניסיתי לאפות עליו לחם. פשוט טיגנתי וזהו. מוזר שיש לנו שמן כזה, משום מה, לא נפוץ מדי. אני קונה את זה בכפר ערבי, אני הולך לשם במיוחד.
62
השתמשתי בשמן קמלינה בלחם רב גרגרים, לא אהבתי אותו, טעם חזק של חמאה, למרות שהכנסתי מעט.
קניתי את השמן מסקרנות - זה בסדר בסלטים, אבל אני אוהב חרדל יותר.
אני משתמש בשמן חרדל באופן קבוע לאפייה.
יאנה
אפיתי לחם בשמן חרדל. מתכון - "לחם לבן רגיל" ל"פנסוניק -255 ", גודל" M ". רק במקום כף אחת. l. חמאה לשים 2 כפות. l. חרדל והוסיף 1 כף. l. חלב יבש. הלחם יצא נהדר. שמן חרדל נותן טעם וארומה מדהימים ללחם המוגמר.
מנהל

אני מציע לדיון נושא חדש "שמן צמחי וסוגים אחרים של שמנים המשמשים לאפיית לחם."

היה לנו כבר נושא על שמנים צמחיים, שם נתנו רק מידע על סוגי ושמות החמאה, ובנושא זה הייתי רוצה לדבר על ההשפעה של סוג כזה או אחר של חמאת ירקות או חמאה (מרגרינה) על האיכות. ומבנה פירור הלחם האפוי המוגמר.

מדוע היה לי נושא זה?

השבוע אנחנו מסיימים את הכיכר השלישית "הסטגנטית" שלנו מהתנור, ובמה הבחנתי.

לכל מתכון לחם הוספתי 2.5 כפות. l. שמן צמחי, אך בכל פעם שונה - חרדל, חמניות, נבט חיטה.

ובכל שלוש הפעמים שקיבלתי את הבצק שונה, בכפוף לשלוש פעמים אותו מתכון לכמות המוצרים.

שמן חרדל: פירור הלחם צפוף יותר, הומוגני, יבש, צבע הלחם צהבהב. הבצק מתפח היטב.
מכיוון שהלחם נאפה בתנור, כאשר הכיכר נוצרה על גבי נייר האפייה, הבצק היה מעורפל יותר והדפנות נפרדו מעט (מרקם הבצק), למרות שהלחם התגלה כפושט מאוד, הוא עלה ובכן במהלך הגהה ואפייה.
לאחר הקירור הוא חתוך היטב, אינו מתפורר, הקרום פריך. אין זמן לאחסן.

שמן SUNFLOWER: פירור הלחם יותר אוורירי ונקבובי יותר, כאשר הוא נסחט הוא מתיישר היטב למקומו המקורי (לא מתקמט), יבש, צבע הלחם לבן. הבצק עלה היטב, אך גבוה מזה של חרדל.
בעת יצירת הכיכר הבצק היה צפוף בינוני ולא התפשט כמו חרדל, הלחם עלה היטב במהלך הגהה ואפייה. הגודל זהה לחרדל.
לאחר הקירור הוא חתוך היטב, אינו מתפורר, הקרום פריך.

שמן נבט חיטה: פירור הלחם אוורירי, נקבובי, אך דביק בעת סחיטתו, אינו מתיישר חזרה, אם כי הלחם שבפנים אינו נראה לח. הלחם יבש במבנהו, אך הפירור דביק. צבע הלחם לבן. הבצק עלה היטב וגבוה.
בעת יצירת הלחמים הוא כבד יותר, נוצר כיכר צרה ארוכה, לא טשטשה, בהתחלה חשבתי שהיא תישאר צפופה וצרה במהלך האפייה. בעת הגהה ואפייה הוא עלה היטב ונאפה, הקרום פריך, הגודל הפך גדול גם באורך וגם בגובה.
לאחר הקירור הוא נחתך היטב, לא מתפורר.

זכרו, כבר כתבנו בנושא "קמח ..." כי פתיתי נבט חיטה הופכים את פירור הלחם לדביק וסוג רטוב (לא אפוי), מתברר ששמן נבט חיטה נותן את אותו אפקט בעת אפיית לחם.
הלחם טעים מאוד, אוורירי, אך לאוהב "פירור רטוב".

כולם מכירים את המתכון ללחם "עומד", אני רק אזכיר לכם את אופן אפיית הכיכרות בתנור, אותו נהגתי לאפות.
הבצק נלחש על ידי מכונת לחם, ואז נלוש ידנית, ואז הכיכר נוצר על תבנית עם נייר אפייה והגהה במשך 35-40 דקות, ואז משחים אותו בביצה, מפוזרים בשומשום ואופים בתנור ב 250 * 10 דקות. ואז ב 190 * 5-10 דקות - בדוק את המוכנות בעזרת מחט סריגה מעץ ...

ברצוני לשמוע את הערותיך ודוגמאות נוספות לשימוש בחמאה באפיית לחם ולחמניות ולמה שהסתיים.
זאבו
אני רוצה להכניס את 5 הקופיקות שלי לגבי חמאה באפייה.
אם מוסיפים שמן זית, הלחם נהיה קליל ואוורירי.
שמן זית נחשב לזהב נוזלי בימי קדם, התייחסו אליו כאל מזון, תרופות וקסם. בשנים האחרונות שמן זית הפך לשמן הפופולרי ביותר באירופה ומכירותיו גדלו ב -40% בחמש השנים האחרונות.

מה שמן זית יכול לעשות בשבילך

שמן זית הוא חלק מתזונה ים תיכונית בריאה.הוא עשיר בשומנים חד בלתי רוויים, טוב לכולסטרול בדם, וחומרים בתוליים כמו פנולים מאמינים כי הם מונעים סרטן המעי ומפחיתים את הסיכון לסרטן השד. איזו ברכה שזה גם טעים.

איזה סוג שמן הוא בשביל מה

שמן זית כתית מיוצר ישירות מזיתים ובעל פחות מ -1% חומציות. השתמש בו בסלטים. שמן זית כתית מיוצר גם מזיתים, אך יש לו חומציות גבוהה יותר. השתמש בהכנת אוכל כללית. שמן זית הוא תערובת של כיתות א'-ב '. השתמש בו לטיגון. כל השאר הוא תערובת של תערובת ואין להשתמש בו.

מהו השמן הטוב ביותר?

זו שאלה קשה. ישנם מעל 700 זני זיתים הגדלים באזורים שונים בעולם מאמריקה לאוסטרליה. אם יש ספק איזה מהם לקנות, השמן האיטלקי טוב מאוד, מחוספס, עם טעם פלפלי. שמן ספרדי הוא מתוק יותר, עדין ופירותי יותר. שמן יווני "חזק יותר" עם טעם חזק יותר.

שפת התווית

לקבלת השמן האיכותי ביותר, בחר שמן שכותרתו שמן זית כתית כתית. "בכבישה קרה" עדיף על "חילוץ קר". "אחוזה יחידה" או "אחוזת בקבוקים" הוא לעיתים קרובות שמן ביתי יחיד באיכות גבוהה. שמן לא מסונן מכיל יותר חומרים מזינים משמן מסונן, אך יש לו פחות חיי מדף. בדוק את תאריך הייצור על הבקבוק כדי לקבל את השמן הטרי ביותר האפשרי.

ה"וויניגרט "המושלם

לקבלת רוטב ויניגרט מושלם, הקציפו 1 כף חומץ יין אדום, 1 כפית חרדל דיז'ון, מלח ים, פלפל שחור ו -3 כפות שמן זית כתית מעולה. מוסיפים כמה טיפות יין לבן או מים. חבישה כזו שווה להכין בקבוק שלם ותמיד יהיה בהישג יד.

עדיף להשתמש לפני

בניגוד ליין, שמן זית אינו משתפר עם הגיל ויש לצרוך אותו תוך חצי שנה. הוא לא נשמר חם, לכן יש לאחסן אותו במקום קריר וחשוך ולא ליד התנור.

טְעִימָה

שמן זית טעמו כמו כוס יין טוב. קח לגימה והחזק אותו בפה. שימו לב לצבע ולזר, לטעם הפירותי, לפיקנטיות, למרירות קלילה ולהדגיש את פגמיו, למשל, נרקחות, מעופש, טעם עצי.

לשולחן

באיזה שמן להשתמש - חמאה או זית - תלוי בסוג הלחם שאתה מגיש. לחמים פריכים כמו צ'יאבטה או לחם מחמצת נהדרים לטבילה בשמן זית; לחם רך יספוג אותו כמו ספוג. מוסיפים מלח ופלפל שחור להוספת טעם.

TOP 10 שימושים של שמן זית

1. בפירה במקום בחמאה
2. עם פרוסות לחם בגריל
3. יוצקים את הפיצה היישר מהתנור - או מוסיפים בעת האפייה
4. באיולי שום זהוב
5. בחדר האמבטיה, לעור רך
6. בטפנד הזיתים השחור
7. בפסטו עם בזיליקום או פיסטו
8. עם שום, צ'ילי או ספגטי
9. כמרינדת ברביקיו
10. חדורים בעשבי תיבול, צ'ילי או לימון
אם נוסיף שמן פשתן, אז ללחם תהיה מרירות קלה, אך בריאה מאוד. כך, למשל, הטכנולוגים של מפעל המאפייה וולוגדה העלו מתכון ייחודי ללחם חיטה תוך שימוש בשמן פשתן, הפופולרי בקרב העם.

הלחם החדש מובחן בטעמו המעולה, בשבירות המיוחדת ובריחו האופייני. רק הדרגות הגבוהות ביותר של קמח חיטה ושמן פשתן משמשות לאפייה. כדי להעניק למוצר טעם מיוחד, הוחלט לנסות את זרעי הפשתן עצמו בצורת תוספי מזון לבצק.

המצאה של הטכנולוגים של VHK JSC - לחם לבן ורך במיוחד, החלה ליהנות מהצלחה אצל הלקוחות. לכתחילה החליטו האופים לייצר לחם בצורה של כיכרות קטנות. אך ככל שהביקוש הצרכני גדל, הלחם קיבל צורת כיכר מוכרת יותר. נכון לעכשיו, מוצר חיטה נוסף נבדק על בסיס זה - כיכר. האופים המציאו שם משמעותי לכיכר החדשה, כמו לחם, - "גורמה".

אוליטקה
ציטוט: מנהל

על אודות זית שמן שמעתי ומשתמש בו כל הזמן, אבל זֶרַע פִּישׁתִים פחדתי להשתמש בשמן, למרות שהסתכלתי על הבקבוק, היה לו כואב ריח ספציפי. עכשיו אנסה! ואני אכתוב את רשמי.
אני משתמש בשמן זית כמעט כל הזמן בעת ​​אפיית לחם, למרות שזה לא הסתדר אצלנו ... לחם מתגלה כרך יותר מאשר בשימוש בשמן חמניות. זה משתלב במיוחד עם לחם דבש.
לא הבחנתי בהבדל רב בשימוש בשמן שומשום ...
מנהל, אשמח לשמוע את דעתך על שמן פשתן. רק אתמול ראיתי שנמכר שמן זרעי פשתן לא מזוקקים, אבל החלטתי לקרוא עליו קודם בפורום.
דוד סם
שמן פשתן מתחמצן בקלות בעת הטיגון ובשמירתו במיכל פתוח באור.
בייצור הלחם (במרכז הכיכר) הטמפרטורה לא עולה מעל 96 מעלות.
הם אומרים שזה מאוד שימושי. אבל טעם וריח ספציפיים מדי.
נסה קצת קודם.
אמהות
שמן שומשוםאהבתי מאוד את הלחם עם החמאה מהסוג הזה. ארומה קלילה, בקושי מורגשת זה משהו! בסביבת זרעי שומשום יש לחם טעים מאוד.
שמן זית, הוסיפו ללחם, הוא יוצא קל יותר, רפוי יותר ורך יותר.
שמן חרדל, אני מסכים לחלוטין עם הרמקולים הקודמים, גוון צהוב קל של פירור, קרום פריך, ואין שום ריח של חרדל, שאני לא אוהב. ולחם - בהנאה. לחם כריך הוא טוב.
שמן חמניות, לפעמים אני משתמש במקום שמנת, עם חמניות זה לא פריך כמו עם שמנת.
קישור
שמן פשתן אני משתמש בו כל הזמן כשאני אופה לחם. זה לא רצוי לשימוש לטיגון. זה לא מתאים להלבשת סלטים - טעמו חזק. למרות שמישהו עשוי לאהוב את זה להפך, כי היתרונות שלו גדולים. אבל לאפיית לחם - טוב מאוד, מרירות לא מורגשת כלל, נותנת לפירור גוון מעט צהבהב. אני מוסיפה את השמן הזה לחיטה, שיפון, פשתן, כמובן וכל לחם אחר.

זרעי פשתן מכילים עד 48% שמן ארומטי שומני. למרות עובדה מדהימה זו, במשך שנים רבות במדינתנו רק שמן טכני ושמן ייבוש איכותי לאמנים יוצרו מזרעי שמן פשתן. מסורות ייצור השמן למאכל אבדו לחלוטין. אך מאז ומתמיד, בקייב רוס, אבותינו בישלו מנות חגיגיות במיוחד בשמן פשתן, הוסיפו אותו לטעם למאפים.
הנה מאמר על שמן זרעי פשתן וזרעים עם מה שימושי: 🔗
תנור כפרי
חיפשתי שמן מעניין, נתקלתי בפלטיפוס
שמן אדום - שמן זרעי קמלינה.

בהתחלה חשבתי שהוא עשוי מפטריות - כובעי חלב זעפרן. התברר שלא

ריז'יק,
או אדום (Camelina s. Myagrum); סוג של צמחים ממשפחת המצליבים, מ -8 מינים R. זורעים (M. sativum) יבל. צמח מעיין הנושא שמן, המעובד בעיקר במחוזות דרום צ'רוזם. הזרעים מספקים עד 25% שמן המשמש לתאורה ולצביעה, כבשים אוהבות קש.
שמן קמלינה הוא שמן צמחי טבעי ואיכותי המופק מזרעי קמלינה ללא שימוש בחומרים כימיים. הוא נטול כולסטרול ותוספים מלאכותיים. מאפיין מובהק של שמן קמלינה הוא תוכן מוגבר של חומצות שומן רב בלתי רוויות חיוניות - לינולאית ולינולאנית (ויטמין F), אשר משפיעות לטובה על המערכת החיסונית, העצבים והלב.

בשל הרכבו הייחודי, שמן קמלינה מומלץ לתזונה יומיומית כמוצר פונקציונלי על מנת לשמור על הבריאות, למנוע מחלות ולהגדיל את תוחלת החיים.

לשמן יש טעם וריח מקוריים, וזו הסיבה העיקרית לשימוש בו - סלטים, ויניגרט, רוטב של ירקות מבושלים. השמן יציב בחום וניתן להשתמש בו לטיגון.

עולה 73.5 רובל לליטר
לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת
אנא אמור לי אם במקום שמן זית תוסיף חמניות מזוקקות (או תירס, למשל), טעמו של הלחם המוגמר ישתנה באופן ניכר? מעניין אותי כי אני משתמש בשמנים צמחיים רגילים כל הזמן, קניתי לאחרונה כל מיני שמנים שונים: שמן אגוזים, שמן שומשום, שמן זית ושמן זית מוזרק בכמהין, וזה רק האחרון שהוספתי בהתחלה הזדמנות לבצק, וחבל, אף אחד מבני המשפחה אפילו לא הבחין בהבדל (לא אמרתי במפורש את זה בלחם, במקום חמאה רגילה, אחר). אותו דבר קרה בתוספת שומשום ... אולי כדאי שתגדילו את כמות השמן?
אמהות
לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת, בדיוק עכשיו קראתי שטוב להוסיף אגוזים יחד עם חמאה. לשמן שומשום - שומשום (אני עשיתי זאת בעצמי, יש הבדל, טעים, ריח וטעם קליל), לשמן בוטנים - בוטנים, טוב וכו '.
באופן כללי, אני לא ממש מבחין בין לחם עם זית לבין לחם עם ירק מזוקק רגיל. אבל זית הוא בריא יותר.
תנור כפרי
ציטוט: קרוש

איש מבני המשפחה אפילו לא הבחין בהבדל (

קרוש, יש לי את אותו הדבר. אצלי בבית הם ישימו לב רק אם תפזרו מעל הלחם גרעיני דלעת. כל התוספים הקטנים יותר, ועוד יותר להחליף שמן אחד בשני, פשוט לא שמים לב))
אבל אני עצמי שמח להבין שהלחם הופך להיות שימושי יותר, עם ריח עדין כלשהו, ​​ניואנסים של טעם וכו '.
אוליטקה
ציטוט: קרוש

וגם שמן זית מוזרק בכמהין, וזה רק האחרון שהוספתי בהזדמנות הראשונה לבצק, וחבל, אף אחד מבני הבית אפילו לא הבחין בהבדל (לא אמרתי במפורש את זה בלחם של חמאה רגילה, אחרת) ...
בעת האפייה אני משתמש בשמן זית (בלי כמהין), אני לא שם לב לריח ולא לטעם המיוחד של השמן בלחם המוגמר, אבל הוא יוצא הרבה יותר רך מאשר עם חמניות.
זה עובד מצוין אם מחצית מהנורמה של החמאה - 10-15 גרם - מכניסים לנוזל, ומחצית מהנורמה של שמן זית מוזגים על קמח.
מנהל
לא תמיד, אבל זה מורגש.

מנסיוני (על האף שלי), תוספת של 2-2.5 כפות:
שמן חרדל נותן צבע צהבהב וטעם חרדל קל
שמן זית רך יותר והופך את הבצק ליותר פלסטי מאשר עם שמן חמניות, הטעם ניטרלי
שמן חמניות הוא יבש יותר, לא הבחין בטעם מיוחד, ניטרלי
לשמן חמניות בשוק יש טעם שמן חלש
שמן זרעי ענבים, תחליף לשמן זית, בצק פלסטי, טעם ניטרלי
שמן אגוזי אגוז (אורן) נותן טעם אגוזי קל
לשמן מורל (צרפת) יש טעם עדין מאוד, טוב להוסיף למתכוני לחם צרפתי או איטלקי, שהוא קליל ואוורירי.
תנור כפרי
אבל מי קנה את זה?
האם לשמן זה יש טעם מובהק?

שמן אבטיחמתקבל בכבישה קרה.

אבטיח קטן מומלץ למניעה וטיפול באורוליתיאזיס. על ידי שינוי ההרכב הכימי של השתן, שמן אבטיח מבטל את הגורם לאבנים בכליות של סידן אוקסלט ומסייע בהמסת אבנים שנוצרו בעבר.

כמו כן, שמן אבטיח עוזר להפחית את התהליכים הדלקתיים של מערכת השתן, בעל תכונות משתן.

מאפיין חשוב נוסף של שמן אבטיח הוא שהוא מנרמל את פעילות בלוטת הערמונית ומונע את דלקתו (ערמונית) עקב התכולה הגבוהה של סלניום ואבץ בו. זה גם משפר את זרע המוח.

שמן אבטיח משמש גם כחומר אנטי-מינמיטי.

אופן היישום: בפנים במהלך הארוחות למשך 1-2 כפית. ביום.

שם: שמן אבטיח
יצרן: CJSC Diveevo, רוסיה
נפח: 100 מ"ל
הפניה: VET00626
מחיר: 47 שפשוף.

קושה
יש לי שאלה לגבי שמן זרעי ענבים:
מה זה צריך להיות?

העובדה היא שקניתי שני בקבוקים משני יצרנים שונים. באחת, השמן הוא זית בהיר, כמעט חסר ריח. הטעם מאוד ניטרלי, קצת כמו זית.ובשני - צבע הטרגון (ירוק עמוק), עם ריח בולט של ענבים. לטעם - כאילו לעס זרעי ענבים, אפילו "סורג את פיו".

שניהם "שמן זרעי ענבים מזוקקים". ואיזו נכונה?
אלכסנדרה
את הריח של לפת או גדם של כרוב, כמו שזה נראה לי
מנהל
שמעתי אתמול גם על שמן דקלים ...
העניין הוא ששמן דקל מיוצר מגזעי עץ דקל ומיועד שם, במדינות אסיה, כשמן טכני, לשמן חלקים מסוימים.

השמן הזה הגיע אלינו בשנות ה -90, כשהמדפים היו ריקים, אבל רצינו לאכול ורצינו לאפות עוגות - אז ההחלפה הלכה.
ושמן דקלים הוא הרבה יותר זול, אפילו מרגרינה לא איכותית ...
ועל פי תכונותיו הוא מתאים היטב לאפייה ...

כאן
_IRINKA_
לאחרונה קניתי שמן לפתית (יש עליו דעות שונות באינטרנט), אז החלטתי להוסיף אותו ללחם והתוצאה עלתה על כל הציפיות שלי, מעולם לא קיבלתי קרום כל כך מדהים, ובכן, הקרום היה טעים , במיוחד כשהיה עדיין חם, אבל השמנמן הזה, הזהוב ויחד עם זאת הוא פשוט נמס בפה. והלחם שם לב שהוא השתנה בצורה יותר טעימה, אם כי הכל נשאר בעינו, למעט החמאה
עכשיו אני מוסיף רק את המסדו הזה ללחם, אני מאוד שמח שקניתי אותו בטעות
ליקה_ן
שמן צמחי וסוגים אחרים של שמנים - שיתוף חוויות
בנות, מישהו ניסה את השמן הזה ..
שמן זית כתית כתית לא מסונן. בעל הסטנדרט הגבוה ביותר של מצוינות ועדינות שאין שני לו.

שתפו .. איזה סוג של שמן כבר לקחתם .. מכיוון ששמן אנחנו לא רגילים לזה .. קנו אותו .. מה אם הוא לא טעים :))

מוּקרָם
כנראה שיש להשתמש בשמן זה לסלטים. ולאפייה אני משתמש בדברים שונים - פשתן, חרדל, חמניות. אני לוקח זרעי חמניות כדי לשמן את הידיים. ניסיתי לאפות בשמן זרעי דלעת, הוספתי כף אחת בלבד, ואז היה לי צרבת כל היום. אולי השמן נותר. ואני אוהב את הדלעת עצמה.
לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת
ציטוט: שמנת

אולי השמן נותר. ואני אוהב את הדלעת עצמה.
שמן זרעי דלעת קוטאני ובכן כל כך אוהבים את זה !!!

שמן צמחי וסוגים אחרים של שמנים - שיתוף חוויות

שמן זרעי דלעת - לא מזוקק

לייצור שמן זרעי דלעת קוטאני משתמשים רק בגרעיני דלעת נבחרים מסטיריה (דרום אוסטריה). בזכות צליית הזרעים המיוחדת השמן מקבל טעם נעים, מעט אגוזי וארומה ייחודית. שמן זרעי דלעת אידיאלי למאכלים קרים. זה ייתן טעם מקורי בהיר לסלטים, ירקות, בשר ורטבים שונים. אם תחמם מעט את השמן, טעמו יתגלה בצורה המלאה ביותר.

לִסְרוֹג בְּמַסרֵגָה אַחַת
בנות ו בניםאני באמת זקוק לעצתך בנושא שמנים צמחיים ...

שמנים גיאה (סלובניה) מישהו ניסה את זה?

מה עם שמנים צמחיים? ביאסק (רוסיה), האם כדאי לקנות?

עדיין מעוניין בשמן קנבוס, ארומטי / טעים?
567
תגיד, אתה יכול להחליף שמן צמחי בחמאה כשאתה אופה לחם?
מנהל
ציטוט: lisa567

תגיד, אתה יכול להחליף שמן צמחי בחמאה כשאתה אופה לחם?

אתה יכול להחליף אותו בכל מה שאתה אוהב ולהתאים לטעמך.
אבל, וכדאי לשים לב לתאימות המוצרים, חמאה מתאימה יותר לטעם שמנת, לחם שמנת
~ נטליה ~
נא לייעץ אילו שמנים ללא טעם, מלבד שמן חמניות מזוקק?
איסקאטל- X
זמן חביב ביום.
תגיד לי, אתה יכול להחליף שמן צמחי (חמניות) בשמן זית?
למכונת לחם. האם זה ייצא מהמיכל?
באיזה פרופורציה? 1: 1?
כדי לקבל לחם טעים אוורירי יותר!

אם כל אותו חמנייה - האם עדיף להשתמש ללא זיקוק? אין המלצות במתכונים.
חמניות - איזה יצרן עדיף?
תודה.
תושב של
כמעט ולא ניתן להבחין בין זרעי חמניות רגילים לפי GOST.
הזית אינו טוב יותר, אלא להפך הוא מאבד בוויטמינים.
בעיקרון, הם לוקחים מעודן, אך עבור מספר לחמים, עם זרעים וכו ', לא מזוקק נותן את תוצאות הטעם / ארומה הטובות ביותר.
איסקאטל- X
תושב של
אחד הגורמים החשובים ביותר המשפיעים על אובדן מזון בעל ערך תזונתי הוא זיקוק. אנו יכולים לומר כי שמן מזוקק אינו פעיל מבחינה ביולוגית ואין לו ערך מיוחד לגוף.

זו תיאוריה. אני שואל על יישום מעשי, מאופים "לבית, למשפחה".
תודה
מנהל
ציטוט: איסקאטל- X

זמן חביב ביום.
תגיד לי, אתה יכול להחליף שמן צמחי (חמניות) בשמן זית?
למכונת לחם. האם זה ייצא מהמיכל?
באיזה פרופורציה? 1: 1?
כדי לקבל לחם טעים אוורירי יותר!

אם כל אותו חמנייה - האם עדיף להשתמש ללא זיקוק? אין המלצות במתכונים.
חמניות - איזה יצרן עדיף?
תודה.

לבצק לחם באפייה ביתית, תוכלו להשתמש בכל חמאה, מירקות ועד גהי, מזוקקת או לא מזוקקת. איזה סוג שמן במיוחד הוא עניין של הטעם והיכולות האישיים שלך.

פרופורציות מומלצות כאן כמות הקמח ושאר המרכיבים להכנת לחם בגדלים שונים
באילו פרופורציות אחרות לקחת חמאה, ואיזו, עיין במתכוני הלחם של המחבר בסעיף לחם שמרים (מחמצת).

למרקם הלחם - עיין בסעיף טיפים שימושיים https://Mcooker-iw.icdself.com/index.php@option=com_smf&board=135.0 שם אנשים חולקים חוויות.

כדי לעזור לחלקים שבהם נאספים כל המידע על לחם תוצרת בית:
תוכן החלק "יסודות הכריעה והאפייה"
תוכן המרכיבים ואביזרים לחתך לחם
מאצ'ה
ציטוט: מנהל

הוספתי שמן חרדל ללחם לבן - זה טעים, אבל אין ריח מיוחד.
מתוך סקרנות קניתי שמן חרדל מההודים. יש גם ריח - ריח מובהק של זרעי חרדל, גם הטעם יוצא דופן. אבל איכשהו זה לא התאים לי בשום מקום. נכנסתי לפחי האינטרנט וקראתי שם על מאפיין מעניין של שמן זה - הוא מחטא במידה מסוימת.
התחלתי להוסיף אותו ללחם, ממש כפית לכיכר, לכמות השומן הכוללת. אז, - הריח עדין (למי יש אף טוב), והלחם נשמר במשך כמה ימים מהרגיל. אינו צומח ועובש זמן רב יותר. זה חם ולח כל השנה, זה חשוב לי. אז הבקבוק הזה נעלם.
ציטוט: מנהל
שמעתי אתמול גם על שמן דקלים ...
העניין הוא ששמן דקל מיוצר מגזעי עץ דקל ומיועד שם, במדינות אסיה, כשמן טכני, לשמן חלקים מסוימים.
הם משקרים בתחילה, מה שאומר שלא יכול להיות אמון בהעברה כזו.
זה עשוי מ פרי לעצי דקל, יש שברים הנראים בבירור גם בטמפרטורת החדר. טרי הוא אדום נוזלי - מרפא מאוד. ואז בולטים שברים - מסת עבה ולבנית מסוג שומן חזיר נופלת, ונושא אדום נותר מעל. אגב, עשיר בטירוף בקרוטן. הלבן הזה נשלח אלינו. ולא הנפט הוא האשם - לא אתעמק בהיבטים הכלכליים והכמעט פוליטיים של היבוא.
שוב - שמן דקלים באורח חיים בריא הוא בעל ערך רב, תסתכלו על המחירים לטבעי - תתפלאו. אנחנו קונים את זה בכפרים אפריקאים. נשים מקומיות מבשלות הכל על זה - כשמטגנים, המוצרים כהים להפליא. הם גם משתמשים בו באופן נרחב לשיער ולעור.
אבל אנחנו לא מטגנים על זה. ובכן, כמעט אף פעם.
ריטה
מאצ'השמעתי גם על שמן חרדל שהוא מרטיב את העור היטב.
מאצ'ה
ציטוט: ריטה

מאצ'השמעתי גם על שמן חרדל שהוא מרטיב את העור היטב.
אה, לא ניסיתי את זה.
היום שפכתי שאריות מהבקבוק ההוא ללחם, אני כבר לא רואה אותו במבצע. אבל כל זה הוא אינדיבידואלי - שמנים באופן כללי לעור מומלץ למרוח בזהירות, הם סותמים נקבוביות, כותבים.
יש לי שמן קוסמטי לוריאל, ואני לא משתמש בו לעתים קרובות, בערך פעם בשבוע במקרה הטוב. מספיק קרם לילה נוזלי (יומיומי) ומזין (לא כל יום).
כֶּתֶר
אה אה, הנה עדיין לא התלוננתי!
אני פשוט לא מצליח להיפטר מריח שמן קמלינה, אפיתי לחם בפעם האחרונה ופשוט מרחתי את שמן התסיסה בשמן הזה, אז אז כל הלחם הריח ברוך ובגועל בצנוניות ישנות.

שתף, תמה, עם מי וכיצד ארומטיזם שמנים לא מזוקקים מהצומח.

כל המתכונים

© מקוקר: המתכונים הטובים ביותר.

מפת אתר

אנו ממליצים לך לקרוא:

בחירה ותפעול של יצרני לחם